Jump to content
Българският форум за музиканти

Клен /явор/ и махагон


Recommended Posts

Не беше ли Ytong? :)

Ytong-а е просто най-якото за тая работа :) сори за оф-топика ама тва с итонга гази ...

 

@stratocaster : чакаме те да се хвалиш какъв дзвер си сътворил ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ytong-a е най-якия материал за електрически китари. Много добра атака за метъл китари има и доста приличен състейн.

Особено, ако се ползва в сет-нек конструкция.

Пък се лепи бързо и лесно - хоросанът стяга за нула време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O-oo, малко офтопик, ама преди няколко дни стягах една стара Yamaha RGX 012 - изцяло махагонова - и тялото, и грифа, и много ме изкефи звука и. Много е дълбок и плътен. Единственото нещо, което ме учуди, е че има твърде много ниски за повечето дисторшъни, и става доста замазано положение. единствения начин да се оправи този проблем(както беше направил и собственикът) е да се сложи едно ключе, което в едната позиция кара сигнала да минава през един, да кажем, 22нФ кондензатор, така, че да звучи по-среднисто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам ясен но съм в София.

Странен звук има и е отлежал над 3-4 години вече..и тежи на дзвер ш ти отмалле кръста..

Имам една талпа около 2-3 метра дълга и около 2-3 см дебела и широка около 20-30 см..

Малко е изметнала още кат е била мокра талпата но при нарязване няма да има проблем стига да има майстора уменията къде как да барне.

 

За фингърборд имам панга-панга -това е крехък но много красив материал..

 

Имам китара от тези материали .

 

Също знай че няма и да се разделя с матерялите много ефтино( и аз вече не ги намирам -но пък и ми станаха доста китарките въпреки че все ме гложди отвътре, някой маистор да ми врътне некоя китарка.)

 

Ако не си намерил пиши но с куриери не се занимавам че ми писнало...

 

По добре търси около тебе- ще намериш!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.