Jump to content
Българският форум за музиканти

Midi на китарка..


Da_Fuse

Recommended Posts

Значи( :huh:), попадна ми една стара акустична китара "Орфей", която си има (незнам как се казва :) ) ... изход за записване ан сигнала от струните (глупаво написанo, но така е като неразбирам) който е за миди жак. Може ли да се преобразува във вход за стерео обикновен.

 

Доста объркано, ама нещо вообче не ми е ясно как стоят нещата при китарките ':blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е жак 5ца доколкото те разбрах- отваряш, махаш стария и сменяш с нов жак.

 

П.П. виждал съм стерео изпълнение на такова чудо и може да ти се наложи да преустроиш електрониката(и си струва :drummer: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш, че китарата ти има такава букса:

DINjack_t.jpg

не значи, че това е миди!!!

 

Този вид конектори е стар стандарт за аудио. Използвали са го както за вход така и за изход. Много от старите маркови касетофони имат такъв конектор. Казва се DIN5.

 

Българските производители на китари са решили, че този конектор трябва и да се използва и при китарите (според мен са взаимствали от тогавашните немски усилватели Вермона и Регент които са с такъв входен конектор).

Ти нямаш миди на китарата!! Това е аналогов изход както при всички китари, но с различен конектр.

 

Най-добре е да го разкараш тоя жак и да сложиш нормален тип 1/4" китарджийски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех ех...къде изчезнаха вече добрите стари петици..толкова бързо ли ги забравиха хората...а Вермоните? ;)....ох колко съм ги псувал тези петици докато съм ги запоявал :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е грешката, просто така нареках конектора, защото незнаех как да го кажа по друг наячин.

Оправих се вече, но се появи друг проблем. ;)

Има отвратителен шум! Китарата е доста стара (има рисувани и писани сякви хипарии по нея :) ) и се чудя дали може да е заминал модула, който приема звука от струните или този за настройките, и могат ли да се поправят да кажем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Модула за приемане на звука му се вика адаптер :recourse:

а този модул за настройките са потенциометрите .

 

Има 2 възможности. Да е кофти окабелена китарарата и/или адаптерите да са шумни.

 

Всичко се оправя :metalist: дет се вика щом от човек е направено може да се оправи. Въпроса винаги е дали си заслужава да се оправи :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам... :metalist:

Това вие ще кажете ( ако искате де :metalist::) ).

Аз нищо не разбирам! Китарата е акустична "Орфей". Правена е......'83 големия сняг, по нея има рисувани вся'кви хипарии и други работи, а на мен ми трябва само да си просвирвам някакви елементарни мелодии на нея и да ги записвам :):metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майкооооооооооооооооо,

На тва му викахме преди букса петица :metalist:

ееееееееееееееех спомени.

А някой ако знае къде се пподават, щото рлковата унитра им мн. як кривоч и искам да го запиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да предложи нещо, моля ви!

Сам няма да се оправя в никакъв случай. :virtuoz:

Аз нищо не разбирам, за това питайте ако трябват още някакви данни за китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.