Jump to content
Българският форум за музиканти

Специален вид устойчива боя


Recommended Posts

Някой може ли да ми препоръча боя, която след засъхването си да е устойчива на бензин, ацетон и други разтворители?

Трябва ми черен матов цвят или тъмно сив матов.

Някакви марки, препотъки?

За предпочитане е да е в спрей.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами авто боите са доста устойчиви

понеже често каппя около гърловината с бензин и нищо и няма си правя извод че е устойчива :)

а и доста често гларуси ми насират колата, а в технте говна има разяждаща киселина. остават едни петна и след няколко дни вече ги няма

 

по невнимание съм я накапвал и с разредител - отново без последици

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се сещам за прахово боядисване. Но това го правят само на метал. След като напръскат детайл с боята (която е на фин прах) е изпичат.

Получава се много добро покритие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен за метал ми трябва.

В БГ Аудио форума ми препоръчаха некъф "хамершлак", ама не можах да намеря нищо подобно в нета - сигурно му пиша името грешно.

Hammerschlack?

 

Междудругото има ли бои за автомобили, които да са матови?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка по-хубава марка автолакове или АКРИЛНА боя са устойчиви на споменатите материали или горива. Ако е само боя, то тя се надлакирва с лак-той е устойчив, сама по себе си боята не е и след изсъхване става матова. Акрилните не се надлакирват, но пък са по-тънък слой, те съдържат и гланца, който иначе се получава с лак. Желателно е след нанасяне да се изпичат всички видове лакове и бои. Добри марки са Щандокс, Дюпон, Сикенс, Глазурит. Боди, Иват, Новол не препоръчвам на никого;) А говната на пилците изобщо не са безобидни!:metalist: За да се получи матов ефект на лака/ акрилната се добавя мат паста-допълнителен материал. Слага се толкова колкото бихте искали да изглежда матово самото нещо. Не повече от 50% ако не се лъжа;) Успех!!!:)

Редактирано от Jorkata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, мерси.

На мен по-скоро нещо във флакон ми трябва, защото нямам на разположение компресор, пистолети, смесители за бои и прочее.

Казаха ми за този "Хамершлак", който се продавал във флакони, ама нещо не го намирам.

Ако някой знае как точно се изписва името му на латиница, да каже, за да мога да го намеря през Гугъл и да прочета нещо за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и за HAMMERLACK нищо не намирам - нито описание на продукт, нито сайт на производител.

Намерих някакви статистики в PDF формат, но не са ми много от полза.

Не знам защо, но повечето хора по българските форуми му казват ХамерШлак.

Това всъщност име на марка ли е или просто вид лак за метал, който се произвежда от много фирми?

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gorer-е, предлагам ти един вариант който го ползвам доста често когато не знам какво търся: Обикаляш по улиците докато видиш магазин в който привидно има много бои. Това е твоето място... Влизаш и се правиш на супер тъпунгер и ги разпитваш за всичко. Ако попаднеш на свестни хора ще те опътят какво да вземеш и тн. Измисли си въпроси които да ги питаш и им ги изсипи със следният пиниз: "Абее аз щот не разбирам да ми кажете нещо за това...." Хората нали сега не ги водят магазинери а продавач-консултанти, та трябва да ти обяснят. Ако номера не мини смени магазина и старата песен на нов глас ;) Аз поне така процедирам ;)

Дори можеш със цялата си наглост да ги помолиш да те опътят в друг магазин където продават такива неща ;)

 

В крайна сметка за питане пари не взимат :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, прав си, братле - и аз го правя редовно този номер, но при нас има само 15-20 магазина за бои и незнайно защо във всичките "консултантите" не знаят какво точно продават.

Все пак ще пробвам да ги навестя всичките - може да са се изучили, какво като половината са жени? :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.