Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си изберем китара...


Raxus

Recommended Posts

Може би ще бъде грубо от моя страна, но кое би ме накарало да чета ревюта в този иначе готин форум , а не в хармони централ,където по една или друга причина хората имат доста повече от опит от нас, които с може би 5 процента изключения са свирили на 10ина китари през живота..и в хармони има по 10 ревюта за китара например Годин, а в България аз още не съм виждал такава на живо.....( може и да бъркам)...

Ам, България -> тук, този форум е посещаван предимно от българи... ония форум -> сравнително там... демек НЕ България, ясно?

 

Нали, малко в подкрепа на потрудилите се в по-горните постове да кажа, че ми помогнаха бая <_< Даже, вече си смених желанието за китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Виж на сайта на Сиймър Дънкан например, нещата седят доста добре - еднакви условия, нормализирани записи - може да направиш белга преценка какви са разликите между отделните адаптери (подчертавам отново - разликите), но не можеш да оцениш как ще звучи адаптера на твойта китара в твоите ръце по начина по който ти свириш/записваш. Повече смисъл има от сравнение на усилватели, ефекти от един тип, та дори и адаптери...

 

 

 

Предполагам че доста от вас са правили ъпгрейд(смяна на адаптори с по-добри) на китарата/е си.ами няма ли да е добре да се дава пример как звучи примерно махагонова китара със инсталирани на нея Seymour-Duncan адаптери.все пак си мисля че ще е от полза за някой,който е решил да направи тази крачка(да ъпгрейдва),но не се е спрял на нещо конкретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравo за темата - аз мисля, че е нужно да се знае и това, което пише тука, и това което Евтим смята да направи с Раксус. Момчета, ако го направите - равни няма да имате!

 

Но въпроса ми е за друго - има една марка китари Schecter - някой от съфорумниците ако може да изкаже мнение за тях, защото доколкото знам са качествени китари от среден и висок клас, но не се внасят в БГ, но мисля че е добре да се знаят (особено за седемструнните маниаци като мен). Тези китари ги открих покрай любимите ми Nevermore (Jeff Loomis - тоз зъл-зъл човек - свири с тази марка), а и Avenged Sevenfold се оказаха също под крилото на компанията.

надявам се в края на юли да имам това-

http://www.americanmusical.com/item--i-SCE-C7FR-BLK.html#

и да мога да понапиша и кача семпълчета,а ако някой иска може и да я пипне на живо в София :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравo за темата - аз мисля, че е нужно да се знае и това, което пише тука, и това което Евтим смята да направи с Раксус. Момчета, ако го направите - равни няма да имате!

 

Но въпроса ми е за друго - има една марка китари Schecter - някой от съфорумниците ако може да изкаже мнение за тях, защото доколкото знам са качествени китари от среден и висок клас, но не се внасят в БГ, но мисля че е добре да се знаят (особено за седемструнните маниаци като мен). Тези китари ги открих покрай любимите ми Nevermore (Jeff Loomis - тоз зъл-зъл човек - свири с тази марка), а и Avenged Sevenfold се оказаха също под крилото на компанията.

надявам се в края на юли да имам това-

http://www.americanmusical.com/item--i-SCE-C7FR-BLK.html#

и да мога да понапиша и кача семпълчета,а ако някой иска може и да я пипне на живо в София :)

 

 

 

 

наскоро се сдобих с OMEN 7 EXTREME.само искам да кажа че е китайско производство.мнението ми е че звучи доста чисто,с доста отчетлив тон,при свирене с кривоч(в моя случай с BOSS MetalZone 2).адаптерите са алникови Schecter-и а тялото е Basswood.това е.ое не съм я пробвал на запис но скоро и това ще стане и заинтересованите може да ми пишат лично съобщение при желание да чуят как звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.