Jump to content
Българският форум за музиканти

Мидаджии, помагайте!


Recommended Posts

Защо като импортна МИДИ в Cubase или Nuendo и то ту си забавя, ту си забързва темпото и въобще ритмиката е тотално преебана?

В Winamp свири ОК, но в други програми си цака темпото и си прави произволни вариации - даден такт е забавен, а друг е забързан.

Самото МИДИ е експортвано от таблатура на GutarPro.

Възможно ли е това да е причината за проблемите с темпото и как да оправим нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва и мен живо ме интересува... особено когато някоя песничка има наситен ритъм, се чува много ясно как плава темпото >: (

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради тази свинщина не мога да си звърша кавъра (в който барабаните и басът се надявам да са именно от това МИДИ - да не съм луд да ги пиша на ръка?! :recourse: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, по мой спомен тва се получава само на прослушване в реално време- ако експортнеш/фрийзнеш траковете в WAV, всичко си идва на мястото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще пробвам да облека МИДИ-то в някакви семпли или синтове и да го рендна.

Но първо ще трябва да си припомня как се правеше всичко това. :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разминаванията някой път идват от голяма латенция на АСИО драйвера. Да речем ако се ползва ММ Асио-то, което идва с Кюбейс (и което не знам за какво са го измислили, след като е юзлесс).

Аз съм експортвал доста от Гитар Про през МИДИ към Кюбейс и винаги е работело ОК (освен когато има смяна на инструментите в един трак - тогава трябва да се пипа из събитията малко). Опитай това, дето ти го каза 7thString: импортваш МИДИ трака, даваш му за изход VSTi-то и избираш Фрийз. Така ще ти направи .WAV файл, който ще се плейва добре. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама то мидито не знам дали минава през ASIOто... не става въпрос за разминаване, ами точно ритъма си плава- дори като пуснеш един метроном, тактовете не са равни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има забавяне на темпото в даден такт с 50%, последвано то 50% забързване.

Доста драстично "плаване" един вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.