Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирите ли?


Recommended Posts

Интересно ми е да знам- свирите ли на други инструменти освен на барабани и ако да на какви. Още нещо- кой инструмент според вас най- лесно може да се усвои след като си свирил на барабани- :icon_shithappens: , или някой друг- бас например. Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свирил 2 години на пиано преди да започна с барбаните,което естествено ми помогна да усвоя доста неща,но сега много се кефя да си свиря на бас китарата :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря на китара, всъщност последните години свиря на китара доста по-често, защото е точно до мен и свиря всеки ден, понякога много, понякога малко...докато за барабаните имам точно време и в общи линии го спазвам, а понякога и пропускам за жалост.

Много е важно един барабанист да умее или поне да има представа от един мелодичен инструмент. Това беше съвет на учителя ми, а и понеже главата ми гъмжеше от мелодии и исках да пиша аз песни, се научих да свия и на китара.

Според мен барабани и пиано, както и барабани и китара(бас китара) вървят много добре заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 15г. на ксилофон и 4 на пиано. Страшно много помага на един барабанист мелодичния инструмент.По-друг начин се свири.... :icon_shithappens:

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз осма година на пиано... искам много и на китара,мъча се сама от време на време,но не може да се каже , че свиря.

Като цяло имах идейка да науча китара,барабани бас и клавир(там пианото си казва думата),но засега карам на пиано и барабани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
... свиря на китара доста по-често, защото е точно до мен и свиря всеки ден, понякога много, понякога малко...докато за барабаните имам точно време...

 

Това ме кара и мен да мисля да се заема с нещо отгоре :recourse:. Пък и китарата можеш да си я вземеш като пътуваш, а сета не ;).

Редактирано от Sebastian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз първо почнах с китара. Свирил съм малко и на бас:recourse: Мерака ми е да си оформя домашно студио и да записвам всичко сам. Да видим... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пеещите барабанисти са ми слабост в рока...особено Гранд Фънк и Триумф, то само те да бяха де :)

Иначе не знам, един приятел има малък електронен сет и да ти кажа, доста по-удобен за мъкнене е от китарата :)

Аз към такъв сет се бях насочил, ама са много апри хубавите, а евтините ти разбиват техниката и не си е работа.

А имам и пиано, над което издевателствам и накаря се получава нещо додекафоинично ала Шьонберг в най-добрите си години...пълна лудница :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз 10г.пияно в музикалното,китара и бас съм посвирвал за кеф и пея доста!почти наравно с барабаните ми е пеенето!!майка ми е била певица и изглежда съм прихванал!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз уча във момента бас ктара и ми зима тоците.даже се справям много добре във пеенето.но барабаните винаги и ще си ми останат на първо място.до къто със баса олее.не ми се говори много ми е нагорнище с него

Редактирано от NeonGod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.