Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт или не


Recommended Posts

Имам феизър на ДОД тои е един стандартен модел ако не се лъжа , та тои се беше развалил , не можеше да се включи ефекта обаче с една тънкост че не помня дали имаше проблем ако батерията е паднала малко ,защото нямам адаптер и незнам как е далаверата около батерията , та както и да е мислех си че е развален ефекта и го дадох на ремонт.

Пича ми взе 15 лева и ми каза че ако е с батерия не мога да изключвам ефекта а ако е с адаптер трябвало да бъде някакав незнам си какъв адаптер с чипове ала бала .

 

Че въпроса ми е дали сам се прекарал с 15 лева да ми каже че ми трябва нова батерия или наистина е ремонтирал нещо по педалчето ?

Редактирано от Rastabreeder
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи в детайл какво точно ти каза пича. И какъв ТОЧНО е проблема с ефекта.

 

Включването и изключването на ефекта, по принцип няма никакво отношение с източника на захранване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел са му взели 15 лева за да му сменят батерията на ръчен електронен часовник.

 

Всичко е много относително. Ако можеш сам да си го оправиш не си струва да ти го оправят. Ако с този ефект изкарваш пари си струва и 500 лева да дадеш за ремонт :thumbs_up:

 

Ако ефекта в крайна сметка ти работи не намирам смисъл от темата ти :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парите не са важни (винаги са проблем-във всяка тема от форума).

От поста се разбира (поне аз мисля така), че не е оправен ефекта, а е обяснено че няма да стане (когато е на батерия).

Което е сериозно! Изводът е, че за 15 лева работи селския майстор-механизатор (надпис в бара - Не стреляйте по пианиста, той толкова си може). А както е нормално, специалистите, дето разбират, знаят и правят работят за 20-30евро на час. Не става въпрос за Pete Cornish- при него 200-300евро сасамо за консултация...Задачата е проста: или-или - избора е свободен.

Пък и кой е казал, че трябва да се вечеря в "Континентал плаза"... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи в детайл какво точно ти каза пича. И какъв ТОЧНО е проблема с ефекта.

 

Включването и изключването на ефекта, по принцип няма никакво отношение с източника на захранване.

написул сам го ясно преди ремонта не работеше изобщо ама нямаше батерия маи , а с адаптер не сам пробвал ... след ремонта работи само с адаптер нормално а с батерия не може да се спре ефекта ... това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи го е оправил, но най-вероятно има някаква лека неточност в компонентите, които е сложил, и при малко по-ниско напрежение(адаптерите обикновено снабдяват с 10-12В, особено китайските), не действа тригера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи го е оправил, но най-вероятно има някаква лека неточност в компонентите, които е сложил, и при малко по-ниско напрежение(адаптерите обикновено снабдяват с 10-12В, особено китайските), не действа тригера.

казах че с батерия не може да се изключи ефекта а не че с адаптер не може да се включи както и да е мерси за отговорите все пак върши работа и това е важното :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз пък казах, че с адаптер работи, най-вероятно защото на повечето 9В адаптери, напрежението им е не 9, а 10+ волта.

 

А на 9В не работи, защото има някаква неточност в компонентите на flip-flop - а. Това е доста често срещан проблем при този вид елекронни ключове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.