Jump to content
Българският форум за музиканти

Споделяне на творчеството


Recommended Posts

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да това е така,но има хора които пишат музика за себе си,а не за хората:godbless:

Прав си и аз съм жив пример за това.Но тук възниква един въпрос ,касаещ творчеството въобще, не само музиката.Мислите ли /обръщам се нарочно в мн. ч./, че творчеството трябва да е споделено, в смисъл да видиш как въздейства на хората, да усетиш тяхната реакция, за да изпиташ удоволствие от това, което правиш или пък да си "свериш часовника", ако не си много в час. :think:

Когато човек може и обича да твори, липсата на споделеност няма да го спре, но ако има шанс да сподели творчеството си с други хора, мисля, че от това ще бъде само по-щастлив. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не пиша музиката пряко за мен (щото тя минава през хората и се връща при мен),знам как въздейства музиката на ората (щото и аз съм човек,а не господ),часовника ми е верен (тук мога да кажа че ми се иска да управлявам времето,щото като гледам с българската музика кво става.....)!

композитора винаги пише за себе си (пряко или косвенно),липсата на споделеност няма да го спре,но разбира се че ще е по-хубаво за него и ще се чувства по-щастлив ако повече хора слушат музиката му:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не пиша музиката пряко за мен (щото тя минава през хората и се връща при мен),знам как въздейства музиката на ората (щото и аз съм човек,а не господ),часовника ми е верен (тук мога да кажа че ми се иска да управлявам времето,щото като гледам с българската музика кво става.....)!

композитора винаги пише за себе си (пряко или косвенно),липсата на споделеност няма да го спре,но разбира се че ще е по-хубаво за него и ще се чувства по-щастлив ако повече хора слушат музиката му:D

Искам да направя едно уточнение. :godbless: Ти свириш в група :guitar: , няма как музиката ти да не се споделя от други хора - в групата и извън нея.Може би и при повечето от тук регистрираните е така.

Аз сама ,поради ред обстоятелства, стигнах до извода, че ако искаш да реализираш творчески проект, трябва да си намериш субект да го представи.Пък, ако може и да го продуцираш, още по-добре. :bravo: .Ако, пък си направиш музикална къща или компания ще е най-добре.Ти ще пишеш, има кой да пее, всичко е OK.

Не искам да засегна никой, тук става въпрос за такива като мен, които творят самостоятелно и търсят реализация на продуктите си.

Лично в една музикална компания ,където харесаха 2-3 мои песни, ми заявиха, че по принцип, на аранжора се плаща по-малко, отколкото на автора на музиката, което за тях /аранжорите/ е неизгодно. :blink: Самите те, бидейки и композитори, ще бъдат финансово по-облагодетелствани да пишат и музиката, и аранжимента. :D

Не се наемат лесно да приемат външна продукция.

Някой беше казал, че всеки заслужава своя шанс.Да, но ако има кой да му го даде или поне да не му го отнема.Хайде, чао, че стана много дълго. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сама ,поради ред обстоятелства, стигнах до извода, че ако искаш да реализираш творчески проект, трябва да си намериш субект да го представи.Пък, ако може и да го продуцираш, още по-добре. eusa_clap.gif .Ако, пък си направиш музикална къща или компания ще е най-добре.Ти ще пишеш, има кой да пее, всичко е OK.

 

И аз пиша сам. Започнах с детска вокална формация (http://www.ssladuri.hit.bg/), вече 6 години станаха от работата ми с нея. Пишех популярни детски песни, аранжиментите първоначално ги правеше друг. В последствие и аз се престраших. В момента продуцирам себе си, имаме дружество с 3-ма колеги - продуцентска къща. Моите песни се изпълняват от 3 изпълнителя, но като се обадя на радиото и им кажа "Имам едно парче, какво мислите? Ще го въртите ли?" те ми отговарят "Ами страхотно е, всичко му е супер, ама... няма да го пускаме" или "Ще го пуснем" и не го правят.

 

Искам всъщност да кажа, че не ти помага единствено самоопродуцирането, трябват ти много пари и може би да си гей, да ходиш на високи токчета, да си с гола глава (ти си момиче, така че може да помислиш :godbless:), силикон, липосукции, присадени коси... - абе да си екстравагантен и да можеш и мааалко да пееш отвреме-навреме. Ако си композитор, трябва да си намериш такива чалнати изпълнители... или ти да си чалнат и отвреме-навреме да правиш нещо като музика, демек да сглобиш една каденца с няколко луупа и да стане мелодийка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сама ,поради ред обстоятелства, стигнах до извода, че ако искаш да реализираш творчески проект, трябва да си намериш субект да го представи.Пък, ако може и да го продуцираш, още по-добре. eusa_clap.gif .Ако, пък си направиш музикална къща или компания ще е най-добре.Ти ще пишеш, има кой да пее, всичко е OK.

 

И аз пиша сам. Започнах с детска вокална формация (http://www.ssladuri.hit.bg/), вече 6 години станаха от работата ми с нея. Пишех популярни детски песни, аранжиментите първоначално ги правеше друг. В последствие и аз се престраших. В момента продуцирам себе си, имаме дружество с 3-ма колеги - продуцентска къща. Моите песни се изпълняват от 3 изпълнителя, но като се обадя на радиото и им кажа "Имам едно парче, какво мислите? Ще го въртите ли?" те ми отговарят "Ами страхотно е, всичко му е супер, ама... няма да го пускаме" или "Ще го пуснем" и не го правят.

 

Искам всъщност да кажа, че не ти помага единствено самоопродуцирането, трябват ти много пари и може би да си гей, да ходиш на високи токчета, да си с гола глава (ти си момиче, така че може да помислиш :bravo:), силикон, липосукции, присадени коси... - абе да си екстравагантен и да можеш и мааалко да пееш отвреме-навреме. Ако си композитор, трябва да си намериш такива чалнати изпълнители... или ти да си чалнат и отвреме-навреме да правиш нещо като музика, демек да сглобиш една каденца с няколко луупа и да стане мелодийка...

Абе, защо така и на мен ми върви повече с детските песни.Имам един спечелен конкурс с такава.

:godbless: .А за другото си много прав.Песните сега, за съжаление, повече се гледат, отколкото слушат.Особено, тия , които се изпълняват от описаните от теб субекти.Аз не ща да се превъплъщавам в нещо такова, не ща да робувам на кича и комерсиализирането на музиката.Защо за да реализирам нещо трябва да мина през хиляди бариери и да ми се поставят хиляди условия, вместо да се остави просто пазарът да реши.Въпросът ми е реторичен. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук става въпрос за нещо друго,а именно,че програмния директор ако не хареса песента,няма да я пуска дори и да не е прав.лошото е че тези постове се заемат от хора ,които са от времето на лили иванова и нямат хабер от музика.а като се замисля какъв им е интереса да го правят това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук става въпрос за нещо друго,а именно,че програмния директор ако не хареса песента,няма да я пуска дори и да не е прав.лошото е че тези постове се заемат от хора ,които са от времето на лили иванова и нямат хабер от музика.а като се замисля какъв им е интереса да го правят това?

Честно казано, очаквах по-голям интерес към тази тема.Разбрах, всъщност, че говорилнята отне доста време и усилия и "опразни" малко другите теми.

Topsun, малко късно реагирам но твоето мнение, но то поражда в мен други и преди задавани въпроси :think:. А именно, че ако всеки си беше на точното място и вършеше работата си ,както се очаква от него и го изисква поста му, би ли се ширила тази шуробаджанащина /боже, каква дума/ , анархия и др. подобни не само в музиката.Не задавам въпросите си към теб, просто разсъждавам.Има случаи, в които хората се срастват с постовете си и си мислят, че поста - това са те и те -това е поста.Решават еднолично и предимно в свой интерес.Спирам, че много се задълбах в неща, които нямат обяснение ;) , а по-скоро изискват от теб примирение.Ужас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@мила кара

 

Бейби, глей сеа:

 

Отлично знаеш, че всеки, който прави музика, има ПОТРЕБНОСТ да я 'освободи' и да я даде на другите хора, защото този акт затваря жизнения цикъл на самата музика.

 

Този въпрос е отделен от другия - за пазарната реализация. Ако човек гони творческа реализация - тоест да завърши жизнения цикъл на музиката си, никога не е било по-лесно. Пускаш я за свободен достъп в интернет.

 

Ако обаче искаш и пазарна реализация, което, повтарям, е ОТДЕЛЕН въпрос, тогава трябва да мислиш с пазарни категории. Търсене и предлагане. Тва е положението :D

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@мила кара

 

Бейби, глей сеа:

 

  Отлично знаеш, че всеки, който прави музика, има ПОТРЕБНОСТ да я 'освободи' и да я даде на другите хора, защото този акт затваря жизнения цикъл на самата музика.

 

  Този въпрос е отделен от другия - за пазарната реализация. Ако човек гони творческа реализация - тоест да завърши жизнения цикъл на музиката си, никога не е било по-лесно. Пускаш я за свободен достъп в интернет.

 

  Ако обаче искаш и пазарна реализация, което, повтарям, е ОТДЕЛЕН въпрос, тогава трябва да мислиш с пазарни категории. Търсене и предлагане. Тва е положението B)Па

Колко много си прав!

Аз творческият цикъл няма проблем да го завърша, както казваш, в Интернет.Там имам вече блуждаещи нейде звуци. Пазарна реализация не гоня, само не искам да ми затварят вратата, преди да съм влязла или даже почукала.За това говоря, че никой не иска да му предлагаш, още повече ,ако си световно неизвестен ...или ако не си негов шурей.

Не искам тази тема да касае лично мен.Въпросът е принципен.Разбрах, че и други имат подобен проблем.Знам, че няма да го решим, но като го споделим ще ни стане по-леко.Чао!

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбра съвсем. Казвам ти, че за да не ти 'затварят вратата', трябва да предлагаш това, което удовлетворява търсенето.

Другия вариант е да си много смела и откачена, и постоянстваща, и от всичко най - и да вкараш нов вид търсене. Всичко големи групи/композитори са го направили. Ама е трудно ;)

 

На нас ни остава да опитаме B)

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно съм съгласен с теб,но както се сещаш има и и звестна доза разминаване с хавата,щото има места на които се искат пари за да се пускат хавите (независимо гот ли са или не),а има и места на които ти плащат за да ти пускат хавите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.