Jump to content
Българският форум за музиканти

2,3 въпроса :unsure:


Tokay-Ihto

Recommended Posts

1) Имам проблем с лостчето на тремолото. Когато дръпна 6-та то трепти и издава едно гадно "дззз" :headbang:. Лостчето е с винт (незнам дали всички са така). Някой идея да има как да го оправя?

 

така и така питам...

2) Какво представлява това muted guitar? Има го (поне според табовете) в Red Hod Chilli Peppers - Scar Tissue (power tab) и в Rammstein - Amour (Guitar pro). Завърташ тона на адаптера на който свириш на нула ли?!? :headbang:

 

3) Как се нарича онова цилиндричното, което се слага на кутрето на лявата ръка? Slide?!? :headbang::headbang: (солото на Pink Floyd - High Hopes, май е с такова)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Имам проблем с лостчето на тремолото. Когато дръпна 6-та то трепти и издава едно гадно "дззз" :headbang:. Лостчето е с винт (незнам дали всички са така). Някой идея да има как да го оправя?

 

така и така питам...

2) Какво представлява това muted guitar? Има го (поне според табовете) в Red Hod Chilli Peppers - Scar Tissue (power tab) и в Rammstein - Amour (Guitar pro). Завърташ тона на адаптера на който свириш на нула ли?!? :headbang:

 

3) Как се нарича онова цилиндричното, което се слага на кутрето на лявата ръка? Slide?!? :headbang::headbang: (солото на Pink Floyd - High Hopes, май е с такова)

Относно лостчето, някъде тука имаше подобна тема :headbang:

 

Относно 2рото, това всъщност не съществува :headbang: Само в табовете го има, за да нподобява звука на muted string :)

Слагаш си пръста отгоре над прагчето, но не го натискаш, нито го махаш (ако го махнеш - получаваш флажолет :D ) Има го в целя куплет на оназ песничка на ред хот By The Way :D:D

 

Ми има много имена, ма слайд май му е най-разпространеното (поне аз така го чувам най-често. Се едно как му викаш, важно е как го използваш :D

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно 2рото, това всъщност не съществува :headbang: Само в табовете го има, за да нподобява звука на muted string :headbang:

Слагаш си пръста отгоре над прагчето, но не го натискаш, нито го махаш (ако го махнеш - получаваш флажолет  :headbang: ) Има го в целя куплет на оназ песничка на ред хот By The Way :):D

Ами и това съм пробвал... ама не ми звучи така както в песента. (за amour говоря) Там наистина звучи по приглушено ама баш толкова...

 

За слайда просто информативно питам, аз не го ползвам (не съм и виждал наживо :D ) В хоремаг-а в нащо село няма такива :-) С химикал пробвах :headbang::headbang::headbang: ама нещо не стана, :D:D пък, и имам чувството, че ще си съсипя струните така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ся щи кажа как съм правил ботълче на един приятел. Отидох в хранилището на старото ми училище и взех (невидимо :headbang: ) една епруветка с диаметър колкото пръст некъде. Мама я изряза в работата си ( работи със стъклени и лазерни инсталации) и стана супер! Китарягата беше доста доволен! То верно в повечето случай тези ботъли са метални..., ама стана. И после мама ми донесе няколко такива срезани и десетина епруветки за училището :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно 2рото, това всъщност не съществува :) Само в табовете го има, за да нподобява звука на muted string :)

Слагаш си пръста отгоре над прагчето, но не го натискаш, нито го махаш (ако го махнеш - получаваш флажолет  :D ) Има го в целя куплет на оназ песничка на ред хот By The Way :D:D

Ами и това съм пробвал... ама не ми звучи така както в песента. (за amour говоря) Там наистина звучи по приглушено ама баш толкова...

 

За слайда просто информативно питам, аз не го ползвам (не съм и виждал наживо :D ) В хоремаг-а в нащо село няма такива :-) С химикал пробвах :P:P:lol: ама нещо не стана, :D:D пък, и имам чувството, че ще си съсипя струните така.

Ако имаш от онея чаши от шел дето ги даваха - МНОГО СА ДОБРИ! :D

 

За мютед стринг-а, трябва просто да усвоиш техниката. Бтв, заглушавай и със китката струните (палм мютинг) и освен това с другата ръка върху струните :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и стъклени и керамични слайдове - например моделът на Джо Пери. :P Той даже има и някакви специални фибри за абсорбиране на потта, щото сещате се кво става като си наврете пръста в стъклена тръбичка и го държите там един час примерно. :green:

 

Но за свирене със слайд трябва и друг setup на китарата - трябва да се изравни дъгата на струните от мостчето и да се вдигнат малко повече струните над грифа. Особено ако ще се свири в някой "отворен" строй.

 

Ама тва само го четох в едно английско списание, там имаше и нещо като комикс с картинки как да си сетъпнеш китарата. Иначе аз такива работи не ползвам. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и стъклени и керамични слайдове - например моделът на Джо Пери. :D Той даже има и някакви специални фибри за абсорбиране на потта, щото сещате се кво става като си наврете пръста в стъклена тръбичка и го държите там един час примерно. :green:

 

Но за свирене със слайд трябва и друг setup на китарата - трябва да се изравни дъгата на струните от мостчето и да се вдигнат малко повече струните над грифа. Особено ако ще се свири в някой "отворен" строй.

 

Ама тва само го четох в едно английско списание, там имаше и нещо като комикс с картинки как да си сетъпнеш китарата. Иначе аз такива работи не ползвам. :D

Who is General Failure and why is he reading my hard disk?

 

:D:P:lol::):):):D:D

 

сори ама не се сдържах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите... то на мен всичката работа ми втасала само използването на слиде/боттле нецк ми е проблема... :P Ама някой ден може и да ми потрябват де :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и това съм пробвал... ама не ми звучи така както в песента. (за amour говоря) Там наистина звучи по приглушено ама баш толкова...

Сигурно в таблатурата са имали предвид най-обикновен палм мютинг.

Слагаш си дланта на дясната ръка върху струните близо до бриджа (магарето :P ) и свириш така. Това е може би най-често ползваната техника при свирене на рок и метъл китара.

Звукът, който се получава е тъп, приглушен и кратък.

В зависимост от това колко силно натискаш с длан и на какво разстояние от бриджа, можеш да получиш сравнително голямо разнообразие от приглушени звуци.

Практикувай го и ще се изкефиш. :guitar: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това 'слайд/ботъл нек' или както се казва точно, :lol:Кърк Хамет :P не свири ли аутрото на The thing that should not be/ началото на Fuel от S&M албума на Металика ?

 

Щото гледах концерта, точно с една такава джаджа дето си я тикна на пръста и се разхожда по грифа го свиреше тва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това 'слайд/ботъл нек' или както се казва точно, :)Кърк Хамет :P не свири ли аутрото на The thing that should not be/ началото на Fuel от S&M албума на Металика ?

 

Щото гледах концерта, точно с една такава джаджа дето си я тикна на пръста и се разхожда по грифа го свиреше тва...

Ахъм.

Както и интерлуда на Bleeding Me, (който го има в една песен на Офспринг доста по-рано :lol: )

Както и цялото соло на Ain't My Bitch.

и Turn The Page...

 

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно в таблатурата са имали предвид най-обикновен палм мютинг.

Да! Така става :cheers:!!! Аз малко не го умея тоя palm muting, ама с малко повече старание става номера :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда ... слайд ботъла можеш да си го импровизираш с много подръчни неща.

Не проблем де.. а относно мютед гитар техниката ....тва си е заглушаване с дясна ръка. нищо осбено Не мога да разбера кво го бистрите бе хора.

Специално на Бай Дъ Уей някой го спомена по-горе ... там на куплета затиска няколко струни едновременно и си ги удря... заглушено и от време на време отпуска за да издаде тон.

 

П.С. Hihg hopes na Floyd ми е лзбима песен... но не съм я свирил никога.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.