Jump to content
Българският форум за музиканти

Проект: "Меракът на чичо Генчо"*


Recommended Posts

Приятели,

 

след като преди година и нещо реновирах (баси думичката) един БГ бас, меракът ми за рязане на стари талпички се засили.

 

За да залъжа глада си за "творчество", прди време се снабдих с един "Пълдин" и наскоро поработих върху него.

 

Стигнах почти до етап за боядисване. Та, ако ви е любопитно, можете да метнете едно око на:

 

The Project

 

Next steps:

 

Фино шкурене; боядистване (вероятно син металик); екраниране; снабдяване с черни (задължително) чаркалъци; нови пикъпи (тема за дълбок размисъл)

 

 

Коментари и препоръки са добре дошли :)

 

* заглавието май беше разказ на Чудомир..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много добра работа си свършил ;) Само главата нещо не е по вкуса ми, но все пак си е твоя китарата и ти си я правиш по собствен вкус :). Иначе за изработката - поздравления, личи си, че си работил с внимание. Според мен, ако можеш (а и ти се занимава де), ще се получи много ефектно, ако повърхностите, които са се получили, след шкуренето (включително и на главата), боядисаш бели, а всичко останало - черно, а след това удариш един хубав, добре полиран лак :)

 

А басът е станал МАНИАШКИ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам, че не е "Меракът на чичо Генчо", а "Меракът на чичо Денчо". Чичо Генчо е друго :greenangel: И е на Михалаки Георгиев от 1899 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мани... и аз гледах китарката а не баса:)

тялото е яко странно.. ^_^

евала за дизайна на тялото!!:D

 

Като цяло не ми допада крайният вид. Според мен ще е по-гот баса да се направи в някакъв цвят.

 

Иначе поздравления :punk_guitar:

 

И на мен ми е интересно надписа как го направи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе реално вниманието трябваше да е съсредоточено върху китарата, а не върху баса :) Но той поне е завършен, та затова повече му се радваме :D Дерзай с китарата и я довърши и нея, че после и на нея да се радваме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На запитванията относно лого-то (картинката) на баса:

 

Логото е лепенка.

 

Намерих най-тънкото самозалепващо фолио на пазара, на мастилен принтер го изпечатах, изрязах, залепих и му теглих един прозрачен лак отгоре.

 

Има няколко особености.

 

1. В БГ не може да се намери особено тънко фолио..просто няма...имаше тема преди година по случая.

В моя случай, логото има кант (квадратната рамка) и понеже е изрязано по него, ръбчето от дебелината на фолиото не си личи много много. Ако обаче логото нямаше такъв кант, сигурно щеше да стои грозничко и ще е вижда ясно, че е лепенка.

 

2. Мастилото от принтера не хваща добре в/у фолиото и се лющи лесно (ако го драснеш с нокът). Затова след принт-а го пръснах с прозрачен лак. Така заспива и е защитено.

 

3. Логото залепих след като съм лакирал основно главата, защото лакът не беше безцветен и не исках да мацам отгоре му с него, за да не стане много тъмно и да не личи надписът. После отгоре само финиширащ безцветен лак.

 

Не знам обаче как да стане номера ако искам бял надпис на черен гриф...вероятно горния номер няма да мине. ..или пък трябва цветен принтер.

 

Това е. Радвам се ако съм бил полезен.

 

Цялата тема за баса: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=12846

 

 

А относно китарата: що тъй не ви хареса главата...аз мислех, че ще ви харесат 3D изпълненията ми..пък то.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако го беше напечатал с лазерен принтер нямаше да се лющи :rolleyes: вярно не си личи че е с фолио

Я пак си помисли :)

 

Лазерния се лющи дори от обикновена хартия (говорим за хп, а не за някоя куча марка от малко село в тайван :dance: ) Мастиленоструения може да се размаже, но да се олющи е невероятно дори да си го помислиш. Може би по-скоро като си го драснал се е размазал, защото е логично да няма къде да попие мастилото в пвц фолио, но определено е станало по-добре отколкото с лазерен ;) (На мойте глави логото е от печатано на лазерен рекламно фолио и докато изрежа буквите и то мастилото паднало :) )

 

Ае со здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.