Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво ще кажете за Ibanez Rd300?


cone

Recommended Posts

Някои има впечатления от този бас? Много ми харесва, но нямам никаква представа как звучи. Ако някои знае нещо за него да помага.

Редактирано от cone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм тествал нито един от басовете, но съвета ми е да ги чуеш и усетиш и двете китари. Нашето мнение понякога робува на марки и това ще ти създаде проблем, ако се уповаваш на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За Ибанеца.. аз ли4но бих предпочел за тези пари активна Ямаха,но това си е твое решение. Що се отнася до Епифона.. АКО се доближава до качеството на Гибсъна - няма да сбъркаш,но в никакъв случай не взимай лицензен бас без да си го пробвал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единият бас,който си харесал е марка Епифон,която правят китари по лиценз на Гибсън.Това ще рече,че на външен вид изглежда като Гибсън,може би и материалите наподобяват тези на Гибсън,качеството на изработка и звук са по-ниски от тези на оригинала и почти във всички случаи е правена някъде в Азия,което я прави и по-евтина.Така например Squier е лиценз на Fender и т.н.Точно това занижено качество в сравнение с оригинала те 'задължава' да я пробваш преди да дадеш каквито и да било пари за нея.И пак ще ти кажа - за тези пари най-добре се насочи към Ямаха или намери нещо добро на старо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ибанез-а...Много харесвам звука както на басовете така и на китарите на тази марка,но както някой каза преди мен трябва сам да усетиш кое повече ти допада:) Недей да копуваш нещо само заради марката или външния вид :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко че няма място където да се пробват тези инструменти.(по-точно има ама е доста далече) :angry::):angry:

На мен ми изглежда доста добре с тази конфигурация на адапторите,но .................трябва да се пипне и чуе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Единият бас,който си харесал е марка Епифон,която правят китари по лиценз на Гибсън.Това ще рече,че на външен вид изглежда като Гибсън,може би и материалите наподобяват тези на Гибсън,качеството на изработка и звук са по-ниски от тези на оригинала и почти във всички случаи е правена някъде в Азия,което я прави и по-евтина.Така например Squier е лиценз на Fender и т.н.Точно това занижено качество в сравнение с оригинала те 'задължава' да я пробваш преди да дадеш каквито и да било пари за нея.И пак ще ти кажа - за тези пари най-добре се насочи към Ямаха или намери нещо добро на старо.

Една малка забележка за горния коментар.Марката "Epiphone" е собственост на "Gibson",но в никакъв случай не е лиценз,както е "Squier"by "Fender".Марката "Epiphone" води началото си от Гърция и мисля че в средата на миналия век става собственост на "Gibson"...Ако отворите thomman.de ще забележите,че високия клас на "Epiphone"е близо 3 пъти по-скъп от ниския на "Gibson".Мнение за бас на "Епи" не мога да дам.Китарите са перфектни.Мисля че човек спокойно може да си поръча и Епи без да го е пипал,въпреки че аз не бих го направил.Ей къде е Гърция,в Солун има няколко големи музикални магазина,хем ще си направите една хубава екскурзия,хем ще си пробвате нещата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Какво разбираш под "лиценз" ? :)

 

"Squire" са дъщерна фирма и собтвеност на "Fender" - "Арсенал-Казанлък" имаше лиценз за производството на автомати "Калашников",но това не значеше,че завода е собственост на Тулските оръжейни заводи,например. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Арсенал-Казанлък" имаше лиценз за производството на автомати "Калашников",но това не значеше,че завода е собственост на Тулските оръжейни заводи,например.

е точно тоя пример ми трябваше и точно той оправдава всички опасения от лицензирани продукти защото ние правихме най-качествените калашници ... по добри от отгигинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да избирам между тези 2 баса,аз бих избрал Ibanez.Въпреки,че не съм привърженик на марките Ibanez и Yamaha,според мен този бас е по-универсален.Защо не погледнеш един Peavey Cirrus,например?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Универсалността, за която говориш може и да не е предимство. Зависи какъв звук иска и за каква музика ще го ползва cone. звукът на Epiphone е тотално "немодерен", ако мога така да се изразя - плътен, мощен, глух и т.н. Последния инструмент, които би станал за слап и фънк свирене, но пък подходящ за рок, блус, R&B и т.н.

 

Относно разсъжденията за "лицензни" и "оригинални" инструменти - в случая Epiphone е по-качествения инструмент като материали и изработка, въпреки че е ниския клас на Gibson.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.