Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой може ли да ми каже как да си оправя китарата


Recommended Posts

Някой може ли да ми каже как да си оправя Squer Start-a (с 22 прагчета май Делукс модел QMT или нещо такова) имам следните проблеми:

1. При опит да увеличиш или намалиш китарата от потенциометъра за ВОЛУМЕ така пращи че става страшно, същото е и ако само го пипнеш.

2. По идентичен начин се държи и 5 позиционния ключ за превключване между адаптерите.

3. Струните пукат като само ги докоснес с перо.

Най-големият ми проблем е че не знам как да я разглобя ...в смисъл в какъв ред щото я имам от скоро(купих я втора ръка даже струните не мога да си сменя).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглоби китарата като махнеш най-напред струните и после от болтовете пласмасата.

Разгледай това. Ще ти е нужно. Купи си нови потенциометри и ключа го почисти. Почисти му пластините. Можеш да го направиш или със спрей специален или с много фина шкурка съвсем леко и с парцал :greenangel: и после можеш да капнеш съвсем малко масло на контактите му. И накравя презапой всичко в китарата :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре ги смени.

Можеш да си вземеш от музикален магазин за 15 лв, парчето потенциометри, които всъщтност се внасят за лев-два:greenangel:.

 

Друг вариант е да си купиш 500К логаритнични потенциометри от магазин за електроника, за макс. левче парчето.

Само гледай да са със същата форма, за да ти паснат на копчетата, че се продават и разни стари немски, съветски, и български потове.

Най-добре вземи китайски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да благодаря за съдействието и да задам нови въпроси от серията тъпи :greenangel:

Нема ли да мине номера само с почистване с някъкъв спрей за контакти и презапояване на спойките или задължително трябва да си сменя и потенциометрите. А това с пукането на струните не е ли от масата в смисъл имам спомен че се замасяваше тремолото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.