Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля,дайте мнение X2n7 или D Activator 7


serengeti

Recommended Posts

Искам да сменя бридж хъмбъкъра на мандурата и се колебая между двата.Четох това онова и по принцип бях за x2n(фен съм на Шулдинър лека му пръст) но четох че вкарва твърде много баси ама твърде.Дайте си мнението ако ви се занимава и имате впечатления.По принцип ми трябва за здрава тресня но искам отчетлив звук и малко шум,ако може никакъв.Свира с транзисторно кубе около 100 вата и с зум 707 чат пат с некое камионче на бос.На сегашната талпа дава доста брум некъв китайски боклук а оня ден си взех едно джаксънче с емг хц 4 и доста ме изкефи.Плътен звук,отчетлив абе перфектно.Бях се огледал за емг 707 обаче трябва да се преправя дървенията а не ми се занимава.Аре със здраве.!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш мога да ти запиша един файл с Х2Н на бридж позиция,само дето не знам как се ъплоудва по сайтове...Мога да ти го пратя на мейл примерно.Китарата ми е от бейсууд (не знам на бг как е) с палисандров гриф.

Усилвателя ми е малко Берингерче 30В,но мисля че ще ти даде някаква представа за звука като цяло.

Редактирано от Flanker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тресня не ти трябва задължително супер изпържен откъм аутпут адаптер

значи припиканата липа има повечко ниски

кажи от какви дървета е китарата ти за да можем да кажем какъв адаптер да сложиш

примерно ако китарата е от липа не бих препоръчал да слагаш адаптери с много ниски честоти като Breed, Super distortion или Tone Zone

Activator и X2N са горе долу балансирани ама с много силен аутпут, което може да се окаже пречка при свирене на малко по-леки неща

 

надявам се да съм помогнал, а ти кажи каква е китарата и от какво дрвье :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бтв Х2Н не ме кефи като чист звук особено.Звучи много метално,в сравнение с нек адаптера ми.А какво е тва животно D Activator 7?Има ли семпли някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тресня не ти трябва задължително супер изпържен откъм аутпут адаптер

значи припиканата липа има повечко ниски

кажи от какви дървета е китарата ти за да можем да кажем какъв адаптер да сложиш

примерно ако китарата е от липа не бих препоръчал да слагаш адаптери с много ниски честоти като Breed, Super distortion или Tone Zone

Activator и X2N са горе долу балансирани ама с много силен аутпут, което може да се окаже пречка при свирене на малко по-леки неща

 

надявам се да съм помогнал, а ти кажи каква е китарата и от какво дрвье :thumbs_up:

китарката е Alder-тва не го знам кво е в речника пише елша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де, каиж китарата каква е - страт, айбанез? каква

ако искаш някой да ти помогне - дай повече инфо а не така с недомлъвки

Колега китарката е във формата на ибанез 1 към 1 марката е harley benton: !!китара

 

е тва е няма недомлъвки ти ме пита какво е тялото и аз ти казвам че пише ЕЛША а това не го знам какво е !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая простотия я записах преди няколко месеца и в тва клипче се свири само на Х2Н,бридж позиция.Гейна на амп-а е на мах.

Моля игнорирайте пръстите,вързани на възел :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това беше идеята :angry: да видим китарата

еми alder,maple по принцип има ясен тон

адаптерите които си набелязал ще ти свършат работа, но само за тежка музика

аз ти препоръчвам да се насочиш към паф7....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това беше идеята :hysterical: да видим китарата

еми alder,maple по принцип има ясен тон

адаптерите които си набелязал ще ти свършат работа, но само за тежка музика

аз ти препоръчвам да се насочиш към паф7....

колега има два вида f-spaced и обикновен каква е разликата?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F-spaced е за малко по-голямо разстояние м/у струните (ако китарката ти е с Floyd Rose, оттам произлиза и името - Floyd-spaced) Също би трябвало да става и за Фендер, те май също са с малко по-голямо разстояние (в сравнение с Гибсън, примерно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

F-spaced е за малко по-голямо разстояние м/у струните (ако китарката ти е с Floyd Rose, оттам произлиза и името - Floyd-spaced) Също би трябвало да става и за Фендер, те май също са с малко по-голямо разстояние (в сравнение с Гибсън, примерно).

grazia signiori

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.