Jump to content
Българският форум за музиканти

Джем с новата ми банда


Recommended Posts

Те я!

Започва от никъде защото спрях за да натисна копчето за запис, но все пак е почти от началото!

 

Забележка - коментарите са желателни дори и да са пожелателни или нежелателни!

Пояснение към забележката - пишете свободно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oooo Oткачено е!!! :)

Особенно цигулката.... :)

Отзад барабаните и баса е сеедно си у некоя дискотека... :)

Редактирано от Old_Shetarhand
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле тва звучи се едно съм го редил на миди сикуънсер преди 10на години.

Добре е поне че не взаимствате нищо от еволуцията на музиката през вековете.

Се едно сте първата група на света евала :)

Редактирано от brysnaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-трудно ми понасят пасивните хора!

Питах за мнения и позволих всякакви!

Парчето е свалено (до сега) 27 пъти, а отговорите са 2!?

Сега искате да ви намеря свалилите го и да ви напляскам ли?

 

Ало, ако не сте почувствали нищо също е добре да си признаете, все пак, нали за това питам, но така, с тази пасивност сте жалки и направо си ме ядосвате!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е малко психо, но е готина. Мисля ,че много добре би му се отразил един здрав слап бас , и една китара с уа педал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в началото, клавирчето или квото е там много кефи, някво такоа много атмосферично, зло :greenangel:

на после цигулката нещо не ми допада

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-трудно ми понасят пасивните хора!

Питах за мнения и позволих всякакви!

Парчето е свалено (до сега) 27 пъти, а отговорите са 2!?

Сега искате да ви намеря свалилите го и да ви напляскам ли?

 

Ало, ако не сте почувствали нищо също е добре да си признаете, все пак, нали за това питам, но така, с тази пасивност сте жалки и направо си ме ядосвате!

нещо нема сървър.Съжалявам,но не мога да го чуя.А,относно пасивните хора,какво? Не ти ли се е случвало да чуеш нещо,което не ти е интересно и няма какво да кажеш?А пък относно пляскането-не смятам,че имаш физическите възможности да напляскаш някой по-силен от скакауец или комар:greenangel:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм един от тези,които го свалиха а не са дали мнение и побързах да се коригирам.Според мен парчето започва идейно,но доста бързо ми доскуча.Мисля,че би спечелило ако е по кратко или се въведат още малко идеи.Барабаните биха могли да бъдат по прецизно наредени.Колкото до свиренето на баса,насоката която си избрал,определено ме кефи.Мисля че трябва да обърнеш повече внимание на прецизноста си по отношение на ритмиката.От това което чувам ми се струва че поради невнимание (предполагам де,не съм сигурен :greenangel: ) си склонен да клатиш леко вътре във фразата си.Карай все така,определено си на прав път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се за активността по темата, въпреки че отговорилите продължават да бъдат около 10% от свалилите го!

 

Идеята е малко психо, но е готина. Мисля ,че много добре би му се отразил един здрав слап бас , и една китара с уа педал.
При една от другите импровизацийки постъпихме по подобен начин, а не искахме да се повтаряме - все пак опитвахме различни звуци и звучения.

 

в началото, клавирчето или квото е там много кефи, някво такоа много атмосферично, зло :P

на после цигулката нещо не ми допада

"Клавирчето" е китара, и "цигулката" е китара, ама кажи точно какво не те кефи да го оправим - звученето или изсвирването, или нещо друго?

 

А пък относно пляскането-не смятам,че имаш физическите възможности да напляскаш някой по-силен от скакауец или комар:P
Но пък мога да ги накарам да си блъскат главите в стената докато им потече кръв от... ох, това беше друга тема...

 

Аз съм един от тези,които го свалиха а не са дали мнение и побързах да се коригирам.Според мен парчето започва идейно,но доста бързо ми доскуча.Мисля,че би спечелило ако е по кратко или се въведат още малко идеи.Барабаните биха могли да бъдат по прецизно наредени.Колкото до свиренето на баса,насоката която си избрал,определено ме кефи.Мисля че трябва да обърнеш повече внимание на прецизноста си по отношение на ритмиката.От това което чувам ми се струва че поради невнимание (предполагам де,не съм сигурен :P ) си склонен да клатиш леко вътре във фразата си.Карай все така,определено си на прав път.
Идеи ще бъдат въведени - както казах това е джем от репетиция и съответно за първи път го изсвирвахме и още не ни беше ясно как и какво правим, но нали за това го записахме - ще го бъде!

Барабаните са живи - т.е. изсвирени са от човек, седнал зад МИДИ-комплект, но ще му предам за реденето (хихихих).

Фразата си още не бях доизмислил и я опитвах в различни варианти, но май вече си избрах крайните три. Друг проблем беше, че горното мостче на баса беше счупено при 4-та струна и тя почти излизаше от грифа - това също заемаше известна част от вниманието ми, насочено към инструмента, който хващах за първи път, но че има какво да се иска още от свиренето ми, ми има пък!

 

Относно сървъра - възможно е да има и претоварване, за това да прекъсва!

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХА,ха.Е това за живия барабанист беше гот.И аз се чудих как си успял да ги наредиш толкова особено,но си мислих че нещо не е било наред с куантизацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братче, това парче е адски странно!! Не ме кефи, че има една мелодия, която се повтаря, до полудяване!! Поразчупиго малко, измисли и нещо друго, просто това повторение е ужасно(sorry за откровението)!!! Инак има и хубави моменти, макар, че такъв тип музика не слушам!!! Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братче, това парче е адски странно!! Не ме кефи, че има една мелодия, която се повтаря, до полудяване!! Поразчупиго малко, измисли и нещо друго, просто това повторение е ужасно(sorry за откровението)!!! Инак има и хубави моменти, макар, че такъв тип музика не слушам!!! Успех

 

 

Ту крейзи фор ми ту:metalist:)) На места е пълен хел братле...в смисъл вкарва ме в лудницата :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХА,ха.Е това за живия барабанист беше гот.И аз се чудих как си успял да ги наредиш толкова особено,но си мислих че нещо не е било наред с куантизацията.
Не бе - джем е! Всичко е на живо и всеки си е у/с историята! :)

 

Братче, това парче е адски странно!! Не ме кефи, че има една мелодия, която се повтаря, до полудяване!! Поразчупиго малко, измисли и нещо друго, просто това повторение е ужасно(sorry за откровението)!!! Инак има и хубави моменти, макар, че такъв тип музика не слушам!!! Успех
То без повторението, ще е друго парче, а освен това е разчупено - към 2-та минута добавям още два тона, освен че вече рифа (на баса) е сменил няколко вида!

Преди финалната тема има и един Сол диез - на къде повече! ... а и виж как свършвам ;)

 

 

Ту крейзи фор ми ту:))) На места е пълен хел братле...в смисъл вкарва ме в лудницата :)
Много се радвам, че си усетил Идеята! Ще го предам на групата и те ще се радват - за такива като теб свирим, да знаеш!

:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.