Jump to content
Българският форум за музиканти

Аз съм Джако, аз съм Уутън!


Recommended Posts

Не бе, не - не говоря сериозно! Имам предвид, че цялата песен е с флажолети на свободни струни (без последните два тона) и аз тях съм ги научил от Уутън, а той - от Джако и така... Батман бях като малък, а сега слушам песни за Зоро...

 

...

 

Поводът е, че днес си изпрах струните!

Първоначално опитах да го запиша с диктофон на чист бас (без усилвател), но е много шумно при мен и в крайна сметка го ръгнах у машината - нямаше как. Все пак, не съм използвал никакви ефекти (дори и честотни корекции), тъй като това е едно много сурово демо и не заслужава!

 

Ей ви го парчето - Носталгия по бъдещето - моно е на 32 Кхц!

 

Успешно слушане, пък ако има много недоволни, ще го споделя и в завършен вид!

 

П.П.:

Ще се радвам всеки, който има какво да каже по композицията, да го сподели, било то и искрено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Даденият линк не работи,или поне не както трябва - изисква ми потребителско име и парола.:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, като го оправя, ще си призная!

 

П.П.:

Явно сайтът е зле, щото сега и при мен не работи, а снощи го имаше...

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам си - оправих го.

Еххх...

 

Чака се 5 сек и свалянето започва или се натиска "Download"!

 

Това нещо е за слушане в малките часове на нощта, без компания и т.н. и нямам представа как ще прозвучи през един шумен ден (и т.н., и т.н....), но ще кажете...

 

П.П.:

Усилете си звука преди да започнете...

 

еdit:

Ако сега има проблем, ще взимам радикални мерки!

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кефи ме. ;)

 

И понеже държеше на критиката - да,бих изпил чаша вино на него,въпреки няколкото не особено чисти флажолета,но това са бели кахъри.;)

 

Keep working! ;)

 

П.П. И,да - ще ми е любопитно да го чуя завършено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами искрено... някакво пълно извращение :greenangel: То какво трябваше по-точно да слушаме - звука или някакви специфични басистки техники, щото аз не съм басист и може би затова нищо не съм разбрал. Може и тъп да съм си. Ениуей - нищо не усетих... Ама имай предвид, че не съм басист де :metalist: Макар че се гордея с последното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не ми е приятно да се изказвам така за произведения на съфорумец, най-малкото защото е положил някви усилия да ги направи, обаче тази композиция наистина не я разбирам...не че моето мнение трябва да е отправна точка, но на мен този запис ми звучи като някой, който си упражнява флажолетите.

 

Според мен ще е добре да сглобиш някаква готина тема от тия тонове и да я доразвиеш, сложи по някой басов тон тук таме да подскаже хармонията и ритмиката. Мисля, че би станало готино, но в момента просто си е абстрактно упражнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми звучи като упраженение на флажолети, може би ако сложиш някакъв фон или нещо от сорта ще звукне по различно

като го завършиш го пусни пак да го чуем, че сега е в твърде суров вид според мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И понеже държеше на критиката - да,бих изпил чаша вино на него,въпреки няколкото не особено чисти флажолета,но това са бели кахъри.;)
О, радвам се - първият човек, който го чу, направи това в компанията на нощ, тишина, море и две свещи, та и той сподели роматиката.

Струните са на 30 месеца, та може и това да се отразява на флажолетите...

 

Ами искрено... някакво пълно извращение ;)

...

Ама имай предвид, че не съм басист де ;) Макар че се гордея с последното ;)

Много яко - аз с тези думи описвам любимите си групи пред непросветените!

Това за басиста не го разбрах...

 

Хич не ми е приятно да се изказвам така за произведения на съфорумец, най-малкото защото е положил някви усилия да ги направи, обаче тази композиция наистина не я разбирам...не че моето мнение трябва да е отправна точка, но на мен този запис ми звучи като някой, който си упражнява флажолетите.

 

Според мен ще е добре да сглобиш някаква готина тема от тия тонове и да я доразвиеш, сложи по някой басов тон тук таме да подскаже хармонията и ритмиката. Мисля, че би станало готино, но в момента просто си е абстрактно упражнение.

Значи, по това за мнението - виж ми моите мнения в авторска музика и ще се поотпуснеш; за усилията - е не съм положил, благодаря; странно как не виждаш мелодията - наистина съм я поразбъркал малко, но Тя е там!

Във втория вариант ще има и бас (изсвирен като бас), но с друга цел.

 

и на мен ми звучи като упраженение на флажолети, може би ако сложиш някакъв фон или нещо от сорта ще звукне по различно

като го завършиш го пусни пак да го чуем, че сега е в твърде суров вид според мен

Фон - не! Може би един хорус ще свърши тази работа!

Видът е суров, да, ама надали завършеният ще е с по-различно настроение.

 

 

Това е - отивам да купувам струни и да си форматирам харда - т.е. след седмица, две ще го дам цялото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце, ако почна да си кръщавам упражненията ще издам 10 албума ве...

После мога да опиша за всяко поотделно в какво настроение требе да се слуша, най съм добър в безмислените защити на глупости.

Може би си прав за морето (целото нещо се клати като на коча м*дете). Мелодия и аз не открих.

И последно - клониш на забежки към голямото ивскувство, а това не е много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце, ако почна да си кръщавам упражненията ще издам 10 албума ве...

После мога да опиша за всяко поотделно в какво настроение требе да се слуша, най съм добър в безмислените защити на глупости.

 

:lol: хахахаххахах БРАВО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдаааааа, повода го разбрахме.честити прани га.. така де струни.ама не знам в очакване на какво си го пуснал това.добре е да си го изкусуриш щото като го слушах ми се задръстиха половината чакри.

 

П.С.обещавам да не пиша повече в тая тема!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето част от мелодията как би изглеждала, ако не се свири безмензурно:

Melodiqta.jpg

 

Ето ви (само части са - по 30 и 40 сек) наистина експериментална музика

1 и 2 - защо ли не ги споделям целите, а и съм си мълчал до сега, а?

 

Сега, Роко,

Баце, ако почна да си кръщавам упражненията ще издам 10 албума ве...

После мога да опиша за всяко поотделно в какво настроение требе да се слуша, най съм добър в безмислените защити на глупости.

Ха-ха, изпреварих те!

 

Може би си прав за морето (целото нещо се клати като на коча м*дете). Мелодия и аз не открих.
Мелодията я представих - прочетете я внимателно! Клати се защото е безмензурно...

 

И последно - клониш на забежки към голямото ивскувство, а това не е много добре.
Педал ли ме наричаш?!

 

Волфхеарте,

мдаааааа, повода го разбрахме.честити прани га.. така де струни.ама не знам в очакване на какво си го пуснал това.добре е да си го изкусуриш щото като го слушах ми се задръстиха половината чакри.

 

П.С.обещавам да не пиша повече в тая тема!!!!!!!!!!!

Пиши си колкото искаш, ама не те разбрах за "га.."?

Пуснах "това" в очакване на по-добро бъдеще, здраве и успехи в живота!

За чакрите извинявай - по-добре е да не чуваш "експериментите", които съм дал!

 

 

Наистина не разбирам как може да не усещате топлината...

 

edit:

Не съм посочил имената на експериментите защото са неподходящи за непълнолетни!

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.