Jump to content
Българският форум за музиканти

Информация за китарите Alvarez?


Stoicho

Recommended Posts

Привет,

интересно,но никъде не видях някаква информация за тези китари....освен,че по незнайно какви причини са ужасно скъпи?!Бих се радвал,ако някой може да даде по-голяма информация за тях,мисля че на съфорумците би им била интересна.

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на теб са ти скьпи , за други може да не са...

за качество се плаща-

иначе - стаг китари за по 200 - 300 лева.

 

Alvarez - Yairi - са от най класните акустични китари!

така причините за високите цени не са незнайни,

а напьлно ясни....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alvarez са среден - нисък клас класически китари( като изключим споментите Yairi серии)...без да съм специалист най-вероятно освен името в моделите по 600 $ няма нищо испанско..свирил съм на алварез ниските модели,не са лоши китари, но в този ценови клас ямаха са по добри, серийно производство с прилично качество...

ще си позволя да попитам знающите пак в тази тема - има немски производители като Хофнер на класически китари, някой да има по конкретна представа от немското производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alvarez са среден - нисък клас класически китари

 

Това не е съвсем коректна информация. "Алварез" си имат всякакви модели (а не само класически) - и в ниския клас и във високия (Яири моделите).

Напоследък има и лицензни - Корейски и подобни измишльотини, които струват точно колкото един Корейски "Мартин" например ;)

Марката Алварез е една от любимите ми, понеже с такива записва Кип Уингър (а също и свири лайв шоутата си).

Бях намерил страхотен модел (целия инкрустиран в инлеи и екстри) за около 3000 долара втора ръка (иначе е 5000+ долара нов), но не ми се даваха толкова пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че няма нищо испанско в тях - все пак са японски ;)

 

Един приятел си беше купил този модел от САЩ (заедно с моя Ибанец) и китарата престоя около седмица вкъщи. Звучеше ми много хубаво, с много пълен тон, грифът беше удобен, почти като на електрическа китара, само дето прагчетата бяха по-тънки. Не помня за колко пари я беше купил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.