Jump to content
Българският форум за музиканти

алтернатив


peshoy2k

Recommended Posts

така де и кажете нещо за блендите май и Вие не знаете много много какво представляват хм ми ще изпробвам тогава предполагам че едно кубе ще е достатъчно/симулация де/

Кво толкоз ти тряат блендите им ве? Ще праите група :beer::beer::beer:

Ми кво. Напраи някаква яка метъл бленда (бас много, средни малко, високи - средно и гейн много). След това я прееби отвсякъде и ще го получиш. Не е трудно :green:

е ся аре по-сериозно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

на мен ми се струва че ползват предимно драйва на кубетата, и не ползват дистъри, освен за солата. Освен това според мен, на концертите заедно с подложките се пускат и позаписани две-три китарки отзаде.... Има и български групи които го правят и звучи супер яко :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а конкретно за слипнот и еванесънс можеш да посетиш www.line6.com и там е показано в кратко филмче как си правят звука на Вета2 :beer: има и готови пресети (пак за вета2)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех, че по-скоро става въпрос за банди от типа на Nickelback, 3 Doors Down, Puddle of Mudd, Stone Sour и така нататък.

 

Те най-често си ползват просто Маршали и китари Гибсън, Фендър или PRS примерно...

nickelback ползват трипъл ректо. то се забелязва и по звука им от 100 км :-))

за другите незнам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех, че по-скоро става въпрос за банди от типа на Nickelback, 3 Doors Down, Puddle of Mudd, Stone Sour и така нататък.

 

Те най-често си ползват просто Маршали и китари Гибсън, Фендър или PRS примерно...

Така правят да .....

Marshall JCM / или от сорта / и некви Лес Поли или SG-та.

И най-много някоя DS-1-ца или 2-ка.

И като питаш за бленди колега щото гледам че си малко дезориентиран :

 

1. Всяка банда си има собствен вкус за саунда. Затова не можеш да говориш общо. Въобще супер субективно е.

2. Ако разчиташ на некви готови присети на усилвател / китарни бленди аман ти и системата. Нарави си звук които да те пълни теб самият.

3. Банди като горе изброените ползмат амплификация за адски много кинти и трудно можеш да им докараш звука с домашното кубенце.

И все пак всичко е субективно.

4. Да не споменаваме че повечето са гъзари и не ползват сериини модели китари ами електрониката им се прави по поръчка според вкуса. Тоест не съществуват серийни пикъпи там.

Говори конкретно за еди си коя банда. / респективно китарист/... тогава можем да говорим вече сериезно и конкритно.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха яко начи аз съм гъзар щото моите адаптри са единствени честно казано явно ще изпробвам и тва си е явно тая тема не Ви особено присърце и звука който искам да изкарам по-скоро Ви дразни. Не че нещо искам да ви обидя щото лесно стават спорове в тоя форум. Просто искам да имам такава бленда, защото ми се е налагола да свиря такива работи и хората все са ми викали абе хуу така е ама или е мн тежка блендата или е много блусарска, пък искам да посмеся стилове така, като някои са забелязали се опитвам да гледам по-широко на музиката и не се ограничавам в отделни стилове, което от една страна е добре, но от друга изисква повече работа и време. Благодаря за интереса и като избачкам нещо ша го драсна и постна за мнение ако ще ви заинтересува :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:o Мен не ме дразниш - аз тебе та либим :inlove:

уеуе алкохола кво ли не прави...още малко че кажеш че и мен ме либиш.. :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха яко начи аз съм гъзар щото моите адаптри са единствени честно казано явно ще изпробвам и тва си е явно тая тема не Ви особено присърце и звука който искам да изкарам по-скоро Ви дразни. Не че нещо искам да ви обидя щото лесно стават спорове в тоя форум. Просто искам да имам такава бленда, защото ми се е налагола да свиря такива работи и хората все са ми викали абе хуу така е ама или е мн тежка блендата или е много блусарска, пък искам да посмеся стилове така, като някои са забелязали се опитвам да гледам по-широко на музиката и не се ограничавам в отделни стилове, което от една страна е добре, но от друга изисква повече работа и време. Благодаря за интереса и като избачкам нещо ша го драсна и постна за мнение ако ще ви заинтересува :)

Еееее! ама и на мен си ми адски симпатичен човече!

А за дразненето не си прав. Аз също съм опозиция тук хехе.

По - скоро бих свирил стила който те интересува отколкото повечето от нещата които са присърце на съфорумци :D

Не ме разбирай погрешно. Алтернативния рок ми е любима музика само че съм зациклил над банди които са посвирили всичко което искат вече и са се съсредоточили над онова което им доставя удоволствие. Пример за това са The Queens Of the Stone age. ( бившите Kayass не съм сигурен дали се пише точно така / Те си циклят над 5 акорда на песен но звукът им е някакъв много кефещ. Абе дет се вика и аз бих искал да разбера как го постигат. Имаме убийствен саунд и мелодични вокали + доста лирични солови рифове на втората китара. Абе с една дума хората са си баш музиканти и са си оплели кошницата. Иначе групи от старото алтернатив поколение са супер.

 

Малко е спорен въпроса на кое се вика неометъл и на кое алтернатив рок. Всичко е толкова мешано че просто една банда като те кефи може стила да е пълна боза важното е да те жегне ман! И щом имаш желание за свирене жлая ти УСПЕХ!!!! в бъдеще .... някой ден дано да се засечем по сцените с теб.

 

PEACE! LOVE! EMPATHY! :inlove: <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха яко начи аз съм гъзар щото моите адаптри са единствени честно казано явно ще изпробвам и тва си е явно тая тема не Ви особено присърце и звука който искам да изкарам по-скоро Ви дразни. Не че нещо искам да ви обидя щото лесно стават спорове в тоя форум. Просто искам да имам такава бленда, защото ми се е налагола да свиря такива работи и хората все са ми викали абе хуу така е ама или е мн тежка блендата или е много блусарска, пък искам да посмеся стилове така, като някои са забелязали се опитвам да гледам по-широко на музиката и не се ограничавам в отделни стилове, което от една страна е добре, но от друга изисква повече работа и време. Благодаря за интереса и като избачкам нещо ша го драсна и постна за мнение ако ще ви заинтересува  :D

Еееее! ама и на мен си ми адски симпатичен човече!

А за дразненето не си прав. Аз също съм опозиция тук хехе.

По - скоро бих свирил стила който те интересува отколкото повечето от нещата които са присърце на съфорумци :)

Не ме разбирай погрешно. Алтернативния рок ми е любима музика само че съм зациклил над банди които са посвирили всичко което искат вече и са се съсредоточили над онова което им доставя удоволствие. Пример за това са The Queens Of the Stone age. ( бившите Kayass не съм сигурен дали се пише точно така / Те си циклят над 5 акорда на песен но звукът им е някакъв много кефещ. Абе дет се вика и аз бих искал да разбера как го постигат. Имаме убийствен саунд и мелодични вокали + доста лирични солови рифове на втората китара. Абе с една дума хората са си баш музиканти и са си оплели кошницата. Иначе групи от старото алтернатив поколение са супер.

 

Малко е спорен въпроса на кое се вика неометъл и на кое алтернатив рок. Всичко е толкова мешано че просто една банда като те кефи може стила да е пълна боза важното е да те жегне ман! И щом имаш желание за свирене жлая ти УСПЕХ!!!! в бъдеще .... някой ден дано да се засечем по сцените с теб.

 

PEACE! LOVE! EMPATHY! :inlove: <_<

:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.