Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампа


niki-l.s.

Recommended Posts

Някой знае ли дали в БГ магазин за електроника може да се намери лампа за усилвател и дали съответстват наименованията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали в БГ магазин за електроника може да се намери лампа за усилвател и дали съответстват наименованията

 

В София има доста магазини за електроника в които се продават лампи - кажи каква е лампата.

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас също могат да се намерят.

На мен конкретно в магазина на Квазер ми се мернаха 12AX7, но имаше и други.

Проверявай в магазините за музикални инструменти и професионална техника.

Аз пазаря от Pro Audio (но за лампи не знам), чат-пат Дайнакорд, Техносаунд и Мелоди-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата е ЕСС83, в преампа на Маршал 8080. Видях, че я има в разни сайтове за муз. инструменти, но ако я има в БГ няма смисъл да се поръчва от чужбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата е ЕСС83, в преампа на Маршал 8080. Видях, че я има в разни сайтове за муз. инструменти, но ако я има в БГ няма смисъл да се поръчва от чужбина.

 

В София знам къде има такива - тук във форума също има хора които могат да ти продадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължавам по темата и пак имам нужда от помощ.

Някой има ли впечатление от лампите ЕЦЦ83 на Фендър. Предлагат ми два модела , единият от които е груув тюб /GT/ и е малко по-скъп. Дали са подходящи за моя Маршал, т.е. дали няма да направят звука му Фендърски, което не желая?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време се бях засилил да купувам тези фендерски лампи и понеже от никъде не става ясно какви са, реших да питам Groove Tubes:

 

I am planning to buy few tubes for my guitar preamp (lee jackson gt1000) and I would like to ask you about the 12AX7 tubes Fender is selling with your logo (I think they are labeled as 12AX7A).

 

What kind of tubes are these (chinese, russian etc.) and how do they compare with the rest of your production mainly regarding the gain (I need hi-gain tubes).

 

These are the GT-12AX7R and also know as the Sovtek 12AX7WA. These are the lowest gain 12AX7 of any tubes made today.

 

Ти си решаваш дали това те устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич, питай в раздела купувам - продавам - има много съфорумци, които ще ти шитнат някоя за 5-6 лева

търси стари РФТ или ТЕСЛА

няма смисъл да се ръсиш за груув тюб

звука няма да стане фендерски, защото тая лампа в тоя амп играе роля колкото да оцвети оттенъка на звука

при изцяло лампов амп ще има разлика, но при теб ще е неосезаема за човек с нетрениран слух :unsure:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа :unsure:, тотално се обърквам. Принципно моята лампа си работи, има страхотен звук, но прави микрофония, като се усили до средата, /когато използвам дистер-камионче с намален гейн на усилвателя, няма проблеми/ защото е стара най-вероятно. Надписите и са изтрити и не знам каква марка е. Фендърските лампи според явно не вадят такъв драйв. Стара не искам, за да не ми се повтарят проблемите. Значи търся RFT /всички съфорумци казват, че е мн. добра/. Нова RFT мога ли да намеря в БГ и къде

Много благодаря още веднъж на всички, които изказват мнението си тук! Много ми помага всеки един пост и ме спасява от грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложението на docc е най-разумно. Проблемът може изобщо да не е от лампата, но ако решиш че ти трябва лампа, пиши ми на лично, за да те насоча към човек, от който можеш да получиш измерена и проверена по всички правила лампа. За съжаление е от София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфф, нямам време за такива работи. Дори вече /от 5-6 години насам/ си хващам китарата само на репетиции, в най-добрия случай събота и неделя по 2 часа. Знам, че има проблем и той е от лампата и в малка степен от адаптерите. Сигурен съм, че ти Docc си компетентен /чел съм доста от постовете ти/, но е безсмислено. Просто трябва да купя една сносна лампа.

Редактирано от niki-l.s.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GT имат различни модели 12AX7 - ползвал съм такива, които са почти безшумни, но съм виждал и техни китайски, които микрофонясват ужасно...

Както каза docc най-добре е да се пробват на живо няколко вида лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.