Jump to content
Българският форум за музиканти

Trump Metal


drgoa.r

Recommended Posts

Не бях убеден къде точно да постна темата, но понеже става дума за китарен ефект - вероятно тук й е мястото.

Преди може би 15 години мой приятел си купи този екзотичен ефект: TRUMP Metal.

Тогава нямаше интернет, и понеже ефекта беше втора ръка - доверихме се на написаното на гърба: USA.

Наскоро обаче ми се наложи да ремонтирам единия му потенциометър, и се оказа...хах, представете си: всичко вътре беше РУСКО, дори обозначенията на платката бяха на кирилица ;)

По всичко обаче изглежда, че някога това е било серийно производство, в смисъл че едва ли са били по-малко от 500 бройки: отливки, неща...

Трябва да призная, че нито преди това, нито сега, съм чувал толкова мощен дисторшън, покриващ огромен диапазон от стилове....

А комбиниран с EQ - просто е несравним.

Зелена кутийка, със 6 корекции: level (жълт), attack (оранжев), effect (червен), bass (зелен), mid-low (син), mid-high (син).

On/Off switch-а представлява гумена полу-сфера, доста опърничава.

За съжаление не разполагам в момента със снимка...

Та, някой някога виждал/чувал ли е такова нещо?

Интересно ми е дали в България е единствената бройка това ;)

(според Гугъл - такова нещо няма, между другото, или аз не мога да търся....)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха, мдам, ДОСТА е твърд, и трябва да се натиска с пръстите на крака, като балеринка, хехех.

иначе самото ключе под гумата е много меко, но ТАЗИ ГУМА...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами...не, защото в момента е в Германия.

но може да отидеш на линка от сигнатурата ми и там да чуеш Monoorgy и HateMonger (разбира се - твърдите части)

рекординг линията е:

 

18412_418.JPG18413_433.JPG18411_412.JPG

 

след Ibanez EQ9-ката: направо в пулта и в магнетофона.

Редактирано от drgoa.r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина е стар

такъв футсуич - имаше една стара серия стомббоксчета на Пиви - тоест - поне това е американско

 

а това, че са ги слобявали или дори измислили в Русия - никакъв проблем

АМТ - то се наложиха

правят и Електро Хармоникс ефекти вече, пак там

важното е ,че те кефи

а с този параметрик - идва като метъл зон

намери един такъв и им направи АБ тест - ще е интересно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се замисля - може пък и Пиви ефектите да са ги сглобявали в Русия

ДОК - може би ще знае

 

говоря за "Вандерберг" серията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали PEAVEY с оригиналното си лого са произвеждани в Русия,но по стечение на обстоятелствата в началото на 90-те активно се занимавах с внос на муз.техника оттам.Та имаше едно убийствено копие на PEAVEY TUBE PRE-AMP ROCKMASTER,с 2-те му лампи и спийкър симулатор,точни репродукции на DOD,по нищо неразличими от оригинала,имаха си дори серийни номера,и по-евтиния техен вариант под името UNION(предполагам,че и досега се срещат някъде),който беше 1 към 1 с DOD(като звук),но с по-скапан дизайн.Мисля,че един приятел още търкаля един такъв TUBE DRIVE,ще опитам да кача снимки.Всичко беше с невероятно качество и смешни цени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Наличието на контрол Аttack, както и поведението на ефекта при използването му, ми навява някакви съмнения за вграден компресор, макар и с по-просто управление.

Ей това е липсващото звено в Metal Zone.

Разбира се, минаха години откакто за последно чух Metal Zone, но спомените ми са, че точно в тази област нещо не беше наред с него.

Ставаше за "power chords", но не и за качествено свирене със заглушаване (по детски спомени).

С TRUMP PSM-2 Metal подобен (на Metal Zone) саунд се получава като се остави Effect на MAX, а Attack се намали на около 60-70%.

Разбира се - говоря за "количеството" дисторшън и състейн в звука, образно казано.

Но предполагам пълна идентичност не може да се докара, поради липсата на High контрол в TRUMP PSM-2 Metal.

Редактирано от drgoa.r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ставаше за "power chords", но не и за качествено свирене със заглушаване (по детски спомени).

 

Явно те лъже паметта. За всякакви набивки, насечки и т.н. Metal Zone-ът е идеален, според мен. И точно липсата на компресор от какъвто и да е тип прави звука по-суров, като за метал, а и ударите при свирене със заглушаване стават по-отчетливи, защото не се компресират (и съответно усилват) затихващите трептения на струната след заглушаването (което колкото и да е зверско пак ги има :rolleyes: ). И аз все още продължавам да твърдя, че точно това педалче е недооценено от някои хора, затова, че не са отделили достатъчно внимание и време на него, защото могат да се постигнат забележителни резултати :rolleyes:

 

И иначе като за времето си този PSM-2 дист с толкова много врътки е бил голямо нещо. Дори и днес повечето дисторжън педалчета нямат корекция на 2 вида среди, точно от където идват и спецификите на метал дисторжъна като звук... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.