Jump to content
Българският форум за музиканти

здравеите тупанджии


Recommended Posts

Перивет!

 

Аз съм не мн млад на4инаещ или ина4е казано абсолютно нов в света на барабаните.Фен съм на рока и всякаква подобна музика и от доста години имам мерак да си потропвам на барабанки.За съжаление до сега съм сядал само 2-3 пъти за по малко.Не съм имал възможност за пове4е,но ве4е мога да си позволя!:)

Та идеята ми е да се посъветвам с вас какво мога да си закупя като минимално ефтино за да си похлопвам заедно с касетофона и за собствени удоволствие.Ясно ми е 4е от мен барабанист няма да излезе,но един комплект поизстрадали тупанки 6те ми се отрази добре на кефа:)Искам да се обърна към вас компетентните за съвет по конфигурацият и за примерна цена ,а защо не и оферта:)

 

Благодаря предварително на вси4ки и 4акам с нетърпение:thx::thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

Форумът ни има една секция Купува-Продава, в която са събрани всички обяви с коментарите на членовете на форума относно качеството им. Там са изложени цени и в много случаи и проблемите, които имат инструментите. Моля, провери там за това, което те интересува, вероятно ще го намериш още на 2-рата страница :)

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

Секцията съм я разгледал.Идеята ми тук да попитам каква е идеалната конфигурация на комплекта за на4инаещ.Ина4е за оферти ве4е полу4их и видях в продава:hysterical:

 

Искам съвет за сета.Как да бъде окомплектован.Дали да има пове4е от един том,колко чинела и какви,пералня колко и каква,за касите знам че въпроса е спорен но все пак има ли смисъл начинаещ да се учи направо на 2 каси или кардан или първо да се уча на една.Та ето такива неща имам идеята да попитам тука.Извинявам се ако не съм бил ясен в първия пост:hysterical:

 

Поздрави:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

Секцията съм я разгледал.Идеята ми тук да попитам каква е идеалната конфигурация на комплекта за на4инаещ.Ина4е за оферти ве4е полу4их и видях в продава:hysterical:

 

Искам съвет за сета.Как да бъде окомплектован.Дали да има пове4е от един том,колко чинела и какви,пералня колко и каква,за касите знам че въпроса е спорен но все пак има ли смисъл начинаещ да се учи направо на 2 каси или кардан или първо да се уча на една.Та ето такива неща имам идеята да попитам тука.Извинявам се ако не съм бил ясен в първия пост:hysterical:

 

Поздрави:hysterical:

 

Класическия сет е: Каса, соло барабанче, два тома, бас тимпан (пералня), фус, два чинела - ляв и десен.

Аз лично започнах с един том:hysterical: Просто такъв беше комплекта.

Всякакви останали разширения - като повече томове, повече чинели, 2 каси или кардан са въпрос на личен избор.

Бих те посъветвал следното: започни с класически сет. 90% от всички възможни ритми могат да се изсвирят само с каса, барабанче, фус и 1 чинел. Овладей първо тези неща - в смисъл да свикнеш с удара, отскока на палката, координацията дори самия звук:)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мене, за начало те устройва и каса,барабанче , фус и чинел !

Но няма да е зле и някой които да ти показва !

А клаическия сет е с един том , не с два ! И изобщо не ти трябва кардан в началото, първо се научи добре с един педал и поработи върху основните неща- постановки , парадидли, динамика, координация и след това брейковете по 5-6тома са лесна работа !

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мене, за начало те устройва и каса,барабанче , фус и чинел !

Но няма да е зле и някой които да ти показва !

А клаическия сет е с един том , не с два ! И изобщо не ти трябва кардан в началото, първо се научи добре с един педал и поработи върху основните неща- постановки , парадидли, динамика, координация и след това брейковете по 5-6тома са лесна работа !

Успех !

 

 

Абсолютно си прав...Съгласен съм на 100% :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново!

 

Благодаря на всички за съветите:recourse:

 

Сега имам друг въпрос и да не пускам нова тема ще си използвам старата;)

 

Много бих искал да посвиря малко на барабани така че искам да ви помоля ако някои има възможност в София и е съгласен някои друг да му поналага тупанките и няма нищо против;)Не че се самопоканвам но ако наистина има добри хора:) мн ще се зарадвам да потупкаме:)

 

Ако не здраве да е:)

 

10х предварително!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново!

 

Благодаря на всички за съветите:recourse:

 

Сега имам друг въпрос и да не пускам нова тема ще си използвам старата;)

 

Много бих искал да посвиря малко на барабани така че искам да ви помоля ако някои има възможност в София и е съгласен някои друг да му поналага тупанките и няма нищо против;)Не че се самопоканвам но ако наистина има добри хора:) мн ще се зарадвам да потупкаме:)

 

Ако не здраве да е:)

 

10х предварително!

 

Поздрави!

 

Има репетиционни за тази цел бре ;) 5 кинта на час е. Аз така свиря в момента:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перивет!

 

Аз съм не мн млад на4инаещ или ина4е казано абсолютно нов в света на барабаните.Фен съм на рока и всякаква подобна музика и от доста години имам мерак да си потропвам на барабанки.За съжаление до сега съм сядал само 2-3 пъти за по малко.Не съм имал възможност за пове4е,но ве4е мога да си позволя!:recourse:

Та идеята ми е да се посъветвам с вас какво мога да си закупя като минимално ефтино за да си похлопвам заедно с касетофона и за собствени удоволствие.Ясно ми е 4е от мен барабанист няма да излезе,но един комплект поизстрадали тупанки 6те ми се отрази добре на кефа:recourse:Искам да се обърна към вас компетентните за съвет по конфигурацият и за примерна цена ,а защо не и оферта:recourse:

 

Благодаря предварително на вси4ки и 4акам с нетърпение:):offtopic-001:

 

След всички доста по-опитни от мен ми е малко некомфортно да коментирам, но преди да си купиш голям сет, започни да работиш върху техниката си просто на соло барабанче. Купи си педал и каза(продават се евтинки) и започни упражнения. Ако си шофьор е същото като както са те учили да караш. Не ти обясняват какво се прави и хоп - в центъра на софия да караш. Първо бавно-бавно на полигон, после по неоживените улички и чак тогава по кръстовищата. Задължително преди да си купиш сет започни да се упражняваш на соло барабанче. Трябва и да ходиш на уроци задължително или поне някой който знаеш че има правилна техника да ти покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.