Jump to content
Българският форум за музиканти

Български Китари


Paldi

Recommended Posts

:):);) гут вери гут има развитие каталогоофтемата ,

 

 

16774770kj8.jpg

 

Електрически Орфей цвят -''Sunburst'',неизвестен модел наподобяващ фендер ,година на производство вероятно 1960-1970-те.Китарата е със сменена електроника и двойни адаптери.Понастоящем неработеща ;)

 

 

 

П.С.: Това ми беше идеята за каталог .По този начин кратко ,точно ,ясно .Може и с повече снимки и повече информация-кой квото има.Надявам се да се съгласите да действаме така и да направим нова тема която да е без оффтопици ,за да се оформи изцяло като каталог или нещо подобно .Благодаря за вниманието :)

Редактирано от eitysix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

[

 

 

"""Един нов гриф и ключове, сменени адаптери и Пълдина кърти мивки.Малко тунинг и заспива ...........................""""

 

Sodom-e ....ми то друго какво остана за сменяане :metalist:)))))))

След всичко това как да продължиш да твърдиш че това е пълдинка или орфейка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина, като се смени и грифа, и става прекалено вече, а и грифовете на орфеите са нестандартни, и няма как да се сменят, без да се смени и мястото на бриджа, и самия бридж(за да не става фалшива китарата).

 

На доста от пълдините, грифовете са прилично тънки, и нямат нужда от смяна, на други са по-дебелшки, и често се налага изтъняване..

Обаче при всички орфеи си требе изтъняване:metalist:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eitysix, щом са ти такава тръпка бг талпите, ще те подпомогнем :metalist:

 

Предполагам, че всеки който е минал през БГ китара има някаква снимка на въпросното чудо на родното мебелно производство.

 

Ето моята (която добре знаеш):

 

puldin32.jpg

puldin35.jpg

 

Ето и информация за талпата:

 

Версия 0 - Оригинална (1992 година):

  • Стандартен тъмно кафяв Пълдин
  • Гриф по-ужасен дори от на Кремона
  • Средна хубост хъмбъкери
  • Голяма тръпка - не съм спал с дни след като си я купих

 

Версия 1 - Първи тунинг (1993 година):

  • Изтънен гриф - тогава майстора го мързеше и не искаше го шлайфа целият или поне както той заяви - да не разваляме хубавият цвят и гланц (който ужасно приличаше на полиран гардероб) и затова го изтънява откъм фингърборда.
  • Променен профил на фингърборда - беше направен да е заоблен както са повечето нормални китари. Оригинално този Пълдин (предполагам всички са били така от тази серия) е с абсолютно равен фингър борд.
  • Смяна на прагчетата. Оригиналните бяха някаква неземна смрад.
  • Пълна промяна в електрониката. От два волюм контрола и тон контрол останаха само един волюм контрол. Добавих ключ с 2 позиции за превключване между преден и заден адаптер и китарката доста по-лесна за употреба и с далеч по-силен сигнал на изхода.
  • Пълно екраниране на отсека с потенциометрите и изходната букса - използвах медно фолирани текстолитови платки.

 

Версия 2 - Пълна промяна (2003 - 2006 година):

  • Променена форма на главата на грифа
  • Сменен основен цвят - от тъмно кафяво в червено
  • Сменени ключове - обикновенните ключове с пластмасови врътки са заменени с капсулирани, маслени ключове на фирмата JSH
  • Сменено копче на волюм контрола - стандартното за Пълдин черно пластмасово е сменено с никелирано такова
  • Сменени закачалки за колан
  • Сменен волюм потенциметър - от 100 кОм на 500 кОм (възможно е оригиналният да не е бил 100 кОм, защото преди доста годинки модвах напълно електрониката)
  • Сменени адаптери - от Puldin Standart на Yamaha Ceramic Humbuckers (bridge and neck)

 

Версия 3 - Лек ъпдейт (2006 година)

  • Сменен бридж адаптер - от Yamaha Ceramic Humbucker на Dimarzio PAF Pro

В момента стои в куфар върху един гардероб. Не изпитвам желание да свиря на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина, като се смени и грифа, и става прекалено вече, а и грифовете на орфеите са нестандартни, и няма как да се сменят, без да се смени и мястото на бриджа, и самия бридж(за да не става фалшива китарата).

 

На доста от пълдините, грифовете са прилично тънки, и нямат нужда от смяна, на други са по-дебелшки, и често се налага изтъняване..

Обаче при всички орфеи си требе изтъняване:rolleyes:.

 

 

честно казано замислял съм се дали неможе да го ги изтъня тия проклети грифове .Как става тая работа ? С шкурката може би ? :) Сериозно де как става?!

Някой китари наистина са добри от българските като им се сменят грифа(с ключовете) и електрониката (с адаптерите) ;)

Хубаво ще е заводите да отворят врати поне за 2-3 месеца ;) и да си преправат изделията пък после да ги върнат на собствениците .Така ще си изплатят тежките травми и ядове които са причинили.:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

56754ad059166fa83c1a227e140c15cd.jpg

 

Полуакустичен(ел.) орфей ,цвят-''Sunburst'' ,неизвестен модел от периода 1960-1970(всичко е предлопожение)

Получил доста удари този орфей спря да работи докато не му вързах единия адаптор наскоро и сега цвили като катър.Горе долу е в оригиналното си ,фабрично състояние . Както се вижда от снимката няма го оригиналния струнник и магарето също или бриджа ако щете .Заменени са със струнник и магаре от акустична Българска трошка която разбих собственоръчно след като слагах грифа й на тази китара(не ме питайте как става номера) .Също и ключетата не са оригиналните май.Грифа на този модел не е толкова дебел ,но за сметка на това не е широк и не става за хора с пръсти тип кебапче.

 

 

П.С.: Ако някой има да добавя моля нека заповяда .Всичко което е относно информацията която пускам за китарите е въз основа на предположения.

 

:wacko::wacko::greenball::D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

niki123bg това твойто червената стрела ли е :D

а те т'ва е як пълдин на някой от форума беше и го продаваше или нещо от сорта ,та го 'сейфах' преди известно време ,че ми харесва

 

9a5b8f109ca1d3f59cba0318c2048a8c.jpg

 

3f62c2ca483bc8d3c97481df1062af76.jpg

 

Електрически Пълдин ,цвят "Дръвен" :D модел - тип "Фендер Страт"(или неизвестен -знам ли?!) година на производство - ич незнам ,най-вероятно 1960-1970те както всички останали .Произведен някъде из заводите на южните ни градове като Пловдив ,Казанлък ,Стара ЗАгора ,Мелник ,Перник,Одрин ,Бургас ,Малко Търново и т.н. Това важи за всички български китари (или поне аз така си мисля) .Който иска да си записва щото за градове на пр. повече нема да пиша.Аре лека нощ.

 

 

:wacko::wacko::greenball:

Редактирано от eitysix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Орфей соло, година неизвестна, единствената информация е цена 160 лв. написана на главата на грифа.

 

http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTIO...p;USER_ID=37569

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я първата ми китара - Орфей - Полуакустичен(ел.) ,цвят-''Sunburst'' ,неизвестен модел от периода 1960-1970

сменен е само единия адаптер, другия е оригинал!

060907154826he8.jpg

060907154839af1.jpg

060907154855jw5.jpg

 

Тая е следващата....май е била руска но съм я доста преправял...грифа е изтънен и електрониката - наново!

060907154943af6.jpg

060907154954kg8.jpg

060907155006pq8.jpg

 

И двете си ги пазя като реликви :)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.