Jump to content
Българският форум за музиканти

Кратък-бърз въпрос


SPAF`

Recommended Posts

тъй като не съм достатъчно запознат с китарното миди, искам да попитам... значи, целта ми е да свиря на китара с миди, сиреч с китарата да възпроизвеждам пиано, орган, стрингззз и т.н. таа, ако мина през РФ да си купя миди адаптер за китарата и после си взема boss gt-8 който има някакъв миди вход - ще постигна ли целта си или пропускам нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кратък "Бръз" отговор -

нъцки

ще си си похарчил само парите за адаптера

освен него ще ти трябва или миди интерфейс и синтезатор или направо китарен синтезатор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си толкова навитак за миди, си вземи една от тия новите талпи на Берингер... Няма смисъл да си зимаш адаптор щот ще ти излезе колокото нова китара със сичките му там джаджи...

Капиш? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raxus, благодаря за отговора... амм behringer просто не е мойта фирма ;)

TONY, значи въпросния босс не играе ролята на китарен синтезатор, значи ще трябва да си потърся такъв в другия раздел (интересно ми е за к'во е тоя вход за миди тогава, тя била мноу сложна системата ; ) Тони ти не продаваше ли някакъв G-Major, т'ва не е ли китарен синтезатор или се бъркам пак :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raxus, благодаря за отговора... амм behringer просто не е мойта фирма :)

TONY, значи въпросния босс не играе ролята на китарен синтезатор, значи ще трябва да си потърся такъв в другия раздел (интересно ми е за к'во е тоя вход за миди тогава, тя била мноу сложна системата ; ) Тони ти не продаваше ли някакъв G-Major, т'ва не е ли китарен синтезатор или се бъркам пак :)

 

 

ГТ 8 - е много гот и актуален флор - процесор . запази си го ( в него има всички ефекти)

Джи . мейджъра - е е рак - ефект процесор - има само най основните и най често 8-9 използвани ефекта - като качеството на самите ефекти - е по високо от това на съответните в боса

приложението ме у да се хаква към - лампови премпи и глави - и да свириш с тяхния драйв

 

тоест двете неща са различни

 

на теб ще ти трябва, освен въпросния адаптер

 

вариант 1. миди интерфейс - например роланд ги 10 или 20, ямаха (май беше 50)-тук с адаптер на ямаха

и ако имаш готин синтезатор - такъв реален - с клавиатура или отделен саунд модул на рак

 

вариант 2 - китарен синтезатор - в него си има синтезаторните бленди

например гр1,9,20,30,33 или който и да е друг от гамата на роланд

 

професионалистите на запад - май избират вариант 1

като той явно е по-скъп и труден за мъкнене (пък и за ползване - ще луднеш от гитар тракинга - трябва да си много перфектен китарист - а мръднеш - и синтезатора - повтаря твойта грешка и става мазило)

 

вариант 2 - мисля е ок за теб

и е по подходящ например за свирене по кръчми и клубове, кораби - един фред мой го прави и е ОК

 

вариант 1 - например ако имаш як синт и студио - лудницата е пълна - справка В. Градинарски - ама трябва и да свириш и разбираш - горе долу колкото него - което не е шега работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мидито на твоя бос гт 8 - ще направи комуникацията на гт8 с евентуалния роланд китарен синтезатор -

ПЕРФЕКТНА

тоест - ще можеш да свириш с двете едновременно или да си ги алтернираш(избираш с кой - какво и в кой момент)

има и други приложения на мидито - но са друга тема

 

гледай Джеф Бек и Дженифър Батън

Джеф си свири както го прави по принцип,

а Дженифър - заменя клавириста - но пък може веднага да превключи на китара

тоест - ако станеш добър като кака Джени - клавирджията УВИСВА

(бъзикам се донякъде - ама и не съвсем - тъй като в новата формация на Джеф - просто отделен клавирист би бил излишен )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.