Jump to content
Българският форум за музиканти

Мултикорен кабел


Recommended Posts

Дайте впечатления за различни видове мултикор кабели 8/16 канални

трябва да закупувам около 4 метра и ме интересува цена/качество на различните видове

В Пловдив намирам само на фирмата Проел и цената на 8 каналният с отстъпка е 12,50

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в eshop.bg в Кабели->Аудио сортираш по цена и на последната страница има няколко вида. Но цените са аналогични :D

 

Мога да те посъветвам да се поровиш в каталозите на Конрад- там със сигурност ако намериш нещо ще е на много добра цена

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

7thString благодаря за съвета днес след работа ще скокна да Конрад,

също така се чуда голяма ли е разликата между кабел от 12/13 лв

и този от 17/20 или само марката вдига цената щото за 4 метра не

мисля да се циганя като цена ;)

Та мисълта ми е колко струват най качествените мултикор кабили, кой ги внаса и дали се

продава толкова малко като метраж :D

 

Ааа забравих да допълня, че ми трябва за свръзка между интерфейс и пулт ;)

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми виж сега, за китарата съм попадал на уж марков скъп кабел, който хващаше всякакви шумове, докато най-доволен съм от един кабел 20ст/м, който го водеха телефонен... не знам какъв е що е ама беше абсолютно тих... при тази малка дължина не знам до каква степен би влияло, може би някой от "патилите" ще даде ясен акъл :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен шума, който е индикатор за проблем в самия кабел, връзките или конекторите - важен е и тона. Може да случиш и на добър кабел за 20 стинки на метър. Но аз честно казано предпочитам PlanetWaves/GeorgeL/или собствено производство най-вече като знам откъде и какъв е кабела и жаковете :)

 

A иначе при тези цифри горе нема кво да се чудиш :) 5 лева повече по-малко - демек горе долу еднакви са. Земи по-скъпия да не мислиш после, че си се прецакал (което вероятно е невероятно).

 

Едно от най-добрите знаеш е Mogami ;) Нема да ти казвам цифрата за 12 фута (демек 4 метра) с XLR male/female na Neutrik например от двете страни. Иначе можеш да разгледаш по Европата как се движат цифрите, но добър снейк е около 90-100 евро 8 канала с Нойтрик или Суитчкрафт XLR мейл/фимейл.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mogami ,Mogami ама стотинки стотинки :)

Плюс това ми трябва за начало поне 16 канала, а по нататък още,

щото новият ми итерфейс е 26 in/out

Може би ще пренаредя студиото малко за да спестя от метраж :P

Сънчо мерси все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.