Jump to content
Българският форум за музиканти

Kostas Maginas


Steve_Vai

Recommended Posts

Днес, 09.03.2005, в НБУ има майсторски клас на Костас Магинас. kitaratapesho ме покани и, ако има някой заинтересован, довечера мога да разкажа за събитието.

Темата не е с цел да изтъкна, че ще присъствам един-къде-си, а просто опит малко да се развижат темите надалеч от не-знам-коя-си-метал-банда... :rolleyes:

 

Ако някой има впечатление от творчеството на този изпълнител, моля да сподели впечатления! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го аз тоз! Гледах го веднъж в Black Label свиреше с още някакви младежи.

Жалко, че съм на работа през деня инак щях да отида. Ама все пак ги казвайте по-рано тия неща де. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сега впечатленията....смесени. :think:

 

Костас е пич и беше много приятно и интересно, но... Нещата, които обясняваше бяха познати за всички, които присъствахме. основните теми, около които се въртеше разговорът бяха (пиша ги на английски, за да няма после недоразумения в превода): common jazz chords and their differences; harmonizing a tone; various intervals in a chord; walking bass; 2- 3-dropping of notes in a chord; analyzing what you play in the moment you play it...

 

Основната теза на Костас, мисля, беше, че крайната цел на използването на скали за солиране е да се постигне увереност и свобода от тях, т.е. целта от използването им е да бъдат забравени. Г-н Магинас твърди, че един тон в соло-изпълнение не трябва да бъде мислен като част от скала/лад/гама, а като единица от хармонията; тук вече нещата опират до усет, създаден върху многогодишен опит, разбира се.

 

Виждате, че това не ни "открива топлата вода" :arrow: всички знаем тези неща, но това, че ги знаем, не ни превръща в Костас Магинас, нали? ;) Много свирене, после още свирене и накрая ще посвирим още няколко години... ;) Както казва един друг уважаван преподавател: "Гамата му е мамата!" ;)

 

Поздравления за kitaratapesho , който освен активната си намеса повреме на лекцията, джемна 1 парче с Костас накрая :happy: (Аз примерно не се осмелих, но това е защото не искам да ставам за смях, а и съм срамежлив, както знаят познаващите ме наживо :cheers: )

 

Догодина пак ще има майсторски клас на Магинас в БГ :happy:

 

Поздрави! :guitar:

Редактирано от Steve_Vai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кои други свириха на Джема ? (дееба как няма да отидааааа :cheers: ама с 38" температура.....)

1 парче само изсвириха накратко китаратапешо и Костас - това беше :cheers:

Макар че така и не стана ясно дали свириха босанова или бибоп :( Защото (както после сиговорихме с Пешо), Магинас държеше да покаже възможностите си в бибопа, а започнаха от босанова :blink: Но беше гот! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

ако някой се интересува - качил съм видеото от джем-а с Костас Магинас (от неговото соло до края щото е видео и е адски голямо) тук :

http://store2.data.bg/kitaratapesho най-долу има видео файл кръстен с нашите имена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.