Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Никъде не мога да намеря черен (абаносов) байц, освен един отвратителен, произведен в Килифарево (пет минути след изсъхването му по него избиват сиви петна, подобни на мухъл и смърди на нещо средно между здрава отровна химия и плесен).

Явно този няма да ми свърши работа, та въпросът ми е откъде да си взема качествен чер байц за байцване на фингърборда на акустична китара.

 

В случай, че няма никъде, какви други заместители мога да ползвам?

Пробвал съм да си правя онази формула с железните стружки, но не мога да се похваля с успех.

Чел съм, че на Запад ползват и някаква боя за оцветяване на обработени кожи, но това тук ще е още по-трудно за намиране.

Знам и, че някои ползват някакви химически моливи или по-скоро маркери, но не знам какъв вид ще е най-подходящ за целта.

 

Навсякъде, където питам за черен байц, ми предлагат черни лакове - в Практикер дори нямат никакъв байц.

Но лаковете не стават за фингърборда. Поне на мен няма да ми е комфортно да свиря на такъв фингърборд.

 

Накратко: продава ли се някъдве качествен чер байц, какви марки да търся и по кои фирмени магазини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Баща ми е представител на една италиянска фирма Icro Coatings незнам дали сте я чували, но има такъв байц. Лаковете, с които Kremona си лакирват китарите са с нашите лакове.

Редактирано от RichieSambora
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ако обичаш, попитай баща си специално за бчерния байц - какъв е, на каква основа (водна, спиртна), в какви разфасовки се предлага, колко струва вскя а разфасовка и прочее.

Лаковете не ме интересуват засега. Ще търся лак на по-горен етап от ремонта на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София се сещам за поне 2 гръцки фирми които предлагат байцове, включително и черен. Едната се казва "Кавала 92" и магазинът им е на бул. Мадрид, продават и автобои в него. Втората има магазини на Сливница (до Сточна гара) и на пл. Възраждане, но не помня как се казва.

Информацията ми е поне от преди година, след това не съм се интересувал. Всички байцове бяха концентрат. По-голям избор от цветове имаше от тези на спиртна основа, но имаше и някакви други - не помня подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Намерих черен байц на пловдивската фирма "СЕЛТ" ООД. Не смърди и не мухлясва, но и не оцветява. ;)

Явно е доста разреден.

Килифаревският байц оцветяваше в плътно катранено черно за секунда, а пловдивският не може да потъмни дървото дори след 4-5 нанасяния.

Сигурно съм попаднал на преточена партида - нещо като кафе втора цедка. :)

 

Ще пробвам да потърся представители на тези гръцки фирми в моя регион.

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моментната ми професия е да боядисвам дървени врати в голяма фирма.И водния байц и спиртния ни са гръцки и са много добри.От теб зависи колко тъмно искаш да бъде.Ще пиша допълнително откъде да го купиш-трябва да разбера,не зареждам аз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доставчиците не ми помогнаха много-научих само адреса в Пловдив:"Димитър Стамболов"10.От справки може да научиш телефона им и да разбереш къде имат магазин в София.Трябва ти байц нр.331 на Vernilak.Препоръчвам ти водния,но избора си е твой.Това успях само да разбера.Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Имат склад наедро, предполагам ще ти продадат и на дребно. Това е същата фирма чийто байц the_gorer е ползвал. http://www.selt.bg/feedback.php Аз също съм взимал абаносов байц от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.