Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на прагчета!


Recommended Posts

Имам нужда от някой майстор, да ми смени прагчетата ми на ел. китарата, обаче незнам, къде има такъв и горе долу, колко ще ми струва!!! Благодаря ви предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци, "Пордим" 11, тел. 8914793. Беше отдавна и не си спомням колко ми взе, но мисля, че не беше по-скъпо от самите прагчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Венци Желев е пълното му име. Звъни му само преди 8,00-8,30 сутринта, иначе не вдига. Нещо от порядъка на "долар на праг" ми каза, ако си спомням вярно.

 

И още нещо - има раздел "Ремонт...", защо плесна темата тук а не там?

Местя я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съфорумникът ни pacman работи много добре - ползвал съм услугите му. Живее близо до НДК, но му прати лично съобщение за повече инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петър Давидов - 0898819785 занимава се стакива неща......на мен не ми е сменял прагчета но ми прави един куп други неща по китарата и съм много доволен.....мисля че ще ти реши проблемите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Венци е готин човек, на моят скуаяр смени прагчетата за 50 лв ( работа и прагчета Бостън).

 

Работата е добра, но не перфектна. Като цена е напълно оправдана.

За скъпи китари си заслужава да се отиде при баш майстори като Диката и Градинарски, но за скуаяр

си мисля, че не е икономически оправдано. Сигурно ще с съгласите, че смяна на прагчета за Скуаяр над 50 лв - просто не си заслужава.

Така де - баш майсторите не, че няма да оправят някакъв скуаяр, но е логично да ремонтират класни инструменти.

 

Малко се отклоних - идеята ми е да похваля Евтим Джерекаров.

Както казах, смяната на праговете на скуаяра не бе перфектна,

и аз още миналото лято се бях уговорил с Евто да я дооправи, но чак сега сколасах да му я занеса.

Свърши си работата перфектно, работеше спокойно, внимателно и знаеше какво прави.

След вчера, свиряемоста на китарата ми се подобри с примерно 30-40 процента,

Евтим направи точно каквото очаквах, като краен резултат, а самата китара стигна 98-100% свиряемост (плеябилити) за китара от този клас. Тоест , повече няма какво да се иска.

Имам наблюдение, че Евто още преди година -две човъркаше Пълдини и Кремонки и успяваше да

ги направи доста сносни и ги къстъмизираше и ставаха доста по - добри от това което са.

Сега вече, мога да Ви го препоръчам и за Скуаяри и друга подобна китарна сган в ценовия диапазон

500 - 600 лв.

Той самият няма претенции за лютиер, има реална преценка за това, кое може и кое не,

просто ако Ви се наложи - питате и няма да бъдете подведени.

И знайте, че в София има хора с претенции за лютиери, а пък са по - ниско ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.