Jump to content
Българският форум за музиканти

Софтуерни Guitar Fx


keeper

Recommended Posts

Като начало съм пробвал гитар риг, амплитюб, гитар легендс.

 

Попаднах на това и ми е интересно дали някой го е тествал

 

http://www.dsound1.com/products/vgb_en.htm

 

и още един линк (повечето незнайни за мен) софтуери.

 

http://guitarfx.info/index_1.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Като начало съм пробвал гитар риг, амплитюб, гитар легендс.

 

Попаднах на това и ми е интересно дали някой го е тествал

 

http://www.dsound1.com/products/vgb_en.htm

 

и още един линк (повечето незнайни за мен) софтуери.

 

http://guitarfx.info/index_1.html

аз я ползвах тая програма но при мен латенсията беше ужасна...ужасната латенсия пък е един много интересен дилей :):):D:D:D:D ......аве заебете ги тез програми ве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с латенцията съм го преодолял отдавна - ма засега ме интересуват самите софтуери - дали стават за нещо или са боза някаква - с моята Yamaha 112j вадя много приемнлив звук - като изключа шума който влиза поради липсата на Di BOX - но много скоро и това ще преодолея посредством "червената кутия" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много теми имаше май по въпроса.. или се лъжа.само едно мога та ти кажа

зависи ко ти се свири.. за метъл забрави.

Има някоко разбирача може би наоколо но според мен китарния саунд е ташак :):)а може да е защото при мен не пробачка.

Навремето имах дестина всичките в гъза .. някой не точно ..около в гъзъ тъй че заеби амиго

 

За сола тип хейви знам че стават и тнт ама за МЕТЪЛ не.т'ва от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвал съм доста. но компа ми е смотан и не мога да избегна латенсията. бича си с кубе и нямам софтуерни проблеми с озвучаването :) а пък който предпочита PC-то нека да си къса нервите щом го влече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Не знам дали точно тка му е мястото, ама аз да попитам все пак.

Понеже си нямям нито усилвател, нито кубе, нито нещо хардуерно освен един смахнат "компютър"(щото като му кажа компютър направо го хваля...)

Т рових се из тоя форум сума тивреме, и четох ли четох и търсих :wall:

пробвах какви ли не програмки, и най-добрата за сега(в резултат на еидн ден трсене) е Guitar FxBox, ама и тя е леко кофти. Щото 2.6 дори да я кракна, не може да ми намери входното устроство или авук, нещо такова беше, а 2.5 не мога си я кракна, щото краковете са некви глупави...и като си я пусна, мога да изсвиря нещо да отида до тоалетната и като се върна тогава да го чуя...

Та не успях да намеря нищо достатъчно леко за моя компютър

(64RAM 300MHz)

Аз за сега си позлзвам Guitar FxBox, ама то не е само от компа ми, щото веднъж(за съжаление самоведнъж, за сега) си свирках без латенция и си излизаше приличен саунд, за непретенциозните уши :metalist:

Та ако нчкой въобще се добере до тая тема и напише нещо по тоя въпро ще съм му благодарен :metalist:

...metall up your ass... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т рових се из тоя форум сума тивреме...

Тука съм изял едната буква, нищо лошо не искам да кажа за форума

трябваше да бъде "Та рових се из форума..." :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам опит с Guitar Rig и ако успеете да избегнете латентността и си поиграете би могло да направите доста приличен звук:headbang: Като започнете от CLEAN и стигнете до много тежки китари, но всичко е до настройки:headbang: Препръчвам го на тези които имат само компове и нямат усилватели, добра алтернатива:headbang: УСПЕХ:)

Редактирано от vaicho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся за тези дето имат като моя проблем - супер бавен комп. Това с което могат да се задоволят, както направих аз, са следните три програмки:

1. Guitar Fx 3 - Win98SE

2. Guitar x Box 2.5 - тая не иска кракване, ама е на принципа на версия 2.6 - 4 мин ползване(прочети точка 3.)

3. Guitar Fx Box 2.6

и каркче, което единствено премахва началния прозореца за регистрацията. Тъпото на тая програмка е ограничението от 4 мин. Т.е. пускаш си ефектите и след 4 мин тя автоматично спира и трябва пак да си ги пуснеш.

Аз не мога да кажа, че съм някъв музикант или нещо тоя сорт. За някой може да му се стори баламска тая програма, ама на мене ми върши работа(все пак предпочитам първата).

та от цялото търсене попаднах на тия три програмки, който вършат някаква работа на слаби компютри. Латенсията е от ~0 - 65ms в зависимост от процесора и включените ефекти(поне така мисля...)

Успех :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar FX Box на мене лично ми и е фаворита. Вади много добър звук, стига да можеш да си го настроиш. Скоро ще кача нещо записвано с него. И наистина няма никва латенсия за разлика от гнусния Риг, и много по-лесно се настройва. :):)

@KOCATA пич, ако искаш да го махнеш тфа ограничение ми пиши ЛС.

Редактирано от st0rmblastt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало съм пробвал гитар риг, амплитюб, гитар легендс.

 

Попаднах на това и ми е интересно дали някой го е тествал

 

http://www.dsound1.com/products/vgb_en.htm

 

и още един линк (повечето незнайни за мен) софтуери.

 

http://guitarfx.info/index_1.html

Ами да ти кажа, пробвал съм

 

Guitar Rig

Ampitube

Guitar combos

Guitar Fx Box

Gt Player

 

и какво ли още не, но само тези са ми направили впечатление като практични за свирене в реално време. има много плъгини, които действат супер, но са за студийна работа и не са много пирложими когато използваш компютъра си като ефект. това последното, за което питаш, са отделните ефекти на програмата Gt Player, нещо като камиончета, вградени в един софтуер, а може би са ги изкарали като поотделно, което е готино, незнаех. по принцип са добри ефефкти и вадят качествен звук. заслужава си да опиташ, според мен звучат доста стерилно, истината е , че имат много добър нойз гейт и наистина имат приложение (според мен) във свиренето на живо с цел да има звучене на супер скъпо оборудване. губи се живинката на ламповия усилвател, който ще си остане незаменим , независимо дали свириш метъл или какъвто и да е стил.

истината е, че трябва човек да има страшно добри колони, предусилвател (за тези ефекти задължително е да имаш предусилвател, справка: трейлъра на Guitar Rig 2, които вградиха саунд карта във footswitch-a на втората си версия) и евентуално Червна кутия или Di BOX, за което писа човека малко по-долу, с цел ичистване на шума. но помислете, ако си китарист, който се цели право в целта за саунда си, не е ли по- добре да влага парите си в скъпа харуерна техника за китаристи, а не в скъпа хрдуерна техника, която да подпомогне скъпия компютър със скъпите саунд карти заради безплатен софтуер. въпросът е много спорен и знам, че не всеки е съгласен с мен, особено тези, които се занимават със студия и звукозапис, но за тях по-важния въпрос със студийните монитори и саундкартите стои така или иначе на дневен ред. сега се сетих и че пробвайки софтуерни процесори за китара, съм правил и комбинация с лампово кубе за китара и със сигурност мога да заявя, че не става :metalist:. програмките на компютъра са направени за доста скъпа студийна техника . за да звучат наистина добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно съгласен с колегата, засега ползвам Amplitube, като плъгин към Cubase и ползвам ASIO4ALL v.2 драйвер и нямам никви проблеми с изключение на дигиталния шум, който се появява при набримчване на драйва и затова свиря с по -лек драйв. Но определено предпочитам кубето, когато имам възможност да свиря с него....щото след 9-10 вечерта вече...не е удобно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.