Jump to content
Българският форум за музиканти

Вокалист на хоризонта


Recommended Posts

Мараба, музикантите. Супер е, че съществува такъв форум. Както се казва - keep it up!

 

Аз съм Филип, на 20 от Пловдив. Пея... не знам от кога. Не съм академик, нямам музикално образование, но и аз знам някои нещица :music336:

 

Слушам всякаква музика и то не защото съм неориентиран.. хаха... ами защото за мен лоша музика няма - просто различни вкусове. Може нещо, за което някой умира, аз да го счета за пълна боза и обратно... Така че стилово съм... freestyle! :music336: Пея всичко, което ми харесва. В един момент може да се размазвам на Тото, в друг нещо нео от Джордж Майкъл, после Фетбой Слим и какво ли още не.

 

Гледам тук масата хора се зарибяват по хеви и нагоре и съм съгласен, че има много стойностни неща, но по-скоро от инструментална гледна точка, а не вокална. Така че бих казал, най-твърдото, до което често стигам, са Purple, Whitesnake и този сой.

 

По принцип имам много кумири, то и музиката е безкрайна, но бих казал, че от певците харесвам Ковърдейл, Стиви Уондър, Джон Бон Джови, Джоузеф Уилямс, Фреди, Джексън и още колко ли други, та дори и от старата школа като Синатра, Том Джоунс, Пресли и т.н.

 

Друго какво да ви кажа не знам. Търся си банда или някой съмишленик да бачкам, че си е е'ало майката. :dance:

 

Преди половин час записах три парчета а капела, които повечето от вас би трябвало да са чували. Сега... хаха... записите ги направих с микрофонче за 5лв на компютъра, от който пиша, така че... не ме винете за качество на звука или че криви на високите. :)

 

Ето:

 

Stevie Wonder - Living for the city http://www.bgshare.com/get_9398a45e395f8dd...5fae35c3ad.html

 

Bon Jovi - Livin' on a prayer http://www.bgshare.com/get_0cec6880b05a494...ec6e6663f9.html

 

Toto - Somewhere tonight http://www.bgshare.com/get_bded0f9adccd5c5...7125558371.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се отвориха при мене нещата, но няма значение!!! Искам само да ти пожелая, много творчески и не само успехи!!! Дерзай, и ако е писано, ще стане, ако пък не, поне знай, че се занимаваш с едно прекрасно изкуство, наречено - МУЗИКА!!!

 

УСПЕХ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет от мен,и добре дошъл.добро английско произношение имаш,за останалото ще трябва да поработиш още.препоръчвам ти да се видиш с някой вокален педагог който да ти даде насоки.

поздрави и успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за приветствията.

 

Честно казано сега си ги пуснах тия записчета и съм отвратен - просто това, което качих е доста далеч от реалността, а да не говорим, че на прима виста дори не съм взел правилния тон на Livin On A Prayer (на припева се оправям, но началото е по-ниско.) Е, да се оправдая, само Стиви Уондър съм слушал наскоро, а останалите работи ги запях просто като асоциация от името Living for the city...

 

Определено и трите песни са доста високи, а аз все пак съм баритон и звуковъзпроизвеждането най-горе може да не гали ухото, както при тенор. Изглежда височините ми са по-режещи, не мога да се похваля с отпуснат ларинкс октава над теситурата ми, но от това пукане и кривене надали някой може да придобие реална представа... хах

 

Но Wolfheart, ще ми се да чуя какви забележки конкретно имаш предвид. Приветсвам критиката, но "вокален педагог"...

 

P.S. Между другото който сваля тия песнявки, да си увеличи звука на макс, защото не само, че се чува глухо, ами като ги няма и подробностите, изглежда пълна мъка. :surprise: Sorry.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - щом на тези записи не звучи добре, това не значи, че трябва да даваш нови записи, а че трябва да работиш.

 

Имаш приятем глас, който според теб е баритонов, но на мен, да ти кажа, ми звучи като теноров глас.

Можеш да запишеш как пееш най-ниските ти тонове, и ще мога да ти кажа със по-голяма сигурност.

Също така пееш още, ми се струва, с висок ларинкс, и стягаш, и напъваш.

Просто ти трябва още работа, и ще е добре да си намериш ДОБЪР педагог.

 

И един съвет - започни с по-лесни песни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтим,

 

Пределно ясно ми е, че има още много трески за дялане... не претендирам, че съм се родил научен.

 

За педагога - какво да ви кажа, просто съм много, ама много скептично настроен към такава фигура поради простата причина, че да попадна на някой, който наистина да си разбира от работата е доста нищожна вероятност. Разберете ме, че нямам нито времето, нито парите да обикалям от "учител" на "учител", за да получа още съвети за дишането, или по-зле да тръгнем с класическа школовка от хора, които дори не знаят анатомията на гласа. Не казвам, че добри специалисти няма, но в България ми е малко трудно да се доверя, при положение че всички сме чували живите изпълнения на нашите звезди.

 

За ниските тонове... ами изпях една малка част от Unchained Melody на Елвис. Аз се характезирам според пианото, но би могъл да добиеш някаква представа и от това. Може всеки, който иска, да дръпне песента от тук:

 

http://rapidshare.com/files/31585662/UM.mp3.html

 

P.S. И пак само да повторя, че се чува глухо и трябва да увеличите звука доста. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, може да си баритон, но може да си и тенор, аз съм по-драматичен баритон, и мога да сляза поне квинта надолу, а тези тоновем които пееш, са ми доста по-убедителни(демек съм по-нисичък).

 

А живите изпълнение на нашите звезди(по-старите) са си много добри даже.. Тези в Music Idol също са доста добри..

А тези в БГрадио и М2 ги заеби - те си плащат, за да бъдат звезди..

 

За педагог - кво да ти кажа - много е лесно човек да казва "нямам", и това да му е оправданието в живота, но това не води до нищо. Който търси - намира.

 

Това дали даден педагог ти преподава както трябва, можеш да разбереш след недълъг престой при него, особено ако предварително послушаш аудио-уроци от нета, и прочетеш малко по въпроса.

 

(Дискусията е може би по-подходяща за раздел "вокали", де.. извинявам се.)

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А живите изпълнение на нашите звезди(по-старите) са си много добри даже.. Тези в Music Idol също са доста добри..

 

Тази дискусия дори не искам да я започвам. :) Очевидно критериите ти са как да кажа... доста по-различни от моите. Но всеки си има вкус в края на краищата.

 

 

За педагог - кво да ти кажа - много е лесно човек да казва "нямам", и това да му е оправданието в живота, но това не води до нищо. Който търси - намира.

 

Може би набързо си прочел това, което съм писал преди това - нито съм казал, че няма добри учители, нито съм казал, че няма таланти и капацитети. В интерес на истината почти всички от големите в бизнеса са имали ментори и хора, които са ги упътвали. От добри гидове един изпълнител може само да спечели.

 

Най-малко ще тръгна да давам оправдания и да изнасям речи по отношение на "вокалните педагози", и то точно по интернет... Мисълта ми е, че съм самоук и смятам да остана така, докато не използвам максимално информацията и методите, които имам под ръка. В момента едва прохождам и искам да стана наясно с гласа си, за да знам какво желая от един специалист.

 

И когато реша, че съм опитомил до някаква степен способностите си и съм готов за такава стъпка, ще имам и желанието, и времето, и парите да намеря най-добрия за мен учител - този, който го може и искрено ще ми помогне да се развия.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Тази дискусия дори не искам да я започвам. :) Очевидно критериите ти са как да кажа... доста по-различни от моите. Но всеки си има вкус в края на краищата.

 

Ами какво да ти кажа - ако говорим за песните, които пеят, и начина им на изразяване - да въпрос на вкус е.

Ако обаче говорим за вокалната им техника, и качествата им - това са факти, където мясно за вкус няма.

 

И аз преди време имах.... доста по-различни критерии, но колкото повече се занимавам с пеене установявам, че добрите изпълнители са си добри изпълнители и толкова. Всичко останало са празни приказки и безплодни теории.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се отвориха при мене нещата, но няма значение!!! Искам само да ти пожелая, много творчески и не само успехи!!! Дерзай, и ако е писано, ще стане, ако пък не, поне знай, че се занимаваш с едно прекрасно изкуство, наречено - МУЗИКА!!!

 

УСПЕХ!!!

 

В крайна сметка, се отвориха нещата!!! Е на някои моменти, без да се съдриш, леко фалшивиш (не вдигането), но инак си е добре!!! Имаш глас, който ако развиваш, би могъл да постигнеш нещо!!! Ами това е, надявам се, да не си се обидил, за леката критика, но обичам да съм искрен, а и тя (критиката) учи!!!

 

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.