Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения


karapetkov

Recommended Posts

Изграчих това:

 

advertising space

 

Споделете мнения, препоръки, хули, хвалби.

 

B)

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи доста приятно. Имаш приятен тембър и пееш вярно. Обаче, според мен, на доста места тонът ти звучи неовладян. Като че ли пееш без опора и търсейки по-високите тонове си губиш позицията. Може и да не съм прав, все пак не съм специалист и не претендирам да съм такъв. Интересно ми е от колко време се занимаваш с пеене, ходил ли си на уроци, изобщо дали разбираш това, което съм написал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и на мен ми се струва нещо таквоз. Като цяло май не съм овладял още както трябва миксовото пеене или по-скоро не съм отвикнал да се пъна да го вадя през истински глас и затва става нещо нестабилно във височините.

 

Пустия му микс е въпрос на навик, некви чаркчета в гърлото + дишане, треа да се наредят, че да може да стане фунийката в гърлото - като го уцеля номера е мноо гот, щото до горно ми, фа си излиза плътен звук без грам усилие.

 

Иначе с пеене се занимавам целенасочено от около 1,5 година. (иначе цял живот :) ).

 

Бил съм на уроци, около година, ама спрях по финансови причини.

 

И ся си грача тука у нас на воля :).

 

Ами вие тука кои сте?

 

Има ли ученици на Георги Мирчевски, щото аз при него съм ходил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.

Анализа на Мандалей е много точен. Без опора няма как да бъде изпято това. Към всичко това бих добавил, че се чува и доста нос, което освен всичко друго ти пречи и за въпросните височини.

 

Роби ми е един от любимите ми певци - никога няма да забравя концерта на който бях.

 

Тва му е едно от силните парчета от иначе не толкова силни последни 2 албума.

Не съм го пял, но го чух и набързо записах малко припев с мп3 плеъра.

Качеството е меко казано лошо ;) но се чува и може да изкоментираме нещо.

 

tuk

Редактирано от Caruso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карапетков - имаш дарбата да пееш изразително, което е голяма рядкост. Също така пееш вярно.

За носа - някои неща наистина пееш носово, и има проблеми с постановката.

Не знам при кой учител си ходил, и колко си плащал, но мога да кажа едно - за година не е успял да те научи на постановка, което не е похвално за него(ако си бил изпълнителен ученик).

 

Не знам какви са ти финансовите възможности, но има и учители, които взимат скромни суми. Някои от тях са добри, други - не. Пробвай, и ще намериш подходящ човек накрая.

 

Какъв глас си баритон,или тенор?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че мляскаш между някой думи, но това може и да е някакъв ефект.

 

П.П.: Това ми е първата критика към каквото и да било във форума ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но не разбирам точно какво имате предвид под "постановка"? Насочване на звука?

 

А и по принцип знам, че доброто пеене винаги е леко носово. Възможно е мойто да е леко вповече, но мисля че това се води принцип.

 

Благодаря за отделеното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен тембър имаш! На моменти фалшивееш леко, но това е поправимо и човешко.

А иначе забележката ми е насочена главно към интрото. Фалцетът ти се нуждае от повечко работа. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички за отзивите, мисля че имате право в повечето забележки и ще мисля\действам по въпроса.

 

Само не съм съгласен с разделянето на бас\баритон\тенор в поп\рок пеенето.

 

Всеки, естествено, си има природна предопределеност в диапазона, но според мен е вярно, че един сериозен певец трябва да владее безпроблемно поне 3 октави, без значение каква е природната му предопределеност. Това е целта и следователно въпроса бас или баритон би трябвало да отпадне в перспектива.

 

Между другото въпросният господин Уилямс какъв глас е според Вас? Мен на тенор ми бие...

 

Това е. Надявам се нямате против да поствам и други мои изпълнения от време на време, за да чувам мнението Ви.

 

Мисля, че взаимната доброжелателна критика е много полезна за израстването на всеки един.

 

Обещавам също да споделям мнението си за Ваши записи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, принципно човек може да издава звуци в около 4 октави, но красивият му, цветист глас не надвишава 2 октави и половина. На високо може да пее, използвайки микс, или на фалцет, но това вече е приложимо по-рядко, и малко, или много бяга от разбиранията за пеене.

 

Едни от най-добрите гласове пеят в две октави и половина, което е напълно достатъчно за изразяване на всички видове емоции, които човек би искал да изрази с пеене. Важното е в този диапазон, да е овладян до съвършенство всеки тон.

Цвилене и грачене в 5 октави не помагат с нищо.

 

За типовече гласове - много голямо значение има къде се намира прехода на човек. Аз съм бас-баритон, и прехода ми е на до-диез-ре на 1-ва октава. Прехода на баритона е на ре-диез-ми, а на тенора на фа диез. От до диез до фа диез интервала е кварта, то ест, един тенор може с лекота да пее на гръден глас цяла кварта над мен. Тази кварта, макар и малка в сравнение с 2-те октави и половина, е от голямо значение, тъй като 1-ва октава е октавата, която разграничава ниското от високото пеене при мъжете. Разбира се, въпреки че съм нисък глас, аз мога да взема и сол, дори ла на 1-ва октава с глас, почти без никакво миксиране, то тона вече звучи драматично, силно, и тежко, докато при тенора, до фа-диез-сол, е възможно да, пее леко, отворено, и изразявайки всякакви настроения, което за моят глас е немислимо, без значение колко добра техника на пеене имам. Бих могъл да пея на микс, разбира се, но микса не пасва навсякъде, и е по-специфичен тип тоноизвличане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, но не разбирам точно какво имате предвид под "постановка"? Насочване на звука?

 

А и по принцип знам, че доброто пеене винаги е леко носово. Възможно е мойто да е леко вповече, но мисля че това се води принцип.

 

Благодаря за отделеното време.

 

 

Постановка според мен е цялостната механика при процеса на произвеждане на звука. От вдишването, през създаването на необходимото налягане-опора до самото произвеждане на звука във всичките му фази в полезният тонов обем на певеца.

 

Носовото пеене никаде не се препоръчва, а в класиката е забранено. В литературата е обяснен този процес. Добрите певци в джаза го иползват като мелизъм. Факт е, че доста певци в попа пеят на нос пример за БГ-Любо от Те.

 

Недей и ти с трите октави, че тва е болна тема :metalist: Единственият действащ певец, който съм чул да използва 3 октави на сцена добре е Боби Макферин ама той е леко луд :lol:

Иначе и в поп и джаз и в класика се пее до 2 октави!

Редактирано от Caruso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не знам дали има много ученици на Жоро Мирчевски тук. Аз ходя при него от 3-4 месеца и не знам дали може или не може да си учи учениците на правилна постановка, но на мен специално познати ми казват, че имам напредък. И също така как не знаеш какво е постановка, като Жоро говори за това и през цялото време това е основното на което набляга за момента при работата си с мен.

 

А и наистина според мен не е много хубаво да се мляска в микрофона. Това и аз го правя понякога и после като се чуя не ми харесва особено...

 

Еми от мен за сега.. :):rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikoga ne e izpolzval termina "postanovka".

 

Govorili sme za "naso4vane na zvuka" i drugi neshta... moje bi kum men e podhodil drugoq4e, ne znam...

Редактирано от karapetkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има много ученици на Жоро Мирчевски тук. Аз ходя при него от 3-4 месеца и не знам дали може или не може да си учи учениците на правилна постановка, но на мен специално познати ми казват, че имам напредък. И също така как не знаеш какво е постановка, като Жоро говори за това и през цялото време това е основното на което набляга за момента при работата си с мен.

 

А и наистина според мен не е много хубаво да се мляска в микрофона. Това и аз го правя понякога и после като се чуя не ми харесва особено...

 

Еми от мен за сега.. ;):P

 

 

И ти за 3-4 месеца разбра какво е постановка!? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.