Jump to content
Българският форум за музиканти

Китари в самолет


Otveqn

Recommended Posts

Постът на nip е достатъчно изчерпателен и е хубаво да се има предвид.

Но пък и WinterSoul е прав - всичко зависи от компанията превозвач.

Аз имам впечатления от "Скай юръп" и полетите Виена-София - и с мек, и с твърд калъф, няма шанс като ръчен :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, 10х на ivp за забележката! Този момент го пропуснах. Има си и политика на авиокомпанията и някои може да дават, други - не. Но има и още нещо, което пак съм пропуснал и има връзка с авиопревозвача. Много зависи пускането на борда с китара и от това, какъв е самолетът и колко големи са му помещенията за багаж над главите на пътниците. На повечето Боинг са огромни и няма проблем. Мога аз да се побера там, а съм над 1,80 м. :thumbs_up: За презокеанските полети предполагам, че са още по-огромни, но все пак ако по време на пътуването - прикачвания и т.н. има някое по-малко самолетче или с по-малки багажни в частта от самолета предназначена за пътниците, то отказът е гарантиран!

 

Сещам се и още нещо, което може да е полезно на някого - една ел. китара е грубо казано дълга около 1 м. Широчината на мястото за 1 пътник с нормален билет е около 50 см (седалката). Ел. китара се събира идеално в краката на пода, като само съседа трябва да няма нищо против и да обещае да не танцува по грифа, който заема част от неговото пространство за крака. :punk_guitar: Често това е по-добрият вариант, отколкото китарата да бъде затрупана от багажа на другите пътници, който не винаги е връхни дрехи.

 

И стига с тия паспорти - накрая някой ще вземе да се ошашка като чете тук и да отиде до полицията да си вади паспорт за китарата щото ще пътува с нея... :hysterical: С паспорт идват (при покупката) китари, които или струват хиляди долари или са по някакъв начин специални (които пак струват много) или разни юбилейни издания и т.н. паспортът си е документ за автентичност на инструмента, а не документ за пътуване на китарата. За повечето китари човек трябва да се радва ако имат етикетче на което да пише нещо повече от цена като се пазарува...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...така и така се е отворила темета...да задам един идиотски въпрос...какво според вас би станало при следното положение:

 

1.китарата е в своя хардкейс

2.самия хардкеис заедно с китарата в него е опакован в специално ушит за целта калъф с дебела около 10см подплата от дунапрен.

 

...според вас ще бъде ли достатъчно да буферира ударите от подмятането на китарката насам натам от недобросъвестните служители на летощето...

 

 

:rocker::bravo::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.