Jump to content
Българският форум за музиканти

Репертоар


KhanAttila

Recommended Posts

Изготвям си нов репертоар и подбирам по-масови парчета - в смисъл хем хората да им се кефят, хем да не затруднявам толкова много останалите музиканти. Трябват ми песни за барове, клубове, абе заведения в общи линии - там, където се плаща. :)

 

Знам доста песни, но повечето са неподходящи за такива условия. Не можеш да изпълниш примерно Still of the Night в някой хотелски ресторант... хаха

 

Говоря за парчета от рода на Mustang Sally, You Can Leave Your Hat On, Jailhouse Rock и т.н. и т.н.

 

Ако има някой с повечко опит в бранша, нека ми хвърли светлина пред очите, че иначе доста време ще ми отнеме да слушам и анализирам: "Това става ли, онова става ли..."

 

Любопитно ми е да видя и какво изобщо пеят повечето от вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено неподходяши за хотелски ресторант.....хе хе хе аз лично напоследък си пея няколко парчета на Stone Sour...да не кажа всички от последния албум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много по хотелския ресторантски репертоар, но имам следното предложение за професионалните певци: изработвам персонални репертоарни сборници с песните в удобните за вас тоналности. Вече съм направил няколко такива, включително и за мен самия. Несъмнено е удобно - вместо да носиш букове, от които използваш малка част или още по-лошо - хвърчащи листове.

 

По темата:

Killing Me Softly With His Song, No Woman No Cry, The Beatles - hey jude, we are the champions, Eric Clapton - Tears In Heaven, Georgia on my mind, Simon and Gartfunkel - Sound of Silence - това са евъргрийни, които ще минат във всеки хотелски ресторант. Предполагам, че ще има и по-съвременни предложения.

 

Успех!

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ЗДРАСТИ!За репертоара-какво да ти кажа.Той общо взето си е един и същи.Аз едва ли имам повече опит от теб,просто мои приятели работят вече доста време в тази област и знам, че песни като beatles i abba са задължителни- публиката си ги обича и си ги иска.Малко евъргриини,джаз стандарти, рок- Елвис, българска музика-задължително, ако ще бачкаш в България и една серия си направи с твои/ ваши любими парчета, но моя съвет е, ако си в началото на певческата си кариере не се мятай на трудни парчета. Всички в началото правим тази грешка и после умираме на 10-тото парче.По - добре изпей 25 по- леки в удобна за теб тоналност и си направи кефа да ги шашнеш с още 5 яки.Това е от мен.Надявам се да съм ти била от полза.УСПЕХ!!

Редактирано от jazzy_music
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има някой с повечко опит в бранша, нека ми хвърли светлина пред очите, че иначе доста време ще ми отнеме да слушам и анализирам: "Това става ли, онова става ли..."

 

Любопитно ми е да видя и какво изобщо пеят повечето от вас.

 

Опитен в бранша е примерно Васил Петров. Репертуарът му върви и сред българи в чужбина.

Купуваш последните му дискове и си вадиш песни.

По БНТ в някой от празничните концерти пя и руски бар-мелодии.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.