Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Js 100


Manolev

Recommended Posts

Пичове,

 

Моля ви изкажете някой мнение за този модел, защото съм му хвърлил око. Кажете какви са плюсовете и минусите на тази китара. Много ми е мерак да взема "огледалния" цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Огледален ДЖС100 няма.

 

ДЖС100 е Корейска китара. Моята е произведена 1995

Новите сегашни са с нов модел тремоло.

 

Минуси: Хардуера е за смяна. Ако намериш с ТРС-2 Тремоло-Флойд като моя

то той се скапва доста бързо. Направен е от евтин материал. Мисля "ЦАМ" и всички резби след време падат...

 

Плюсове: Супер китара. Супер ме кефят заводските адаптери!!! Саунд перфект

Много як гриф. <_<

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другарю Manolev,

 

Струва ми се, че бъркате JS100 с JS1000 :rolleyes:

 

Основното общо между двете китарки е външният вид, извън него почти всичко друго е различно. Разбира се, това е подкрепено и с разлика в цената. Aко се смени всичкият хардуер и електроника на JS100 - т.е. остане само дървото, прагчетата и евентуално винтчетата, би трябвало да се доближи до JS1000, но пак няма да е същата.

 

Колкото до "огледалната", тоест т.н. Chrome Boy, тя не е нито една от тези две. Има поне 3 модела, които са такива огледални:

 

1990 JS2CH "Chrome Boy"

1998 JS10th "Chrome Boy" to celebrate their decade long partnership with Joe

2005 JS2PRM

 

Последната е произведена в 60 бройки, от които 38 бройки са били предвидени за US. Цената и не е била висока - $5 350, но при толкова произведени бройки силно ме съмнява, че нормални хора са си купили такава.

 

Това огледалното покритие било страшно тънко (няколко микрона) и много лесно се драскало, иначе изглежда яко :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето моята е с този флойд , който е ужасен :metalist:

2CL1R34C.jpg

а новите евтини ДЖС100 са с този ...незнам колко са здрави

Bridge4.jpg

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Black Bird - е екстремист уоманатор - демек терминатор на уоми барове :metalist:

 

това Ло ТРС - тремоло не е чак толкова лошо -аз не сьм толкова по рьчките, колкото екстремно и много ги ползва Митко - сьдейки по записите му,но пьк и не сьм от тези които карат без рьчки

 

Ползвам и Ло про едж на Ибанез - което се води най доброто

хубаво де - малко е по добро от Ло ТРС- но и трс-а става за нормално свирене- не е болка за умиране

има 2 вида - сьс завинтване на рьчката с резба

и като това - показано на снимките- рьчката се пьха,отгоре пада - едно там пристягащо и с резба -(което не знам как се казва) - то се стяга и завинтва рьчката -като тя може да се мандрахерца насам натам, свободно.

аз харесвам повече пьрвия тип.

имам такова тремоло ,което не е мрьднало от доста години.

на някои трс - след дьлго ползване се изтрива резбата - там кьдето се затягат струните

- решението е просто - слага се нов пристягащ винт с по голямо Фи

или се купува ново от xxxx - симпьл ас дет

 

не е задьлжително кьм всички китари да се отправят максимални изисквания

както каза Ники - това е бюджетен вариант на китарата на Сатриани

и като за такава, тремолото си е екстра.

ако ти е по джоба и ти е мерак...ти си решаваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше да си купя хубава китара от този клас! И то точно тази, защото е най-доброто, което съм пробвал в този клас. Не мога да си купя Гибсън Лес Пол за 2000 все пак. :wacko:

 

JS 100 ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,виж сега от скоро /седмица/ притежавам китарата JS100BK.С изключение на адаптерите който ги смених с димарзио,защото оргиналните на ibanez вкарват много среди а мен не ме кефи, всичко е ок,имам RG250DX серия, ми неможе да се сравнява, флойда няма мърдане/ Edge III bridge/, гриф прекалено удобен, тяло изключително тънко и леко.а за цената си е направо подарък според мен.

това е лично мое мнение!!!

..........................................

 

Поздрави Кирил. :wacko:

Редактирано от KKertev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил китарта нова или втора ръка ще я взимаш?

От къде смяташ да я купиш, има ли кой да ти я донесе? От Америка, Европа или България! Смятал ли си цените с мита и ддс ако е извън Европейският съюз.

Задавам ти всичките тези въпроси за да може да те насочим, а и да си отгоеориш ако случайно не си се замислял (по една или друга причина, понякога еуфорията замъглява представите) какъв модел ще е най-добре за парите които можеш да отделиш.

А ако си се спрял точно и само на този модел сметни колко ще ти струват ъпгрейдите по китарата (тремоло и пикапи) и прецени дали си заслужава накрая като теглиш чертата. Всичко по горе е лично мое мнение и не искам да го натрапвам на никой, просто моите 2стотинки както има една приказка.

 

Успех!!!

 

 

:) Марио :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля да я взема от Икономов! 1670 лв някъде беше. Просто за този ценови клас е най-добро. Аз търся китара с модерно и отворено звучене.

 

Много съм мислил и за Лес Пол Класик, тя е отделна тема и е доста скъпа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля да я взема от Икономов! 1670 лв някъде беше. Просто за този ценови клас е най-добро. Аз търся китара с модерно и отворено звучене.

 

Много съм мислил и за Лес Пол Класик, тя е отделна тема и е доста скъпа...

 

 

я си вземи сега тая - пьк като му дойде времето тоест като сьбереш повече пари - ще си вземеш и Лес Пол

от 2 готини китари глава не боли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля да я взема от Икономов! 1670 лв някъде беше. Просто за този ценови клас е най-добро. Аз търся китара с модерно и отворено звучене.

 

Много съм мислил и за Лес Пол Класик, тя е отделна тема и е доста скъпа...

 

 

я си вземи сега тая - пьк като му дойде времето тоест като сьбереш повече пари - ще си вземеш и Лес Пол

от 2 готини китари глава не боли

 

 

Моята е от Икономов 1680лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако си направите труда да щтракнете на www.ibanez.com ще се уверите че такава китара има .... щото прочетох тук че някои твърди че нямало JS 100 ... разбира се че има и това е един от моделите на Joe Satriani "JS"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личното ми мнение че са много пари за такава китара. Ако не си решил твърдо сериозно ти препоръчвам да си вземеш някоя втора ръка но много класи над специално този модел, всички стари ибанци с тремоло Едж и нагоре са много добра инвестиция и предполагам че на старо могат да се намерят за над 900-1000 лв (стартово според състоянието)!!! Просто няма смисъл да даваш 1700 лв за китара която по нищо не се отличава от китара от S серията 4хх на ибанец като хардуер, с RG серията е абсолютно същото, която предполагам е по евтина ... е да няма лого JS на главата. Наистина грифът на JS е 1 идея по удобен (това вече е до личен вкус).

Далеч съм от идеята да ти давам акъл, все пак имаш глава на раменете и парите са си твои.

Каквото и да решиш ти желая много щастливи мигове с новата придобивка каквато и да е тя!!!

 

;) Марио ;)

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.