Jump to content
Българският форум за музиканти

Евала пичове


Recommended Posts

По стечение на обстоятелствата ме препратиха тука, за ди си търся техника за барабаните и реших да хвърля едно око на новите и по-важните теми. Еми честно да ви кажа: ГОРД СЪМ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН и БАРАБАНИСТ след като видях сетовете тука и с кво желание помагате на младите таланти да проходят. Аз свиря от много време, но чак сега научих някои неща от живота с барабаните.

 

По същество имам две питания. Първото е какво правите че успявате да се сдобиете с такива сетове - в тоя въпрос се включва от къде ги намирате такива големи сетове и от къде идват парите за тях. Другото ми питане се отнася до чинелите и стойките, защото такива неща почти отсъстват от сет-а ми, а ми се искаше да си намеря някои хубави Zildjian-и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и от къде идват парите за тях
- Ами берем ги бе колега :)

Сетове вече под път и над път не виждам кое му е толкова странното... Z-ките ....ги има да се продават но все още хубавите серии са кът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пвечето от нас бачкат нещо извън музиката и кинтите им отиват за барабани и консумативи около тях. Ако имаш пари и обикаляш по музикалните магазини ще бъдеш просто като нас. Това е. Няма нищо странно или извънземно. Просто трябва да си наясно какво искаш и да го търсиш. Аз например си купувам чинели само на старо и досега нямам едно лошо попадение. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Imperor е прав.Е това му е хубавото на бачкането-кинтите отиват за барабани!

А чинели бол-стига да ти е дора заплатата.

Сетовете май повечето са Амато-Тактонски.Сета дето го притежаваме с колегата Петкуня е събиран от много отдавна,от тука чинелче,там томче,кожи или всичко за което се сетиш.Ако посещаваш форумчето ще видиш доста доста добри оферти и полезна информация!

Успех с търсенето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

soulcatcher пич аз да ти кажа имам един зилджанец :rolleyes: ма много повече ме кефи звукът на Meinl серията Amun.а другите ти го казъха като зимаш кинти зимаш си туи-онуи и се обурудваш.нали знаеш риска на професията.макар че в Бг да си музикант лееееееееелееееееееее.кофти.успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми човече, в xxxx има Zildjian-и:) аз си зех ZHT ProRock серията от там за 720лв;) И съм доволен много;) Са има и много по-добри естествено;) Ма треа да решиш за какъв тип/стил музика ти трябват;) Проучвай и успех!!! А откъде парите ли?;) Ми хода събота и неделя в гората и ги събирам :rolleyes: Хехе, аз лично бачкам на две места и съумях да си купя едни хубавки барабанки;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По стечение на обстоятелствата ме препратиха тука, за ди си търся техника за барабаните и реших да хвърля едно око на новите и по-важните теми. Еми честно да ви кажа: ГОРД СЪМ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН и БАРАБАНИСТ след като видях сетовете тука и с кво желание помагате на младите таланти да проходят. Аз свиря от много време, но чак сега научих някои неща от живота с барабаните.

 

По същество имам две питания. Първото е какво правите че успявате да се сдобиете с такива сетове - в тоя въпрос се включва от къде ги намирате такива големи сетове и от къде идват парите за тях. Другото ми питане се отнася до чинелите и стойките, защото такива неща почти отсъстват от сет-а ми, а ми се искаше да си намеря някои хубави Zildjian-и.

 

Здравей приятел ! Сигурен съм,че тук ще намериш всякаква информация и помощ !

 

В Бг,добрите музиканти успяват някак да изкарат - поне за инструмент - 100%

От моя все още малък(но не чак толкова) опит смятам,че не е трудно да станеш добър музикант(респективно-барабанист).

Трудното е да разбереш какви са качествата,които трябва да притежаваш,за да спадаш към числото - "профи" - и как да работиш за да са в твоя актив ! Ама това е много дълга тема...............;)

За Зилджаните - не робувай на марки - един хубав чинел винаги си заслужава,независимо от марката ;) В раздела Купувам-Продавам има доста хубави оферти понякога ! Следи и се съветвай ;)

Поздрави и приятно прекарване във форума ! :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя пед на мисли ми се ще да питам възможно ли е да се събере добър амати сет в БГ. Говоря има ли от къде да се изкопаят томове, хардуеър и други неща производство амати?

 

А отностно робуването на марки - аз не съм роб :greenangel: Ама някак си глупаво ми се струва на хай-хата да си с зил-ки, за краш стаг, за сплаш майнел и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амати ми е презимето ;) ,ако търсиш нещо от тази"марка"-насреща съм ;)

П:С-Но ми се иска да те посъветвам изобщо да не се занимаваш с дуото АМАТИ/ТАКТОН ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амати ми е презимето ;) ,ако търсиш нещо от тази"марка"-насреща съм ;)

П:С-Но ми се иска да те посъветвам изобщо да не се занимаваш с дуото АМАТИ/ТАКТОН ;)

 

Мойто сет-че е амати и верно че е малко поолющетено, ма то тва се оправя. В звучене тва отразява ли се по някъв начин?

 

Аз ти видех сет-а и искрено си признавам че най-неблагородно ти завиждам! =) Какъв е като марка и от къде успя да се сдобиеш с него? Ако смяташ че няма да получа инфаркт от числото можеш да кажеш и ква пара си го зел =) А бтв кво би предложил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.