Jump to content
Българският форум за музиканти

Floyd Rose и бендинг


the_gorer

Recommended Posts

мен най-много май ми хареса грозотийката на Шалер ... кеф ти floating , кеф ти locked :headbang:

верно малко грозно пък и аз бих си го сложил малко по-назад , но ... това си е вече до вкус :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

мен най-много май ми хареса грозотийката на Шалер ... кеф ти floating , кеф ти locked :blink:

верно малко грозно пък и аз бих си го сложил малко по-назад , но ... това си е вече до вкус :D

КЕф ти Риба кеф ти Паламуд

:happy: ХАххахахх

 

абе дебре :D

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся... Аз тей или инак не мога да го уцеля бенда, какво ми дреме за долната струна?!?!?! :happy:

 

Майтапа настрана, тоя блус трик супер много ме кефи и ми се струва, че най-красивото в него е именно тоя резонанс между двата тона. Някак фенско си звучи... :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, звучи много густо.

То и в метъл солата се ползва много често и ако си с флойд на китарата и с уши на главата, чуваш прословутия фалш. Обаче сега кат изнамеря Tremsetter, ще се посера от in tune бендинги :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве като искаш да си толкова гениален и прецизен, що просто не направиш тъпия бенд с 1/8 по-малко?

Човека си прави бенда като хората, но това разстройва останалите струни. Там му е проблема.

 

 

A относно Tremsetter-a - откъде си го взел и за колко :happy:

Ако направи бенда по-малък следващата струна ще бъде настроена точно както бенданата и така всичко ще се свири както требе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те бендовете се правят до точни тонове (много рядко 1/4 тон), а не по малки и по големи.

по-голям или малък е интервала, на който правиш бенд.

бенда е техника, интервала е към теорията ;-)

 

става въпрос да се компенсира разстройването на небенднатата струна от унисона (примерно) като тя се бендне на интервал по-мълък от половин тон - всъщност толкова, колкото е разстрйването заради плаването на тремолото при бенда на другата струна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, това ми е ясно. Но ако направиш бенд-а с 1/8 по малко определено ще фалшивее :)

е, да

правиш бенд, тремолото сваля строя и трябва да опънеш струната повечко, а втората, която удариш ще е ниска - с каква част от тона е трудно предвидимо, зависи от струните, пружините и колко стъпки бенд гониш ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, досега не бях се заслушвал толкова внимателно. Нито бях се сещал за тоя "дефект". А и нали съм глух. Който го каза да му изсъхнат чорапите, сега като знам винаги ще ме дразни :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, досега не бях се заслушвал толкова внимателно. Нито бях се сещал за тоя "дефект". А и нали съм глух. Който го каза да му изсъхнат чорапите, сега като знам винаги ще ме дразни  :cheers:

хахахахахахахахахахахахахахаха :godbless::headbang::headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже! колко мъка има по тоя свят.... а моята китара няма тремоло. Ама поне се образовам.

 

:green: :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече усещам как ми изсъхват чорапите... :godbless:

Явно рядко свирите блус сола, щото иначе всеки би усетил фалша. При по-бързите рок и метъл сола със задържане на бендинга е малко по-трудно да се усети, щото задържате за по-кратко време, ама пак си го има фалшивеенето:headbang:

От тези джаджи, дето ги предложиха хората, най-ме зарадва Tremsetter-а. В момента нямам излишни сто лева, ама по-нататък задължително ще вземем един и де да видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз тия дни си мислих доста по въпроса и...

Не могат ли да измислят едни "вилки", които да са успоредни на тремолната основа и да се завъртат така, че да фиксират бриджа отгоре и отдолу (да влиза тази пластина във вилките). И така за 2 сек. да имаш фиксед бридж китарка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.