Jump to content
Българският форум за музиканти

Pod2vamp Converter


keeper

Recommended Posts

Това е нещо изключително интересно.

Аз нямам нито V-Amp, нито POD, но тази програмка със сигурност е адски полезна, защото ако един ден реша да си купувам амп симулатор, вече ще мога да си купя значително по-евтиния V-Amp и пак да мога да ползвам готините пресети на POD-то.

Евала, че си намерил този сайт и евала на пича, който е разработил програмката!

Дано някои юзери от форума, които имат V-Amp да видят този топик и да дадат отзиви по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно съм впечатлен! ;)

 

И имам въпрос: ако имам V-Amp (аз нямам де), какво да направя със сваления пресет? Как се отваря, как да видя настройките, как се използва?

Редактирано от Steve_Vai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече разбрах. Безумно е, наистина! Не мога да повярвам, че този пич е качил толкова много готови patches ;)

 

Само да имах V-Amp... Но и това ще стане (надявам се скоро) ;)

 

Успех на тези, които вече притежават тази хубава играчка! Благославяйте този китарен алтруист! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен не е баш толкова хубаво, колкото изглежда. Патчовете отговарят, но звука на Вампа е определено по зле от ПОД-а. Който иска да избира между двете - може да се уреди групова демонстрация някъде - аз имам и двете, много хора от форума имат Вамп, а има и такива с ПОД и ще видим заедно истината ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве, докато не пробвам как звучат тези неща не бих бързал да се радвам. ;)

Начи:

1.) Това са пресети за ПОД правени по слух от любители. Няма гаранция, че се доближават до оригинала.

2.) Софтуерът за конвертиране съдържа доста "условности". И тук няма гаранция, че звукът на В-Амп-ът ще наподобява този на ПОД-а, пък и трябва да вземем под внимание т.1 и вече става развален телефон ;)

3.) Звукът на даден пресет зависи до голяма степен от китарата и адаптерите и (най-малко)

4.) В-Амп-овете са доста класи под ПОД ;)

 

и т.н. и т.н.

 

Сега като се намрънках трябва да призная, че идеята е трепач и много ми се иска да работи. ;) Щото типът, който е писал софтуера казва, че е пробвал само 1-2 пача at random. Като имам предвид, че повечето пачове от официалната библиотека (това имам предвид), които са писани специално за В-Амп не звучат особено добре приемам нещото с умерен скептицизъм.

 

Освен това - нямам midi интерфейс на компа ;) Не че не може да се прехвърлят пачовете на ръка, ама тя става дълга и широка. Утре ще изтупам животното от праха и ще му развъртя врътките. ;) Бая играчка ще падне. Е тогава вече ще мога наистина да споделя впечатления. Ако нещо звучи като хората мога да споделя и sound bites ;)

 

ПП: Говорейки за POD, ето една съпоставка Kataklysm/POD - съотв. ляв/десен канал. цък Мисля горе-долу може да се докара нещо такова с В-Амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен не е баш толкова хубаво, колкото изглежда. Патчовете отговарят, но звука на Вампа е определено по зле от ПОД-а. Който иска да избира между двете - може да се уреди групова демонстрация някъде - аз имам и двете, много хора от форума имат Вамп, а има и такива с ПОД и ще видим заедно истината ;)

Интересно ще е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Със сигурност знам че POD и VAMP немогат да се сравняват - но когато си дрънкаш за удоволствие може и второто да свърши чудесна работа. А този линк изрових от един руски сайт - скоро и аз ще мога да дам отзиви (не че съм пробвал POD) ма няколко други процесора съм ги човъркал. :guitar:

 

 

П.С. Бобалане здрасти - много разчитам на твоето мнение ;)

Редактирано от keeper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Offtopic някой знае ли - освен педалите с умопомрачителна цена FCB1010 дали V-AMP-а може да плзва само MIDI Expression педал и дали въобще има такъв - дори и на друга фирма.

Редактирано от keeper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въх това е много хубав вапрос чиито отговор и аз искам да узная ;)

ако някои от тук има ПОД да запише някво кратко семпълче директно в ПЦ-то(без обработки и прочие) и да даде патча да пробваме аз ще запиша нещо с него да направим съпоставка ;)

а забравих да спомена че аз съм с В-Амп 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах доста от тези патчове още като си купих вамп-а и бих казал, че са доста близки до оригиналите. Много ми е интересно как звучи pod-a сравнен с vamp2 :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.