Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет


vilified

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Смесицата на рока с джазова хармония и импровизация се нарича фюжън. А полуакустичните китари все си мисля, че са джазови, въпреки че някои модели са по-тесни. :)

 

Ами то си има и вид тва теле, ама метълкор дали ще звучи добре с това чудо ?

 

Поздрави,

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе...да не забрвяме и Том Морело (РАТМ, Аудиослейв) и Ким Тайл (Саундгардън), записал целия Superunknown албум с Телекастер...така че и той става за ръмжене ама по алтернативно такова :):thumbs_up:

Но определено за праволинеен метъл Джаксън-а май е по адекватната китара

Редактирано от Stone Free
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да не забравяме и stone sour и slipknot, които също ползват телекастер...

такива твърдения, че дадена китара е само за блус, рок, джаз или къвто и да било друг стил,

винаги са ми се стрували доста ограничени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такива твърдения, че дадена китара е само за блус, рок, джаз или къвто и да било друг стил,

винаги са ми се стрували доста ограничени...

амин

 

важното е да ти е удобна, да ти харесва и да изкарваш с нея звука който искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На този телекастър адаптерите му нямат нищо общо с оригинален телекастър и би трябвало да позволяват доста по-твърд звук (макар че и с класическия телекастър има доста интересни експерименти, както отбелязват по-горе). Според мен нищо не ти пречи да свириш с нея и метъл и това е по-добрият вариант от Джаксъна, особено ако с една идея клониш повече към алтернатив.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смесицата на рока с джазова хармония и импровизация се нарича фюжън. А полуакустичните китари все си мисля, че са джазови, въпреки че някои модели са по-тесни. :yes:

 

Ами то си има и вид тва теле, ама метълкор дали ще звучи добре с това чудо ?

 

Поздрави,

 

Петър

 

Понятието фюжън(поне за мен )е тясно свързано със 80те и банди като Steps ahead,Weather report и тн.както и този и този вид ранно електронен саунд.Аз лично избягвам да го използвам във връзка с нещо друго,поради леко негативния смисъл което е придобило.В днешно време изявен мейнстриим така или иначе няма и хибридните форми са много.Те всички се явяват един вид фюжън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички които ми дадоха насока.. отидох днес и изпробвах 2те китари и покрай тях един Squier Stratocaster някакъв нов модел от 2007, но най-накрая се спрях на Jackson-a <_< И съм много доволен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a колко искат в rising за двете китари?, че там са малко скъпари, ако си решил да си вземеш telecaster, най-добре събери ок. 450 Euro и си поръчай от германия на пример Mexican Tele, със сигурност ще ти излезе по-евтино, као си го вземеш от xxxx..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.