Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустично третиране


Recommended Posts

Значи прочетох темата за акустично тетиране и реших да задам моите въпроси в друга, а не да си поствам там моите проблеми.

 

Та една стая в размери 3,30х5х2,40 мисля да я пригодя за записи. Цялата стая е с дървена ламперия и по принцип няма такива големи проблеми като една тухлена или бетонна стена - резонанса е доста по-малък. Вътре мисля да записваме всичко - вокал, барабани и китарите (за здрава жица става дума).

 

Та сега моите питанки:

- само пана ли да сложа както е описано в темата за акустично третиране или да облицовам всичко на 100%

- трябва ли да правя дървена рамка или мога ей така да ги натрескам паната с вата

- ако пропусна да облеча ватата с плат много ли боклук ще става и ще пречи ли на записите

- освен с вата друго с кво мога да изолирам - гледам ей тука има специални неща http://www.thomann.de/de/takustik_noppenschaumstoff.htm има ли такива и в София някъде по магазините и ако знаете ориентировъчно цени ще е супер.

 

мерси за съветите и идеите предварително

 

поздрави

алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да правиш, помни че "обезшумяването" на стаята няма за цел напълно да я обезшуми, а да подобри акустичните й характеристики. Т.е. почти никога не се налага 100% да я натъпчеш с Ауралекс или от сорта. В нета има много примерни схеми как се прави това. Между другото то си е цяла наука :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото то си е цяла наукa

то това ясно, ама на мене ми трябва нещо което да върши работа, да стане бързо и да не струва страшно много пари.

Дайте някой и друг съвет или линкове къде да се ровя и как да действам. Аз размерите съм ги дал на стаята ...

 

определено не ми се ще да почета цялата теория за акустично третиране защото нямам времето и ще се радвам на конкретни препоръки и съвети

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда цялата стая, главно ъглите между стените и между стените и тавана и евентуално по 2-3-4 пана на стена. Трябва да се облицоват иначе ще падат власинки и не е приятно. Това не е и толкова голям проблем, на пиротска има евтини платовем, аз си бях взел черен 2лв/метър при ширина 1.50м

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.