Jump to content
Българският форум за музиканти

Manne Guitars & Basses


Mephistofel

Recommended Posts

Ей,много замрял този раздел... Ей ви тук да поплакнем очи на едни италиански басчета: Manne Guitars&Basses

 

Каква беше изненадата ми,като разбрах,че чичо ви Глен Хюз се кипри с нов signature bass - дори се нарича и Soul Mover (много як албум,way the by ;) ) :

 

soulactp.jpg

 

glenH.jpg

 

Zero Hour,една група,на която доста се радвам също ползват техни инструменти;сред ендорсърите им видях и Алекс Мази - италиански шред-герой. :)

 

Ето и директен линк направо към басовете: Цък!

 

Дизайнът не е на "Пинифарина",но радва доста:

 

newport5winterog.jpg

 

87.jpg

 

treab.jpg

 

018.jpg

 

... и т.н.

 

Приятно разглеждане! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този първият ми изглежда като резултата от набег на начинаещ дърводелец-тире-soon-to-be-лютиер върху стара руска талпа, излязла от раздела "Изработка и ремонт на музикални инструменти", поредната "Дърводелска агресия"...

 

Направо се чудя кой продължава да купува такива дъски, независимо как звучат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене не ми харесва как изглежда, но ако звука е добър си заслужава. Нали всички свирджий това търсим. А и за моята постановка е много важен грифа. Обичам да свиря скорости, но съм левичар, свиря наобратно и не обръщам струните на баса, демек, първа струна ми е отгоре :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък обратно..като изключим главата, формата на тялото (китарите) много ме радва...най после нещо по-нестандартно...аман от федерски форми:rolleyes:

 

МОже още да се пипне, но като цяло има идея в дизайна. Мерси за линка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мене дизайна съ6то мноо ме кефи ... за мен ли4но дизайна играе огромна роля. Фендър или фенрърска форма ли4но никога не бих купил - мири6е ми на хипария ... ама и тия малко лъхат на хипария като гледам кви свирят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този първият ми изглежда като резултата от набег на начинаещ дърводелец-тире-soon-to-be-лютиер върху стара руска талпа, излязла от раздела "Изработка и ремонт на музикални инструменти", поредната "Дърводелска агресия"...

 

Направо се чудя кой продължава да купува такива дъски, независимо как звучат...

 

Много силно изказване...

 

Since the first Manne guitar was built in 1986, our goal has been to provide finely crafted instruments based on original design concepts.

 

Хората правят китари от преди да си се родил,имай малко уважение - модата да си "анти" на всичко на и всеки не умря ли с гръндж вълната?

 

@Aora_Bass,последното е китара,но и мен ме радва.;)

 

Иначе колкото хора,толкова и мнения. :greenangel:

 

П.П. Дръмърът зад Глен Хюз на снимката горе е Чад Смит от RHCP. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личи си, че дървенията е страшно готина и пипната. Виж за формата и електрониката - това е друг въпрос - и се пробва на място. Не знаех, че Глен Хюс свири с такъв бас.

 

:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Glen Hughes - Soul Mover

 

Сашо,не знам дали е "хипария",за мен си е висококачествен хард-рок от висока класа(на следващата форумна среща ще пием бири,обсъждайки стиловите различия :greenangel: ),много модерни бандички мога да се учат от "дядя" си Глен Хюз,който на 300 години пее и свири като змей.

 

Лично мен много ме кефи как звучи баса,и въпреки цялостната студийна обработка се забелязва якия саунд на самият инструмент (стига,разбира се,парчето да е записвано със същото басче,което се вижда в клипа ;) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.