Jump to content
Българският форум за музиканти

Купуване на саунд карта и миди кабел


Mike_MnD

Recommended Posts

При все, че ми е първият пост искам да поздравя хората отговорни за подържането на този форум, наистина е много ценен за всички любители на музиката.

 

След това лирично отклонение мога да премина към въпроса.

Преди седмица и нещо си купих втора ръка едно синтезаторче за да мога да си се уча да свиря, синтезатора има midi in и midi out , но се оказа че вградената на дъното ми саундкарта (Sound Max 7.1 ) няма game port или какъвто и да е друг за да свържа PC-то със синтезатора.

И сега реших, да вложа малко пари в саундкарта с която да мога да си свърша работат и да вържа синтезатора към pc-то и съответно към Reason да речем и да мога да си свиря.

Сао че си търся карта, която хем да има game port (нали това е порта който ми трябва за да включа midi кабела), хем да е 7.1 и все пак цената и да е около 120 лева.

За сега се спрях на тези карти, обаче по снимките не видях дали може да се включи миди кабела.

 

Creative Labs AUDIGY 4 /BULK

Creative Labs Creative AUDIGY-2 VALUE 7.1

Creative Labs USB SOUND BLASTER LIVE 24-BIT

 

А за кабела доколкото четох имало и MIDI към USB но били много скъпи и за това предпочетох варианта по евтин кабел и нова саунд карта та като ще давам пари поне да има разлика.

И моята молба е да ми дадете съвет какво да избера, както и откъде да го взема (става дума за София).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че си решил да вложиш в по-добра карта от вградената ти е добър избор. Все пак провери на самото дъно би трябвало да имаш извод за геймпорт (това е по-често срещаното решение при вградено аудио) - той изглежда като букса със стърчащи изводи и до нея трябва да пише game/midi. В този случай може да си вземеш каквато и да е по-добра карта от тези дето си избрал и само трябва да си намериш едно лентово кабелче (~ 3...5 лв.), едната му страна на което завършва с подходяща букса за тези изводи на дъното, а другата - със стандартен извод за midi/gameport, в който вече можеш да си включиш подходящия за него кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sb_x_fi_xtreme_music_v.jpg

 

Взех си тази карта поради това, че нямаше алтернативен избор, като ме убедиха че имала gameport.

Е добре ама сега в нас като гледам кабела който си взех днес е със 2 реда пинчета, а пък този на картата е с 3 реда дупки.

 

Та възможно ли е в крайна сметка тази карта за 170 лева да няма MIDI вход.

 

Кабела който имам е този:

velky_1132329406.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.