Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender и Squier китари


byron

Recommended Posts

^ Това Теле, с което свириш в момента, продава ли се? :)

А за разликите - нека да изчакаме някой наистина запознат с цялата афера около Squier/Fender да обясни.

 

 

За жалост пича, чиято е китарката не я продава :-) Преди време имаше мераци, но тогава бях на друга вълна и изпуснах ...

Ако я продаваше сега нямаше да се главоблъскам, а щах директно да я взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви са разликите и приликитв между Affinity, Master, Standard, Vintage Modified, Deluxe сериите на Squier?

Адаптери, електроника, гриф, материали, съвместимост с Фендер, отзиви на хора, които имат някоя от тях...

ами от това което съм виждал/пробвал мога да кажа (става въпрос за страт моделите, но в целите серии е едно и също независимо от модела):

 

аффинити - скапано дърво(въпреки че дървото на тялото е alder, както и на повечето фендери), боята не ме кефи (по точно качеството и дебелината и),скапани керамични адаптери, звучи леко "пласмасово" (може да има и добри бройки де), цялата електроника е скапана, грифа е с 21 прагчета, на афинити телекастера струните не минават през тялото - нещо важно за състейна

 

стандард - дървото е "agathis" каквото и да е тва, много тежи спрямо афинити, фабричните адаптери са алнико и малко по-добри, като се сменят с хубави звука заприличва доста на фендер, някой детайли в изработката пак не са на ниво (примерно накриво изрязани кухини и т.н.), но като цяло е много напред от афинити, грифа е тънък и удобен, 22 прага, на телекастера струните са през тялото, страта е с 2 точково тремоло

 

делукс - нещо подобно на стандарт(поне няколкото страта, коит съм виждал), само че с пеарлоид пикгард(или разни по-готини от бял или черен), позлатен хардуер и някви такива гевезелъци, яка боя... направи ми впечатление че ключа за адаптерите е същия скапан, както в афинити и стандарт

 

винтидж - дървото е странно - "Indian Red Cedar", адаптерите са дънкан дизайн, не съм пробвал такава, но съм пробвал страт от "обей график сериес" с дънкан дизайн адаптери и звука беше учудващо добър, мнооого близко до истински фендер.

 

мастер - никога не съм пробвал и не знам, но се чуват много добри неща за тая серия, особено за моделите със сет нек

 

има и още едни рядко срещани - специал - аз имам такъв стратокастер - представлява странна кръстоска между афинити и стандарт - тяло, гриф и пикгард на стандарт, но с малка глава на грифа и скапаната електроника на афинити

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина изчерпателно инфо, 10х човече! Мисля, че получих отговора на загадките които ме мъчат.

Само още нещо: ПРОИЗВОДИТЕЛ?!

Някой проучвал ли е (специално за Squier ест. става дума) къде се произвеждат (дали идват от едно място, или различни фирми използват марката...), и оттам да има разлика в качеството на един и същи модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Overdrive - пропусна една много яка за скуаяр серия - корейската - ПРО ТОН

за сьжаление вече не се произвежда

имах такава - черна , с 1 ХБ ,2 сингьла, ,пьрлоид пикгард,позлатен флойдроуз и механика

сьфорумника Ахилес -има такава сьщо-свирехме навремто с него

а моята я продадох на друг сьфорумник - студент от гьрция - така че, вече може и да не е в БГ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Наистина изчерпателно инфо, 10х човече! Мисля, че получих отговора на загадките които ме мъчат.

Само още нещо: ПРОИЗВОДИТЕЛ?!

Някой проучвал ли е (специално за Squier ест. става дума) къде се произвеждат (дали идват от едно място, или различни фирми използват марката...), и оттам да има разлика в качеството на един и същи модел.

ами това което се сещам - едновремешните скуиери са японски, афинити са китайски, стандарт са индонезииски, за другите не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я аз да попитам - някой виждал ли е Squier '51 (най-лявата от трите) в България и на каква цена. Обърнете внимание на адаптерите, мостчето и електрониката. :slap:

 

Имаше такава в xxxx, отдавна не съм ходил незнам дали още е там. Това което си спомням обаче е че едната врътка е volume, а другата е превключвател и нямаше tone напрактика.

Редактирано от syth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.