Jump to content
Българският форум за музиканти

Добър избор ли съм направил?


Slipaway

Recommended Posts

Аммм понеже нямам някакъв много голям опит в избора на техника и знам, че тук има доста стойностни музиканти бих искал да се допитам до тях отностно избора за моята първа електрическа китара (всъщност втора, но този полуразпаднал се Орфей трудно го възприемам като китара :])....Тааа понеже ще разполагам с доооста ограничен бюджет иии съм се спрял на следните неща...Този сет - китара и кубе от Томан - http://www.thomann.de/gb/harley_benton_hblpset_2.htm ...Както и този дист - http://www.thomann.de/gb/digitech_metal_ma...zerrerpedal.htm ....Ммм звуково съм ориентиран сравнително тежко звучене...разбирайте хардкор/метълкор....За педала съм чувал добри отзиви имал съм и възможност да го чуя на живо....Също искам да ви попитам някой пазарувал ли е от този сайт и какви са му впечатленията...Много благодаря предварително :]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами кво да ти кажа, за тия пари.. китара, кубе, че и екстри... си е оферта...

 

като за първа китара бива, но ако не ти мине мерака да свириш ще се наложи да я сменяш... след колко време зависи само от това колко бързо напредваш

 

дистъра не е зле, зависи какво ще включиш в него, и в какво ще го включиш (т.е. китара и усилвател)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами, цените звучат добре, но се опасявам че докато стигне до България тази стока - ще имаш още доста разходи, ако не си в BG

Редактирано от SPAF`
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих зарезал distorion педала, за да инвестирам парите в по-добър усилвател и да ползвам неговия вграден dist, примерно http://www.thomann.de/gb/harley_benton_hbs_set_6.htm

Усилвателя от линка който дадох, първо е с 12" инчов говорител и то Celestion, второ е достатъчно мощен да се чува въпреки барабаните и трето твърде вероятно е да звучи доста по-добре от 20 ватова кутийка с 10 инчов неизвестен говорител с дисторжън педал отпред.

 

Това си е лично мое мнение, разбира се и не ангажирам никого с него. Като цяло винаги съм бил против илюзията, че целия звук зависи от "дистър педала" и винаги съм свирил по концерти директно в усилвателите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, това с 12-инчовия говорител май и телевизора на съседите от последния етаж ще надвиква.

 

Зависи от целите - ако от утре ще свириш по гаражи - ок, 12-инчово ампче.

Ако си съвсем начинаещ, и тепърва ще се учиш да свириш - по-сериозен амп можеш да си вземеш по-нататък.

 

И един съвет - не забравяй, да се упражняваш без, или с малко дисторшън, ако ще се занимаваш сериозно.

Свиренето на песни, които ти харесват развива слуха, и доставя удоволствие, но техниката се придобива главно с упражнения и търпение.

 

Разходи се из магазините, и посвири с това-онова.

Ако си от софия, при капъша(musicjam.hit.bg), има симпатично-звучащи педалчета, за не много пари, които можеш да пробваш, или да вземеш някой с теб за пробата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами, цените звучат добре, но се опасявам че докато стигне до България тази стока - ще имаш още доста разходи, ако не си в BG си е оферта де, а що се отнася до по-тежичка музика, да ще ти свърши идеална работа, да ти обърна внимание че във форума един пич продава същата китара (ако не се лъжа) а също така, ефектите на DigiTech са леко изкуствени, по-добре се разходи до xxxx за да пробваш там Rocktron Metal Planet (който ти препоръчвам) и след това до Фактор за да пробваш DigiTech и след т'ва си прецени кое те кефи и какво ще си вземеш :)

 

П.П. Сори за повторението на поста ми от преди малко ама нещо не ми даде да го редактирам за т'ва го повтарям тук :D а и съм съгласен с колегата sw1tched

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени дисторжъна и си ОК. Повтарям се вече много пъти, но, според мен, дисторжъни без врътка за Drive трябва да се забранят - доста съм го бъзикал Metal Master-а и не бях очарован. Драйвът му е прекалено много, повече пречи, от колкото да помага да си направиш хубав grind/metalcore звук, примерно, защото звучи като мушица с толкова ужасно много drive. Примерно ако трябва да направя аналогия с на МТ-2 Metal Zone-а на Boss - аз свиря тежка музика с него, а драйвът ми е на половина. А на Metal Master-а драйвът е около път и половина колкото на Metal Zone-а, увеличен до край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.