Jump to content
Българският форум за музиканти

Twilight Symphony Part Iii - The Reign Of Shadows


Recommended Posts

Това е последната трета част от трилогията, която започнах преди няколко месеца. За разлика от предните две, в тази саундтраковия елемент е по-силно застъпен, освен това според мен е по-мрачна, а може би и малко по-епична. Откъм звук има още много какво да се желае, но аз все още се уча как да реализирам с по-добро качество музиката си. За мен е много по-важно какво мислите за парчето като мелодия и аранжимент...

 

Композицията може да я чуете от тук ---> ЦЪК

 

Приятно слушане :music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е последната трета част от трилогията, която започнах преди няколко месеца. За разлика от предните две, в тази саундтраковия елемент е по-силно застъпен, освен това според мен е по-мрачна, а може би и малко по-епична. Откъм звук има още много какво да се желае, но аз все още се уча как да реализирам с по-добро качество музиката си. За мен е много по-важно какво мислите за парчето като мелодия и аранжимент...

 

Композицията може да я чуете от тук ---> ЦЪК

 

Приятно слушане :hysterical:

добро е.бих ти препоръчал да уплътниш оркестъра.някак си ми звучи прозрачно.няма мощ.ударната секция бих я дръпнал леко на зад и надолу(ако разбираш какво имам предвид)няма развитие,въртиш темите но те не търпят кой знае какво развитие.опитай с повече контрасти,при теб са малко бледи.опитай освен с тематични контрасти и с темброви,контрасти с отделните секции-струнни,медни духови,дървени духови,ударните.динамични,дори с рязка смяна на динамиката.експериментирай с оркестъра,придай му плътност и мощ а после го остави да олекне да стане прозрачен,ефирен. почти да замре дори.разшири диапазина на оркестъра.

дано не съм прозвучал много критичен.

идеите ти са добри.

поздравления и поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите! Ще се опитам да поуправя парчето когато имам малко свободно време. Не ме притеснява това хората да ми дават съвсети или да ме критикуват, защото така се уча. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми харесва музиката. :hysterical:

Но и аз бих си поиграл с продукцията. Особено с ударните. Според мен, използването на по-големи тимпани особено при акцентите (когато влизат целите струнни и брас секции). Това ще вкара допълнителна динамика в произведението и повече напрежение (съспенс дет се вика :) ).

Много здрава! :hysterical:

 

Ако някога взема да запиша няколкото ала "фентъзи" рок/метъл парчета, които се въртят наоколо, дано се навиеш за някоя друга оркестрация около тях :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споменах ти мнение и на друго място, но ще се присъединя към колегите. Някой от нещата се застъпват с останалите мнения, като плътността например. Аз мисля, че в това отношение би помогнал по-изразен басс на места.

Единственото, което мога да отправя като по сериозна забележка, се отнася за ритъма, който се включва на 1:44 и впоследствие около 3:31 - имаш една неприятна ритмична грешка в края на всеки цикъл. Когато ритъма звучи самостоятелно, е поносимо, дори незабележимо :) ... но с влизането на останалата част от музиката веднага се усеща дискомфорта.

Изключвайки това си направил много добро произведение :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ако някога взема да запиша няколкото ала "фентъзи" рок/метъл парчета, които се въртят наоколо, дано се навиеш за някоя друга оркестрация около тях

 

Няма проблем, стига да ме уцелиш в момент, в който имам свободно време :punk_guitar:

 

@Алекс, имаш в предвид перкусиите, нали?

Ако е така, съм съгласен с теб... и аз мисля, че нещо с перкусиите не е наред. Всъщност аз сега за сефте използвах перкусии :greenball:

 

Благодаря за коментарите ви :metalist:

Редактирано от Aresius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.