Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам да си купя сносна китара за около 300лв


nasius0123

Recommended Posts

Много ми харесват как изглеждат Fender Squier Strat ,ама още не съм чувал как звучи.Та ако може да ме посъветвате дали си заслужава да търся и дали се вмества в скромния ми бюджет(около 300лж )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали ще ти се стори сносна зависи,

повечето притежатели на по скъпи китари ще ти кажат не.

аз съм с такава китара, в 300 лева ще се вместиш за афинити- най ниския клас

следващия стандарт мисла е между 280 и 350 лъва...

цените вече най добре да провериш в магазин xxxx - официалния им вносител(ползвай търсачката)

щото чат пат има промоции, има лизинг на по скъпи китари и други шукарии

Страт-а си е класика, нормално няма да звучи като скъп фендер, но пак ще си е страт

със единични адаптери, с просто характерен тон

щом си харесал модела, ако си от София- директно иди, чуй, виж, ако решиш - вземи

първата китара е важно да я има и да се свири,

пък по натам ако свирнята е сносна и съответно сносна китара ще си вземеш :lol:

 

Поздрави и успех!

Редактирано от drizzt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за помоща.Само че забравих да кажа че ми трябва left-handed.Дали това ще я оскъпи,защото предполагам че ще правя поръчка :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е повишаване на цената, но в рамките на 20 лв не повече. Зависи от самата китара, защото понякога има разлика между лява и дясна ръка. Имам предвид в адапторите и прочие..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко търсиш сносна китара като за начинаещ Stagg не са лоша марка - имат доста добри неща за малко пари :metalist: Друг вариант е да потърсиш нещо 2-ра ръка.

Отиди в магазина и чуй :thumbs_up::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то аз свиря почти от 2 години и нещо така че не съм много зле.Проблема е че сега се мъча на Ibanez Musician ,който е доста учукан,тежък и най-лошото набити са му прагчетата.Така се получават много гадни шумуве при свирене без дист.И затова реших да купя нещо,което да ми е удобно и да почна да се занимавам по сериозно.Друг проблем е че в моя град няма магазин за китари.Най-близо ми е Благоевград.Там има Stagg май в Технополис имаше и Squier,така че ще се разходя и ще ги прослущам .

Мерси за съветите!!! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни Squier и Fender в търсачката на форума и ще видиш, колко много инфо ще откриеш :coolp:

Не бързай да харчиш, по-добре отдели няколко часа да почетеш, пак да попиташ и тогава действай!

Успех :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.guitarcrazy.com.au/IbaMusician_1981.htm

 

Това ли ти е китарката??? Какво имаш предвид под "набити" прагчета? Виж в harmony central, ebay и т.н какви пари дават хората за този модел и пак си помисли дали искаш да го смениш за скуайър за 300лв (който откровено за нищо не става- не ми се нахвърляйте) или за 150 втора ръка. Не е ли по-добре да дадеш 300лв. за прагчета, адаптери, прелакиране и т.н.?

 

Product: Ibanez Musician

Price Paid: 2500 (NOK)

 

Product: Ibanez Musician

Price Paid: 750 (Australian $) used

 

Product: Ibanez Musician

Price Paid: US $485 used

 

Product: Ibanez Musician

Price Paid: 300 (Euro) used

 

Product: Ibanez Musician

Price Paid: US $1000

 

 

и т.н. :coolp:

Редактирано от hypermusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата ми е същата.Значи ме съветваш да я постегна малко ,а да не си взимам нова?Ето ти pic http://www.geocities.com/xcvxcv65z/ibanez/...ian-Woody-1.jpg .Не знам,но въобще не ми е удобна ,твърд гриф right-handed и т.н.Може би ще мисля за продажба.Идеята не е лоша :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел,ако наистина имаш такъв Ibanez Musician - не го разменяй за Squier,тази китара не го заслужава!!! Занеси я на добър лютиер,обясни му добре какво не ти харесва и я стегнете.Това японско бижу е в пъти повече китара от тези Squier-и!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или ако си харесаш някоя дуга я продай таси на някой от многобройните ибанец фенове и си купи висок клас lefthand.(ако толкова не ти харесва като модел). Все пак лютиера не снам дали ще може да премести volume knob-овете от другата страна,които предполагам ти пречат много.

Редактирано от metalmorphosis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измикна още един проблем.Знам че въпроса е глупав,но в каталозите виждам само няколко модела left-hand и тва значи ли че ако искам от друг модел трябва да плащам много повече отколкото ако има left вариант? :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго 4етене на форума останових че при по-евините китари (като Stagg например ) всяка една китара има различен звук .Така че като поръчвам за лява ръка не рискувам ли да ми пробутат кофти китарка с по-лош звук от тоя в магазина? :punk_guitar:

 

 

 

 

 

П.С.:Вероятно последния ми въпрос е бил глупав,защото не получавам отговори.За мен това е важно.Затова ви моля въпреки всичко да пи6ете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не произвеждат left hand модел, отиваш в съвсем друга категория ценови клас като си поръчаш да ти направят left hand. И да, ако няма лефт хенд - няма. Примерно Джо Сатриани китарите нямат left hand модел и цените отиват много нагоре от 1000-та $$$ ако искаш лефт.

 

За твойта китара, стегни я и ако толкова не ти харесва, я продай. Със сигурност можеш да и вземеш доста ако я направят добре и ако наистина е тази, за която я взехме. И тогава ще можеш да си вземеш вече наистина хубава китара - среден клас. Под среден разбирам китара между 600 и 1000 лева.

 

Успех и дано мнението ми помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.