Jump to content
Българският форум за музиканти

Индииско или по-скоро ориенталско


Recommended Posts

Слушах индийското на peshoy2k и се "вдъхнових" един вид... :dance: И както си бях с китарката записах едно... хм една абсолютна импровизация. Не знаех че с китарката си мога да изкарам звук наподобяващ кухарка с метални /ръждясали/ струни.

 

Не е кой знае к'во, ма реших да го шерна :dance:

 

Fenix - Orient.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искащ ли да чуеш малко градивна критика ? :)

Да разбира се. :)

То това беше абслютно нищо всъщност.

Като изключим растроената китара......... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно да си кажа, сега като го слушам не е чак такава гадост. При мене обикновено е в сила следното нещо. Измислям нещо и си викам "аааа т'ва е мнооого яко". И в тази моя еуфория го разпращам наляво надясно.

След това идва "утре". Като го чуя на другия ден и :) и много се дразня че съм го давал. Така стана със Серемони-то :)

 

Гадничко е, но не нетърпимо това. Все пак ей така от нищото е :) неква мизерна импровизациика. Нищо теглете, теглете че скоро ще се опомня и ще го махна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами най-общо казано настрой китарата, оправи звука и , оправи аранжимента а и слагай повече легато - на тази музика върви. също направи така че в парчето да има неква кулминация все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се кефиш на такива работи си дръпни да чуеш Anouar Brahem - етно музика, с много арабски елементи, свирене на ууд (арабски струнен инструмент, от него са тръгнали всички останали струнни в европа). неговата музика носи същото усещане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами най-общо казано настрой китарата, оправи звука и , оправи аранжимента а и слагай повече легато - на тази музика върви. също направи така че в парчето да има неква кулминация все пак :)

Да, настройката е най-важното! :):);)

 

А иначе - това не е парче. Има неква идея загатната в началото, ама иначе си е баш.... нищо....

 

Абе бих ви казал че не е мое, за да не ме е срама ама днеска така и така първи април и никой няма да ми повярва.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вече си представям развитието. Що кво му верно само едно требе да изкоментирам че все ти е разстроена китарката. немаш ли си тунер или поне едно камертонче си вземи. даже като се замисля с камертонче май е по-полезно и точно айде ;) 1 април урааа поне днес трябва да сме весели ей шегаджии аре кво дремете. тва последното беше офтопик ама не издържах просто

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вече си представям развитието. Що кво му верно само едно требе да изкоментирам че все ти е разстроена китарката. немаш ли си тунер или поне едно камертонче си вземи. даже като се замисля с камертонче май е по-полезно и точно айде ;) 1 април урааа поне днес трябва да сме весели ей шегаджии аре кво дремете. тва последното беше офтопик ама не издържах просто

:green: :green: :green: :green: :green: :green:

Сега как да го разбирам тоя пост?

"много е яко! Честити първи април!" ????????

 

;);););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hahaahahahaa абе просто ми е весело бе човеко не мога да се спра да се смея днеска не бе аз ти казвам че има нещо в него дето ми вика абе то тва ако се развие ше стане. иначе хаха то май така излиза че съм написал: много е готино честит 1 април ахаааха. Не бе тва нямаше отношение с 1 април

 

пп хахахаа абе някой разбра ли какво имам предвид или........

 

пп2 хора не съм друсан тва отдавна ми е минало през биографията

 

пп3 Феникс човече не се обиждай ама изобщо не съм казал че твойте е нещо кофти или незнам си кво, просто днеска ми е весело и тва е. твойта темичка нема отношение с настроението ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hahaahahahaa абе просто ми е весело бе човеко не мога да се спра да се смея днеска не бе аз ти казвам че има нещо в него дето ми вика абе то тва ако се развие ше стане. иначе хаха то май така излиза че съм написал: много е готино честит 1 април ахаааха. Не бе тва нямаше отношение с 1 април

 

пп хахахаа абе някой разбра ли какво имам предвид или........

 

пп2 хора не съм друсан тва отдавна ми е минало през биографията

 

пп3 Феникс човече не се обиждай ама изобщо не съм казал че твойте е нещо кофти или незнам си кво, просто днеска ми е весело и тва е. твойта темичка нема отношение с настроението ми

:green: :green: :green: :green: :green: :green:

Споко бе! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато хвана китарата и мен ме избива на подобни неща.. Ама требва наистина да го поразвиеш малко. И ако още не си чувал Anouar Brahem, както те посъветва колегата, земи го чуй - много вдъхновяващ. Айде продължавай така и ще стане работата!;)

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
ако се кефиш на такива работи си дръпни да чуеш Anouar Brahem - етно музика, с много арабски елементи, свирене на ууд (арабски струнен инструмент, от него са тръгнали всички останали струнни в европа). неговата музика носи същото усещане :)

Айде по-полека; всичките струнни в Европа идват от българската гъдулка, т.е, гусла, и то доста преди ууда; апропо, знаеш ли какво е ууд на старобългарски?... :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.