Jump to content
Българският форум за музиканти

алтернатив


peshoy2k

Recommended Posts

абе чудех се какво използват тия по нашумелите там по щатите групи стила е тоя най-комерсиалния. понеже ме мързи да откривам топлата вода та се чудех дали не може да помогнете. нещо с малко гейн така да се каже ама пак има леко тежичък звук :think: така де какво гор долу им представлява gear-a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

за нещо като st anger ли говориш? или по скоро за нещо от рода на корн - последните албуми? ми те там китарите нямат май кой знае какви солови изяви, препокриват се със барабаните и баса. затва е такова тежко. а пък според мен по-малко гейн не означава непременно по-лек звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък помислих, че имаш предвид неща като Jane's Adiction, RHCP... Вярвам, че едно хубаво кубе самО може да извади търсения саунд. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък помислих, че имаш предвид неща като Jane's Adiction, RHCP... Вярвам, че едно хубаво кубе самО може да извади търсения саунд. :think:

е не мисля че тези са точно най-нашумелите. ама да не разводняваме с това. мисля че за звука е темата ;)та това за кубето да. така си е. драйва на средата и :guitar: :guitar: :guitar: сигурно така правят пичовете. най добре да се разровим из гиърите на въпросните групи

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е не мисля че тези са точно най-нашумелите.

Моля?! ;) RHCP ли не са най-нашумелите там?

В грешка си.

"леко тежък звук"; "най-комерсиалния" стил :arrow: надали има предвид неометал/хардкор ;)

 

Но той да си каже. Няма какво да спорим, след като не сме сигурни какво има предвид. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм няма ли предвид Линкин Парк и компания човека ? Линкин , Слипнот са много нашумели и още много производни ... Няма смиъл да намесвате ред хот щото те са в друга категория .. ( ако някой все още не знае ) Да се издам аз съм един от най-умопобърканите фенове на Ред Хот в БГ но гледам да не говоря за любимата си група ... :P мнгоо е банално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нинко къде слагаш ред хот? аз си мисля че става дума за точно линкин парк, скипнот, корн.....и там другите такива. ама нека пешо каже се пак :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе чудех се какво използват тия по нашумелите там по щатите групи стила е тоя най-комерсиалния. понеже ме мързи да откривам топлата вода та се чудех дали не може да помогнете. нещо с малко гейн така да се каже ама пак има леко тежичък звук :think: така де какво гор долу им представлява gear-a

Ми аз мисля че имаш предвид банди като оная с 2мата вокали Crazy Town и Avril Lavigne (точно като Crazy Town на звучене ама с женски вокал :happy: ). И сякакви такива производни. Хем некви такива рифчета, хем едни смешни вокали.

Ами честно да ти кажа тези банди сами се слагат към american rock/alternative/neo metal.

Всъщност всички такива банди се пишат неметъл, макар че са минали покрай метъла :P

 

Гуира им е неква китарка със Бос ДС1 и свири некви рифчета такива а отгоре едно лигаво вокалче си праи лигавата партия :green: :green:

:twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе чудех се какво използват тия по нашумелите там по щатите групи стила е тоя най-комерсиалния. понеже ме мързи да откривам топлата вода та се чудех дали не може да помогнете. нещо с малко гейн така да се каже ама пак има леко тежичък звук  :think:  така де какво гор долу им представлява gear-a

Ми аз мисля че имаш предвид банди като оная с 2мата вокали Crazy Town и Avril Lavigne (точно като Crazy Town на звучене ама с женски вокал :wacko: ). И сякакви такива производни. Хем некви такива рифчета, хем едни смешни вокали.

Ами честно да ти кажа тези банди сами се слагат към american rock/alternative/neo metal.

Всъщност всички такива банди се пишат неметъл, макар че са минали покрай метъла :wacko:

 

Гуира им е неква китарка със Бос ДС1 и свири некви рифчета такива а отгоре едно лигаво вокалче си праи лигавата партия :green: :green:

:twisted:

a точно у десетката, е, не са само лигави ама в 90% от случаите. Тия американските филми за разни там ученици са бъкани с такава музика, а и тв ама много се слуша и там е връх. Корн и Слипнот май не са чак толкова как да кажа нашумели, те са, но все пак не мисля че всеки ден ги пускат по радиата. Вчера с един приятел китарист си говорехме за тоя звук точно, преобладават пълни акорди и първоначално решихме че тва е наслагване на китари, ама после се позамислихме че ще е трудно тва да става на концерт, а на концерт пак горе-долу така си звучи. то нали се сещате че в тоя стил едва ли ще има няква страница на китариста да се гъзарее с техника, щото нема нужда да си китарист да свириш таквиз неща, ни са завързани акордите ни има сола сещате ли се сега за какъв стил говоря. Феникса добре го е написал за сладникавите вокали щото и на мен така ми се струват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда то и аз като уточних стила емиииии така де вече Ви стана ясно предполагам :wacko:

Ооо да пределно ясно е вече. Аз си помисих за същите групички макар че Корн и те са по различни. Линкин парк Аврил Лавин и още 1000 подобни сладникави рок "бой групи" Това е като Бекстриит Бойз само че с китарки ..... на същия принцип са. Така наречените кастинг групи. / Аз им викам Мики Маусчета / ама да се радват децата. За всеки има по нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така де и кажете нещо за блендите май и Вие не знаете много много какво представляват хм ми ще изпробвам тогава предполагам че едно кубе ще е достатъчно/симулация де/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех, че по-скоро става въпрос за банди от типа на Nickelback, 3 Doors Down, Puddle of Mudd, Stone Sour и така нататък.

 

Те най-често си ползват просто Маршали и китари Гибсън, Фендър или PRS примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така де и кажете нещо за блендите май и Вие не знаете много много какво представляват хм ми ще изпробвам тогава предполагам че едно кубе ще е достатъчно/симулация де/

Кво толкоз ти тряат блендите им ве? Ще праите група :beer::beer::beer:

Ми кво. Напраи някаква яка метъл бленда (бас много, средни малко, високи - средно и гейн много). След това я прееби отвсякъде и ще го получиш. Не е трудно :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.