Jump to content
Българският форум за музиканти

разстояние адаптер-струни


spotlight_kid

Recommended Posts

Аве от доста време се каня да ви питам как си определяте разстоянието между адаптерите и струните...и каква е разликата в звука и качеството?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-близко -> повече чувствителност (гейн)

по-далеч -> обратното :headbang:

 

възможни ДЕфекти -> от много близки адаптри могат магнитите им да почнат да влиаят на трептенето на струните като по този начин го съкращават ... демек по-малко време ще звучат :headbang:

 

Аз лично ги държа близко ... като натисна последно прагче може би 2мм е разстоянието ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги настройвам според волюм баланса, който искам да постигна между средния сингъл и крайните дабъл адаптери. Като вдигна много нек-а, на позиция 2 не се чува твърде сингъла и клийн саунда не е толкоз маниашки...стават доста сходни като звучене 1 и 2 позиция. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да са достатъчно високо за да се чуват ясно, чисто и силно тоновете, но и да са достатъчно ниско за да не опират струните в тях когато свириш :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... да са достатъчно ниско за да не опират струните в тях когато свириш :)

това е погрешна теория! както спомена колегата Ръст - адапторите на трябва да НЕ са прекалено близо до струните, защото последните са магнити, привличат струните и убиват състейна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и освен това ако са толкова близо че да оказват влияние върху струните посредством магнитното си поле, последните при малко повечко жица ще тропат по адаптерите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено близките адаптери започват и да мажат, защото се получава много гейн. Като изключим физическите препятствия, които вече бяха споменати, останалото е проба и грешка докато намериш най добрата позиция за тебе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
смъкнати до долу

;) Е ти или имаш достатъчно мощни адаптери или свириш само акустики.

Не е ли малко слабичко като са смъкнати? При мене плътният адаптер ми е смъкнат, щото ми е малко разтоянието тяло-струни и като го вдигна малко и струните "тропат". Иначе тоя при моста си ми е вдигнат. Кажи речи на 3 мм от сруните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.