Jump to content
Българският форум за музиканти

Tama Iron Cobra


Recommended Posts

Който има кардан Iron Cobra моля да сподели мнение и впечатления от този педал, защото и аз искам да си купя такъв, но ако може малко повече инфо. Thanx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам го от близо година. Нямам голяма база за сравнение, понеже преди това свирех с два единични педала, а после взех едно Камко, което много добре си вършеше работата, а и още си я върши. Кобрата е страхотна. Просто си е маркова работа. Тук много сме я коментирали. Потърси още из раздела. Единствения проблем, който до сега е изникнал (специално при мене) е, че ако държиш кардана във помещение с повечко влага, шарнирите на карданните връзки ръждясват бързо. Това е доказателство за добра стомана, но и сериозен проблем за хора с нашите джобове. Решението е WD или някакъв друг спрей против ръжда, който можеш да намериш по железариите или бензиностанциите. Аз поне така си реших проблема. Пак повтарям - Кобрата е страхотна! Ако можеш - лапай без да мислиш повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Първо- питай Гуглето, то не лъже:)

 

Второ- тва е все едно да питаш "Да си купя ли Мерцедес, става ли за нещо?" :)

 

Трето- аз имам такъв, препоръчвам ти го силно, има много "за", не на последно място уникалната здравина, яките чукчета, здравите степенки и пружини и почти никакви "против"(лично аз съм недоволен от системата за прикрепяне към обръча и тенденцията на един важен болт отдолу на степенката да се саморазвива), тъй че ако имаш кинти и откъде да си намериш- взимай! Има достатъчно опции за настройки, тъй че няма начин да ти се окаже неудобен.

 

Четвърто- ако си вземеш такъв, моментално го смажи, най-добре с грес, моя дойде ужасно сух.

 

Ае бегай към магазина, кво четеш тука;):):tomato:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имперор,същият проблем с ръждичката го имах и аз с DW 5000,така че не само при Кобрата.Аз се оправям с редовно смазване с каквото ми попадне общо взето :punk_guitar:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа за педала, че е среден клас в общата картинка. Наложил се е като някъв стандарт според мен. Много е хубав (от това, което съм чувал) и ще ти свърши работа. Все пак големи професионалисти свирят на него :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз свиря на такъв кардан и съм много доволен, за жалост не е мой...

взимай, това е моят съвет...скоро се надявам и аз да си взема такъв!

 

малко офтопик:

някой да е свирил на педал/и Axis...?

ако е, моля да сподели впечатления...

Редактирано от bi4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря на такъв кардан и съм много доволен, за жалост не е мой...

взимай, това е моят съвет...скоро се надявам и аз да си взема такъв!

 

малко офтопик:

някой да е свирил на педал/и Axis...?

ако е, моля да сподели впечатления...

Аз не съм, но въпреки това ще се обадя. Като чета по форумите оставам с впечатление, че са удобни и бързи, но не и достатъчно издръжливи за парите си. По-доброто решение според мен (ако имаш пари за Аксис) е pro1vpedalsfeb2007.jpg. Можеш да го проучиш по-подробно в сайта на http://www.trickdrums.com. Доста скъпо е, вървят по 800$, но според мен на това могат и внуците ти да свирят :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кобрата изглежда доста стабилен и здрав педал.Имам голямото желание някой ден да притежавам такъв ;)

OФФ: Много ми харесват и серията педали на DW-9000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свирил с два единични аксиса на две каси. Никога не бих си купил такова нещо.

 

 

Абсолютно си прав ;) А и са супер грозни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свирил с два единични аксиса на две каси. Никога не бих си купил такова нещо.

 

 

Абсолютно си прав :( А и са супер грозни...

 

абе аз нямам пари за такива педали, но питах защото ми прави впечатление, че бая барабанисти свирят на такива (Hellhammer, Derek Roddy, и тн.)...

поне на клиповете в youtube...

иначе Cobra-та ми е мега удобна, особено като натегнеш пружините на макс си е ебало мамата направо, к'ви бързини се достигат...!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.