Jump to content
Българският форум за музиканти

яьшисьх4д


kiki vai

Recommended Posts

Имаш определено класическа прецизност и постановка - което е много добре, защото така вече си създал добра база за напредък, независимо от стила. Това което с времето би могъл да усетиш и подобриш е че рок/блус/джаз музиката се свири по свободно , дори на моменти умишлено небрежно...и се получава по спонтанно, както се казва human feel...това ще ти дойде със слушане и свирене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗВУКЪТ БИ БИЛ убийствен ако е през усилвател

свиря с бос ме 33 но се чува през колонките и се записва с микрофончето ми за скайпа

демек

ако го свиря през сто ватови маршали ще реже глави направо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен е обратното,в смисъл звука не е нищо особено(не,че е неприятен,напротив),но свирнята ти е впечатляващо добра,като се има предвид от колко време свириш.Много ми хареса,давай все така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен е обратното,в смисъл звука не е нищо особено(не,че е неприятен,напротив),но свирнята ти е впечатляващо добра,като се има предвид от колко време свириш.Много ми хареса,давай все така ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МЕРСИ НО СЪМ СВИРИЛ 3 ГОДИНИ ВЕЧЕ КЛАСИКА И ТВА НЕ Е МАЛКО

А НА ЕЛ СВИРЯ АКО ТРЯЯ ДА СЪМ ИСКРЕН ОТ НОВА ГОДИНА

ПРОБЛЕМЪТ Е ОБАЧЕ

ЧЕ ВЕЧЕ НЕ ХОДЯ НА УРОЦИ ПО КЛАСИЧЕСКА ЗА ДА НАБЛЕГНА НА РОКА

ОБАЧЕ НЕ ЗНАМ ДАЛИ ПРАВЯ ПРАВИЛНО КАТО СВИРЯ САМО ТЕХНИЧЕСКИ УПРАЖНЕНИЯ

1 ИЛИ 2 ЧАСА ЛЕГАТО НАПРИМЕР

ЗА ДА ДОКАРВАМ ПЕСНИТЕ НА ЛЮБИМИТЕ СИ КИТАРИСТИ САТРИАНИ ТИМЪНС

КАКВО ЩЕ МЕ СЪВЕТВАТЕ

ДА РАБОТЯ ВСЯКА ПЕСЕН ПО ОТДЕЛНО ИЛИ ПЪРВО ДА РАЗВИЯ ТЕХНИКА И ТОГАВА ДА ГИ СВИРЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления и от мен за доброто свирене. За толкова време на електрическа китара е много добре - давай в тоя дух.

 

За тренировките - (може би е за отделна тема щото е интересно да видим кой как го прави). Все пак е важно да напредваш в много области - най-важни ми изглеждат техника на свирене, тренировка на слуха, теория, импровизация ... Заучаването на готови неща също трябва да го вместиш някъде.

 

Едно смислено и популярно мнение по темата е една статия в Guitar World за тренировъчния режим на бай Вай - 30 hour workout се казва. Не знам кой може да отдели толкова време (на мен и час ми е зор да измъкна понякога) ама ако имаш време и мерак ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 ЧАСА малееееееееееееееееееееее

тва е невъзможно денят има 24 часа

следователно той не само не спи а и живее в друго измерение където денят е 30 часа и пак не спи

странно ми се струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много радваш с това клипче,супер.а относно режима на свирене всеки си има свой собствен такъв.подхода ти бих казал че е правилен,виж големите как го правят и кое нещо от тяхната програма ще ти пасне на теб.аз например в началото свирех по доста часове на ден,по 7-8 и нагоре,е не съм спал с китарата(неудобно е )но после в един момент се научих да върша работата която вършех за 7-8 часа за 2-3, да за толкова колкото и невероятно да звучи,просто всичко е на доста по бързи обороти,някак.

но това трябва да е всекидневие.сега забелязвам че съм му загубил цаката след едногодишно прекъсване на заниманията ми,та сега пак си се уча :metalist:

успех.

 

 

 

 

see ya

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 ЧАСА малееееееееееееееееееееее

тва е невъзможно денят има 24 часа

следователно той не само не спи а и живее в друго измерение където денят е 30 часа и пак не спи

странно ми се струва

 

Това че Вай (и не само той де) се подвизава в едно друго измерение не е ново :greenball:

Все пак доколкото се сещам цялата му тренировка се побира в един ден - реално ги е мислил да са около 10 часа дневно - другото е за да се шашкат хората от заглавието (е, не че 10 дневно не са си за страх де).

 

Иначе съм убеден че много добър резултат се постига и с доста по-малко. Три или четири часа са си доста ако ги ползваш както трябва. Най-важното е да усвояваш нещата правилно и без да прибързваш - много боли ако хвърлиш маса усилия в грешна посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А.... ти си от наще бе пич - клуба на Сатриани :greenball: хахах... евалата бих казал, че пръста го имаш...тоноизвличане, ритмика и усет към музиката всичко си е както трябва... продължавай в същият дух, но според мен не трябва да се вманиачаваш - свири колкото ти е приятно и по колкото ти е приятно...един мой любимец Стив Лукетър в секцията с въпроси на фенове в сайта отговаря на въпроса по колко часа свири на ден, че никога не е свирил повече от 2 часа на ден и се шегува, че тия където свирят по 10 отдавна имат вече тендовагинит и не могат да свирят ;) Малко черен хумор, но има нещо вярно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами съвсем извън темата с авторската музика бегахме, ама ето и един лаф на дядо ни Allan Holdsworth.

I try to play every day, but it may only be for 15 minutes. Then, three hours later, I'll pick it up again for another 20 minutes.

Тоя определено се е опазил от тендовагинит - някъде на 60 години е и все по-изрод става :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.