Jump to content
Българският форум за музиканти

Разликите между различните модели адаптори ?


fluxa

Recommended Posts

Тая тема я пускам за непросветените хорица,който и идея си нямат за точната разлика между тия J,P,HB и MM басове(особено пък за HB и MM).Ясно, че разликата ще идва от адапторите само, че каде е точно тя и в какво точно се иразява като звучене.Та ако знаете как можем да си представим разликите докато четем...моля

Вие сте на ход!

Мерси!

Редактирано от fluxa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aбе и аз съм питал, но никой почти не ми е отговарял - най добре слушай записи и сам си прави изводите, имай в предвид че нещата много зависят от модела адаптери и сигурно ще се чудиш някой ако ти каже че дж-бас е само за лека музика(каквото е общото мнение в тоя форум), а видиш някой да свири с него брутални метълии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това със слушането на записи не би било много резултатно.Не го ли почувстваш под струните си трурно ще усетиш разликата.За жалост нямам опит с много видове адаптри,затова не мога да се включа по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей темата със звученето на адапторите е направо безкрайна .

Всеки производител на по скъпите адаптери търси специфично звучене с което да се отличава запомни и търси на пазара .

Така че можеш да чуеш джас бас да звучи като прецижън на пример адаптер ултра джаз димарцио.

Голямо значение има с какъв магнит е адаптера алнико или кирамичен броя на навивките на бубините .

Във стандартните капачки на прецижън и дж бас повечето производители слагат по няколко бубини с цел премахване на шума и извличане на по плътен тон

При ММ адаптерите е подобна картината има с по 2 . 3 бубини ралични магнити различни магнитни пополяритети

На всяка марка звучат различно иначе като външен вид и размер са еднакви поне повечето .

Зтова имат записани семпли . влизаш в сайта гледаш слушаш анализираш .

Лошото в БГ няма как да ги пробваш дали ще ти харесат точно на твоя бас .

Чао за сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен вида (формата) на адаптерите не е особено значеща за звука.

Какво имам предвид. Както има джазбас адаптери единични, така има и таква двойни. Соап адаптерите са ги направили така - грамадни, за да привличат повече хора с визията им - абе маркетинг. Друго нещо от време оно ги има тия всичките разновидности - прецижън, джазбас, соап. Сумати фирми ги произвеждат. Според мен звука не идва от различната форма на адаптера а от това коя фирма го е направила и кой точно е модела на адаптера.

 

Ако някой иска да си избира адаптер то най-добре е да намери такъв и да го чуе в негоавата си апаратура за да прецени дали му харесва или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.