Jump to content
Българският форум за музиканти

Кое ви най-дългото прекъсване ?


bulby

Recommended Posts

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ами есента си нарязах показалеца и то яко...и не свирих някокло дни вообще..след това започах да свиря раната се отвори и стана едно мазало....иначе след това си свирих с останалите здрави пръсти и се оказа доста полезно упражнение за безименния пръст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори че пиша на латиница,ама компа тука е смотан..

еми май имаше 1 период от 1-2 мес. дето не бях свирил преди 1-2 години...иначе посвирвам почти всеки ден...

странно че точно сега видях тази тема,щот вчера ме обзеха разни шантави идеи да продавам китарата и никога повече да не се занимавам...ся търся някой да ме разубеди... :о

 

 

Не е извинение - имаме си кирилизатор във форума - и нормален и фонетичен, със стандартел лейаут на клавишите - и на скапани компютри работи!(2)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято... около 2 месеца прекъснах. Заминавах се със строителни работи и си намествах чакрите на едно местенце почти лишено от население наоколо. Но мечтаех да посвиря на залеза... там беше много красив. Някой ден ще го осъществя.

 

 

П.С. установил съм че на мен краткотрайните паузи от по 2-3 дни ми се отразяват много добре.. тоест жаждата за свирене се засилва иии някак си свиря по-добре. Някой др. да усеща същото ? <_<

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно около 1 година, докато бях в казармата. Бях си взел една кухарка там като новобранец, която дядо ми ми беше донесъл от СССР, когато бях на 6 години, но на около 5 -я месец старите се напиха една вечер и я строшили :godbless: Аз после ги потроших от псувни, въобеще не ми пукаше, даже на единия му отпрах един мощен шамар :godbless:

И моето най-голямо прекъсване е по същата причина, с тази разлика, че нямах китара която да жертвам, като я нося в казармата.

 

Другото ми сериозно прекъсване беше за един месец заради проблеми с дясната ръка поради неправилна постановка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно около 1 година, докато бях в казармата. Бях си взел една кухарка там като новобранец, която дядо ми ми беше донесъл от СССР, когато бях на 6 години, но на около 5 -я месец старите се напиха една вечер и я строшили :godbless: Аз после ги потроших от псувни, въобеще не ми пукаше, даже на единия му отпрах един мощен шамар :godbless:

И моето най-голямо прекъсване е по същата причина, с тази разлика, че нямах китара която да жертвам, като я нося в казармата.

 

Другото ми сериозно прекъсване беше за един месец заради проблеми с дясната ръка поради неправилна постановка.

Аз пък взех едната си електрическа китара, защото имах чувството, че ще откача. И добре направих, защото се оказа, че сме доста музиканти и шапкарите решиха да направят две групи, които да свирят по случай завършването на новобранския център - една рок група, и една за народна музика. Имам даже и снимка от концерта в Грудово - с къса коса, униформа и... Flying V, свирейки нещо на ФСБ с групата... Голяма картинка... Хубавото на цялата работа беше, че си прекарвахме вечерите в репетиционната на ДНА-Грудово, а не в поделението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми преди 1-2 години за около година и нещо ... бях решил да не свиря повече ... ма си купих едно Скуайерче и пак почнах ... още съжалявам че спрях тогава щотот тая 1 година ме върна много назад и още не моа да си свиря работите както преди ... пък ся свиря само събота и неделя ... през останалото време работя и напред назад по кръчмите :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 1996 до 2005 като през това време подрънквах

... ама аз и сега от време на време си подрънквам :)

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към 2 седмици, които минават в творческа депресия .. като не ми излизат нещата се ядосвам супер много и тегля майни.. ама ми минава бързо и пак сядам. иначе горе-долу свиря 360 дни годишно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм..., моето най-дълго прекъсване беше около месец. толкова се бях побъркал от свирене преди това, че ми трябваше малка "музикална пауза" :blink:

както и да е. но според мен трябва човек да си взима по една малка пауза от време на време, доста помага (дори когато ви сърбят пръстите за свирене ;)). Вече не си спомням колко ми е помогнало, ама малък ефект имаше ;)

 

П.С. но не трябва да се прекалява( с каквото и да било)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към 2 седмици, които минават в творческа депресия .. като не ми излизат нещата се ядосвам супер много и тегля майни.. ама ми минава бързо и пак сядам. иначе горе-долу свиря 360 дни годишно :blink:

Споко, не се шашкай, за сажаление всички музиканти минаваме по този път, независимо до каква степен на музикално развитие сме достигнали ;) ..

знам, че е трудно да се премине извън тази фаза, но трябва да сме силни( нали уж сме изроди всичите китаристи)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да питам що ако свиря няколко часа през деня започвам да свиря почти без да гледам и ми става супер лесно и приятно

на сутринта все едно свиря от 2 дни едвам хващам акорд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.